Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми за зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За KUMHO съм чувал само хубави думи. Пък за паричките нали знаеш- ’който си има брада, си има и гребенче’ VREDERSTREIN е добра гума на относително по-ниска цена, макар че и те доста поскъпнаха.Аз ще преместя всесезонните отзад и отпред слагам миналогодишния STUNNER- много яка гума излезе- малко е по-шумничка ама за сметка на това има добър грип. Взех ги втора употреба с по 8мм грайфер за смешните 80кинта и не са мръднали, ама аз имах само 6-7 хиляди зимата де.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      Yavor написа:
      За KUMHO съм чувал само хубави думи. Пък за паричките нали знаеш- ’който си има брада, си има и гребенче’ VREDERSTREIN е добра гума на относително по-ниска цена, макар че и те доста поскъпнаха.Аз ще преместя всесезонните отзад и отпред слагам миналогодишния STUNNER- много яка гума излезе- малко е по-шумничка ама за сметка на това има добър грип. Взех ги втора употреба с по 8мм грайфер за смешните 80кинта и не са мръднали, ама аз имах само 6-7 хиляди зимата де.
      Прав си разбира се, колебанията са ми не, толкова за парите, щото ако сметнеш разликата е колкото каса бира... е, кутийки де, колкото в качеството.То пък е силно зависимо от условията и така се получава един тъп,порочен кръг, както е казано не може в "рая и онзи до края"!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        не знам за кой размер питаш, но 205/55 R16 добро съотношение цена качество са Uniroyal MS Plus 66 и Vredestein Snowtrack 2, Pirelli W210Soto Zero...
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          Nino написа:
          К’во ще кажете за KUMHO БРЕ ПИЧОВЕ!
          "1. Натисни Търсене; 2. Напиши в полето каквото те интересува; 3. Натисни
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            Ласса също мисля, че е добра алтернатива, аз съм с летни такива и съм много доволен.На 124ката зимните са ЛАССА и нямат абсолютно никакъв проблем!

            Коментар


              [quote:47084a3cb6="masterkar"]1. Натисни Търсене; 2. Напиши в полето каквото те интересува; 3. Натисни
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                В четвъртък ги сложих пак зимните KUMHO и в петък ходих до Пазарджик. С летните ми Дебица Пасио /нови/ отпред и Пирели отзад /изтрити и не знаещи си годините, отидоха вече в кофата за боклук/ имах следния проблем: При достигане на 115-120км/ч на магистралата и волана започваше да ми тресе. Нарочно го пробвах това в петък с KUMHO-то и този ефект го няма. Верно, че и 4-те са почти нови - на около 4 000км.Миналата зима почти нямаше сняг, така че за тест в реални зимни условия не мога да говоря...Първите ми впечатления като ги сложих миналата година бяха, че това не е моята кола. Предполагам си наясно как дрънчат пластмасите с твърди гуми особено през някоя дупка като минеш ... Слагайки KUMHO-то първото нещо което усетих беше значително по-меката возия! :D Друго какво да пиша? Проблеми не съм имал, а миналата година като трябваше да си купувам зимни гуми около седмица се рових в Интернет за намиране на оптимално решение за марка и съотношение качество/цена, като пообиколих и повечето гумаджийници... Е аз съм намерил моето решение и съм изключително доволен от избора си. Съжалявам, че това лято не успях да си купя и летни KUMHO KH15, като другия страстен привърженик, но напролет живот и здраве... Това е - драсни един мейл на фирмата за да питаш за конкретните цени за твоя размер и ако те устройва...?! Аз съм изключително доволен и от обслужването на момчетата в сервиза в Дървеница. :D
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  Благодаря! И аз имам такава информация относно комфортната возия. Учудващото е, че при миналогодишните тестове, швабите ги слагат в графата на "непрепоръчителните".http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?topic=13443
                  charlie написа:
                  не знам за кой размер питаш, но 205/55 R16 добро съотношение цена качество са Uniroyal MS Plus 66 и Vredestein Snowtrack 2, Pirelli W210Soto Zero...
                  205x60x16
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    Nino написа:
                    Учудващото е, че при миналогодишните тестове, швабите ги слагат в графата на "непрепоръчителните".http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?topic=13443
                    Уф, немския не ми е стихията, но преполагам, че за този тест от 10/2005г. за размер 195/65 R15 става въпрос? Някой колега с добър немски може да се включи...А в последните тестове за 2007г. за размер 205/55 R16 Н нещо не ги виждам да са тествали KUMHO? Ето и субективни отзиви на реални потребители.И последно: Колкото мнения, толкова препоръки и всеки си хвали неговия избор! Лично аз смятам, че гуми на световно известните марки производители Мишелин, Пирели, Гудиър, Бриджстоун, Дънлоп и т.н. със сигурност ще са също добри, може би и по-добри, но аз ги отхвърлих от търсенето си поради една едничка причина и тя е финансовата. В същото време отхвърлих и разните "дървета", да не споменавам марки за да не се обиди някой съфорумец И така, по спомени от миналата година, при наличните финанси, за мен стигнах до извода, че ще си купя гуми с марка: KUMHO или TOYO. Дори много си бях харесал едни TOYO /не си спомням точно модела/ за около 105-110лв/бр и отидох да си ги купувам от РАДИАЛ в Младост, но имаха само 2бр. от моя размер и ми казаха, че ще трябва да чакам 4-5 дни и ... това ме отказа.В крайна сметка съм доволен от избора си на KUMHO-то и миналата година, доколкото имаше зима, не съм имал екстремни преживявания с тях. Но и аз си карам внимателно, без излишни рискове и внезапни резки маневри, спирания и т.н. което смятам, че е най-важното условие за безаварийно пътуване през зимата! :D
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      Пичове да ви питам зимните Debica как се държат в градски условия? Тъй като карам предимно в София и тук таме по магистралата Пловдив-София. Не ходя по разни планини и кофти пътища по които има сняг. Та за такива условия каква марка е за предпочитане. От евтинките де, защото мисля 4 нови да си взимам
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        noriaga написа:
                        Пичове да ви питам зимните Debica как се държат в градски условия? Тъй като карам предимно в София и тук таме по магистралата Пловдив-София. Не ходя по разни планини и кофти пътища по които има сняг. Та за такива условия каква марка е за предпочитане. От евтинките де, защото мисля 4 нови да си взимам
                        Аз съм с такива - екстра са си. Волана на Типото почва да се върти с два пръста, все едно е с хидравлика... Тествах ги и планинско на сняг - в района на х. Пионерска на Паничище - никакъв проблем - все едно, че си с вериги.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          kiro_of_the_day написа:
                          noriaga написа:
                          Пичове да ви питам зимните Debica как се държат в градски условия? Тъй като карам предимно в София и тук таме по магистралата Пловдив-София. Не ходя по разни планини и кофти пътища по които има сняг. Та за такива условия каква марка е за предпочитане. От евтинките де, защото мисля 4 нови да си взимам
                          Аз съм с такива - екстра са си. Волана на Типото почва да се върти с два пръста, все едно е с хидравлика... Тествах ги и планинско на сняг - в района на х. Пионерска на Паничище - никакъв проблем - все едно, че си с вериги.
                          Мерси. Това ще е изборът ми за зимни гуми :D
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            Аз от САВА съм си доста доволен, сцеплението с пътя на мокро е отлично, шарката на ГУУДИЪР не се затруднява и с кал, на витоша имаше малко киша и не мога да кажа как се държат на сняг.При студено време каучукът не се втвърдява. Гумите са отлични!!

                            Коментар


                              Та значи днес сменях гумите на служебната кола.Пообиколих доста сервизи и да си кажа честно цените са доста различни за еднаква марка и модел.Сложих 4бр.185/65/15 Йокохама за 469лв.в сервиз за гуми Диана-Люлин.Когато отидох имаше поне 20коли които чакаха,и всички излязоха с нови гуми за не повече от час чакане.Който иска да сменя гуми нека иде да провери има доста модели на прилични цени.
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар


                                MartoModev написа:
                                Пообиколих доста сервизи и да си кажа честно цените са доста различни за еднаква марка и модел.
                                Да бе, тъпа пазарна икономика...Оказа се че търсените от мен Pilot Alpin А2 на Michelin се движат от 162 до 200 и малко лева за размер 195/65/15...Вярно е че 162лв беше някаква доставна спец-цена, ама бива ли такъв марш Защо мамка му за всяко едно нещо трябва да се прави проучване преди да се купи
                                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                                Коментар

                                Working...
                                X