Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масла Селения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    PASSARELLA написа:
    Бягай далеч от тези смешни лубриканти..
    ..защо?Нали това е препорьчвано за тези двигатели!Вече се чудя какво да сложа..
    FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
    FIAT MAREA1.6 16V

    Коментар


      #17
      Вносителя работи с Кастрол защото твърдят, че Селения се внасяла от Турска фирма в БГ и не можели да гарантират качеството му. А защо те сами не си внасят ме озадъчава! Примерно Опел си внасят масла Опел и са супер и знаеш, че като си го смениш в оторизиран сервиз няма измама. Защо вносителя на Фиат не прави така ми е много странно.
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #18
        kiro_of_the_day написа:
        gantcho написа:
        spark написа:
        Едно уточнение - Голд не е синтетично а полусинтетично.. разликата не е малка
        Не се приема, колега. Освен ако не лъжат открито. Ползвал съм го дълго време и на кутията пише недвусмислено synthetic
        Ако се зачетеш, ще видиш, че е две бази синтетика и една база минерално. А и онзи ден като сметнявах маслото забелязах, че са сменили картинката малко....
        Колега, не че са важни тези неща чак толкова, че и да спорим за тях, но не мога да се въздържа Полусинтетиката (току що го прочетох заради спора :D ) е синтетика до 30%.Semi-synthetic oils (also called ’synthetic blends’) are blends of mineral oil with no more than 30% synthetic oil. Designed to have many of the benefits of synthetic oil without matching the cost of pure synthetic oil. DELPHI introduced the first semi-synthetic motor oil in 1966. И понеже 2/3 е повече от 30%, това се води синтетично масло и явно има качествата на такова. Бях сигурен и преди, щото нали се сещаш в ЕС какво щяха да ги направят за подвеждащи етикети и инфомация. Меглена Кунева щеше да им избоде очите уа
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #19
          gantcho написа:
          kiro_of_the_day написа:
          gantcho написа:
          spark написа:
          Едно уточнение - Голд не е синтетично а полусинтетично.. разликата не е малка
          Не се приема, колега. Освен ако не лъжат открито. Ползвал съм го дълго време и на кутията пише недвусмислено synthetic
          Ако се зачетеш, ще видиш, че е две бази синтетика и една база минерално. А и онзи ден като сметнявах маслото забелязах, че са сменили картинката малко....
          Колега, не че са важни тези неща чак толкова, че и да спорим за тях, но не мога да се въздържа Полусинтетиката (току що го прочетох заради спора :D ) е синтетика до 30%.Semi-synthetic oils (also called ’synthetic blends’) are blends of mineral oil with no more than 30% synthetic oil. Designed to have many of the benefits of synthetic oil without matching the cost of pure synthetic oil. DELPHI introduced the first semi-synthetic motor oil in 1966. И понеже 2/3 е повече от 30%, това се води синтетично масло и явно има качествата на такова. Бях сигурен и преди, щото нали се сещаш в ЕС какво щяха да ги направят за подвеждащи етикети и инфомация. Меглена Кунева щеше да им избоде очите уа
          Това за 30-те % не го знаех! Винаги има какво да научи човек.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            @Gantcho разгледай тука:http://www.flselenia.ru/static/sel_digitech.htmlВърви обяснявай после на руснаците, че не знаят какво продават
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              spark написа:
              @Gantcho разгледай тука:http://www.flselenia.ru/static/sel_digitech.htmlВърви обяснявай после на руснаците, че не знаят какво продават
              Какво да кажа: различни страни, различни норми и стандарти. :D Така или иначе, в ЕС не биха могли да пишат Synthetic ако това не отговаря на истината. Явно някои са fully synthetic, synthetic based... Но определението за semi-synthetic (полусинт.) е както съм го писал по-горе, от онлайн енциклопедията. В крайна сметка няма бог знае какво значение, приемам, че има и "по-синтетични" масла , но Gold си остава чудесен продукт.
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #22
                Тази тема за маслата е винаги актуална. Когато тази година сменявах маслото, ме убеждаваха, че се продавали ментета на Selenia, дори моя майстор, на когото определено вярвам, ми даде пример с някаква алфа, на която само той сменял маслото последните години и след последната смяна със Selenia 20K се разтракала. След много чудене в крайна сметка пак съм Selenia Gold и не съм забелязал досега никакви проблеми. Колата си работи чудесно, маслото не го гори ( за първи път вчера след преход от 300 км. в жегата с висока скорост и включен климатик забелязах, че нивото е спаднало с около милиметър ), така че като изключим цената, аз съм доволен от селениата. А тази година ми препоръчваха Мобил 1 и Лики Моли, уж те нямали ментета.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  Аз вече за 3ти път сипвам Selenia Gold и нямам проблеми. Не ми гори грам масло и особено сега лятото двигателчето работи много тихо.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #24
                    snake написа:
                    А тази година ми препоръчваха Мобил 1 и Лики Моли, уж те нямали ментета.
                    Силно ти препоръчвам маслата на "YACCO". Това е френски производител на висококачествени масла и съм 99.99% сигурен ,че няма ментета. Аз скоро сложих YACCO 5W40 VX1000-пълна синтетика и за сега съм супер доволен. А и цената му е добра- 75лв./4 литра.
                    SEAT Leon Cupra 300
                    Triumph Street Triple 765 R

                    Коментар


                      #25
                      kiro_of_the_day написа:
                      PASSARELLA написа:
                      Кире, не разбрах какво искаш да кажеш, и какво според теб е важно да се знае от мнението ти, като почетен член - теорията ти за това, какъв съм аз - или пък мнението ти за маслата Селениа?!? Ето - според мен това не е хубаво масло. А според теб?За това какво ти мислиш за мен, и какво аз си мисля за теб е абсолютно несъстоятелно да се говори...
                      Казвам, че както винаги се изхвърляш като чекия на пякък...Производителя на автомобила казва да се слага Селения (между другото вече не го казва или поне вносителя), ама наш Пасарела понеже не харесва маслото - казва не на Селенията.Възможностите са няколко: 1. Пасарела има лаборатория за моторни масла в къщи и е изследвал маслото...2. Пасарела е неоткрития наследник на Баба Ванга и 3. Пасарела си харесва маслата на външен вид.
                      Кире, май верно човека трябва да е някаква лаборатория, за да твърди това Пасарела, дай ми данни за твоето "добро" масло, с което си в момента и аз ще ти покажа с какво Селенята е по-добра А до това дали се препоръчва или не, то още си се препоръчва и на новите автомобили. Погледнете в книжките какво пише, не това, което обявяват примерно в Ауто Италия - там играят други интереси.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        kiro_of_the_day написа:
                        PASSARELLA написа:
                        kiro_of_the_day написа:
                        PASSARELLA написа:
                        Бягай далеч от тези смешни лубриканти..
                        Аман от глупостите ти!
                        Аман от глупостта ти!
                        Пич - ходи се прегледай - сериозно ти го казвам... И повечето тука ще ти го кажат явно имаш проблемче...На всяка манджа мерудия и все си контра...Как пък така все ти си прав, а другите са луди .... Я се замисли малко.
                        Те ФИАТ препоръчват и да се гръмнете, ама вие що не го правите... Аз просто изказвам мнение, според което маслата Селениа не са по-добри от нито едно друго масло. Това, че ФИАТ препоръчва да бъде сипвана Селениа, произведена от друг техен завод по никой начин не ме убеждава в качествата му, нито че то е най-подходяшо за моят автомобил. И ето казвам го на кратце: Поне на десет места съм написал, че от много време използвам Repsol и Agip. Също така съм използвал Castrol и Mobil, Shell Helix. И в моята лична класация На първо място е Repsol на второ Agip. Аз не съм химик, нито специалист. Но просто знам, че световните шампиони по мотокрос използват Agip, Валентино Роси - Repsol, а михаел Шумахер - Shell. И техните имена, за мен лично значат повече от думата на бай ми Кире.Да обаче бай Киро Крайненеца е преценил, че аз нямам право на мнение, защото моите мнения не отговарят с неговите, и на още незнам точно колко други люде, списващи мнения. В този ред на мисли, предполагам ще съм единствения, който ще прати Кирчо на майната му, заедно с неговото негодувание от моето лично мнение!

                        Коментар


                          #27
                          snake написа:
                          Тази тема за маслата е винаги актуална. Когато тази година сменявах маслото, ме убеждаваха, че се продавали ментета на Selenia, дори моя майстор, на когото определено вярвам, ми даде пример с някаква алфа, на която само той сменял маслото последните години и след последната смяна със Selenia 20K се разтракала. След много чудене в крайна сметка пак съм Selenia Gold и не съм забелязал досега никакви проблеми. Колата си работи чудесно, маслото не го гори ( за първи път вчера след преход от 300 км. в жегата с висока скорост и включен климатик забелязах, че нивото е спаднало с около милиметър ), така че като изключим цената, аз съм доволен от селениата. А тази година ми препоръчваха Мобил 1 и Лики Моли, уж те нямали ментета.
                          Аз ей заради тези ментета си слагам приста, та да ми е мирна главата. Поне знаеш какво слагаш.Пасарела, това е само спор за масло, няма нужда чак да пращаш хората на майната им, все пак в спора се ражда истината, нали? Айде намали малко кофеина и се успокой, пък аз ще ти разкажа една случка с едно приятелче и едно масълце агип дето си сложи в колата и после прави двигател. Сега естествено това сигурно е било менте масло, обаче аз агип в типото няма да сложа дори да изчезнат всички останали марки масла, ще си го карам с минерална вода КОМ :D А че селенията е хубаво масло...ми хубаво е, стига да попаднеш на истинско :D
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #28
                            PASSARELLA написа:
                            kiro_of_the_day написа:
                            PASSARELLA написа:
                            kiro_of_the_day написа:
                            PASSARELLA написа:
                            Бягай далеч от тези смешни лубриканти..
                            Аман от глупостите ти!
                            Аман от глупостта ти!
                            Пич - ходи се прегледай - сериозно ти го казвам... И повечето тука ще ти го кажат явно имаш проблемче...На всяка манджа мерудия и все си контра...Как пък така все ти си прав, а другите са луди .... Я се замисли малко.
                            Те ФИАТ препоръчват и да се гръмнете, ама вие що не го правите... Аз просто изказвам мнение, според което маслата Селениа не са по-добри от нито едно друго масло. Това, че ФИАТ препоръчва да бъде сипвана Селениа, произведена от друг техен завод по никой начин не ме убеждава в качествата му, нито че то е най-подходяшо за моят автомобил. И ето казвам го на кратце: Поне на десет места съм написал, че от много време използвам Repsol и Agip. Също така съм използвал Castrol и Mobil, Shell Helix. И в моята лична класация На първо място е Repsol на второ Agip. Аз не съм химик, нито специалист. Но просто знам, че световните шампиони по мотокрос използват Agip, Валентино Роси - Repsol, а михаел Шумахер - Shell. И техните имена, за мен лично значат повече от думата на бай ми Кире.Да обаче бай Киро Крайненеца е преценил, че аз нямам право на мнение, защото моите мнения не отговарят с неговите, и на още незнам точно колко други люде, списващи мнения. В този ред на мисли, предполагам ще съм единствения, който ще прати Кирчо на майната му, заедно с неговото негодувание от моето лично мнение!
                            Браво на тебе драги ми Травер! То няма смисъл просто да ти коментирам епистоларните напъни, както би се изразил един друг почетен член! Щом в твоята класация тия масла са на първо мякто - то явно те са дъ бест оф дъ бест оф дъ бест! А да кажеш, че си сипвал Шел Хеликс и то е очен харашо, защото Шумахер разбира от масла и си слага Шел във Ферарито - е това вече е такава простотия, че няма повече накъде!Ясен си ми като бял ден млади момко! хахахахахаА че ме прати да вървя на майната си - ще го понеса. Ти няма да го понесеш, ако ми го кажеш очи в очи!
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #29
                              PASSARELLA написа:
                              Бягай далеч от тези смешни лубриканти..
                              Колега, проблемът не е, че изказваш мнение а начинът, по който го правиш. Едно е да кажеш, че си много доволен от това или онова масло или, че не харесваш друго, а ти правиш някакви генерални заключения без покритие, които с право дразнят другите. Още повече, че нито си химик, нито специалист по маслата, както сам казваш. Бордовият компютър на колата ли ти изписа: "това масло е много смешно".
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар


                                #30
                                kiro_of_the_day написа:
                                PASSARELLA написа:
                                kiro_of_the_day написа:
                                PASSARELLA написа:
                                kiro_of_the_day написа:
                                PASSARELLA написа:
                                Бягай далеч от тези смешни лубриканти..
                                Аман от глупостите ти!
                                Аман от глупостта ти!
                                Пич - ходи се прегледай - сериозно ти го казвам... И повечето тука ще ти го кажат явно имаш проблемче...На всяка манджа мерудия и все си контра...Как пък така все ти си прав, а другите са луди .... Я се замисли малко.
                                Те ФИАТ препоръчват и да се гръмнете, ама вие що не го правите... Аз просто изказвам мнение, според което маслата Селениа не са по-добри от нито едно друго масло. Това, че ФИАТ препоръчва да бъде сипвана Селениа, произведена от друг техен завод по никой начин не ме убеждава в качествата му, нито че то е най-подходяшо за моят автомобил. И ето казвам го на кратце: Поне на десет места съм написал, че от много време използвам Repsol и Agip. Също така съм използвал Castrol и Mobil, Shell Helix. И в моята лична класация На първо място е Repsol на второ Agip. Аз не съм химик, нито специалист. Но просто знам, че световните шампиони по мотокрос използват Agip, Валентино Роси - Repsol, а михаел Шумахер - Shell. И техните имена, за мен лично значат повече от думата на бай ми Кире.Да обаче бай Киро Крайненеца е преценил, че аз нямам право на мнение, защото моите мнения не отговарят с неговите, и на още незнам точно колко други люде, списващи мнения. В този ред на мисли, предполагам ще съм единствения, който ще прати Кирчо на майната му, заедно с неговото негодувание от моето лично мнение!
                                Браво на тебе драги ми Травер! То няма смисъл просто да ти коментирам епистоларните напъни, както би се изразил един друг почетен член! Щом в твоята класация тия масла са на първо мякто - то явно те са дъ бест оф дъ бест оф дъ бест! А да кажеш, че си сипвал Шел Хеликс и то е очен харашо, защото Шумахер разбира от масла и си слага Шел във Ферарито - е това вече е такава простотия, че няма повече накъде!Ясен си ми като бял ден млади момко! хахахахахаА че ме прати да вървя на майната си - ще го понеса. Ти няма да го понесеш, ако ми го кажеш очи в очи!
                                Виж сега как ме караш да си изгубя времето, да дойда на някоя от срещите и да ти го кажа лично, да видим какво точно ще направиш, бай хой!

                                Коментар

                                Working...
                                X