Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за нови летни гуми за Fiat Punto 1.9 JTD 2001год.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за нови летни гуми за Fiat Punto 1.9 JTD 2001год.

    Здравейте,Може ли да споделите опита си с каква марка летни гуми карате. Гледам ценовия диапзон варира от 50-60 до 130 и повече лв. Като това зависи от марката и качестовото на гумата. Например continental са висок клас. Но бих искал да чуя мнението и на други хора, каква марка лятна гума също е от среден и висок клас и е хубава ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Мога да дам мнение за Toyo Proxes T1-S хем бяха старички но пък със доста голям грайфер и много добре се държаха според някой хора това е шумна гума за мен не е понеже без музика карам мноого рядко :D . Като цяло много съм доволен от сцепление на мокро и сухо . Сега купих нови Uniroyal rainsport 3 ще ги монтирам след 2,3 дена и ще пиша мнение . Преди 2 години купих GoodYear efficient купих ги карани на един сезон имаха дооста грайфер общо взето като нови , горе долу приемливо се държаха нищо общо със тоуо . И се изтъркаха доста бързо това също ми направи впечатление сега ги слагам на задни и са почти до протектора за 3 лета... нито съм ги палил да въртя като луд или нещо такова на мокро стабилно превъртаха във движение дори понякога.Успех със избора .
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Uniroyal-a са с по-висок клас на сцепление при мокра настилна... дори и от Континентал-а!

      Коментар


        #4
        Абе малко извън темата... ама откъде си купувате гумите, има ли някой сайт, където са очевидно по-евтини? Един колега беше споменал, че взел с дот 2015 на 75лева бройката от магазина нови или поне аз така разбрах. Иначе и аз съм чел, че GoodYear бързо се износват и аз имам такива зимни UltraGrip 8, но не я карам много и са като нови още.
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          От дианата имам отстъпка 30% със на един познат картата ( vip security) uniroyala ми дойде на 85лв/ брДОТ 02/16
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            mnnedialkov написа:
            Uniroyal-a са с по-висок клас на сцепление при мокра настилна... дори и от Континентал-а!
            Uniroyal са дъщерна фирма на continental. Затова ги избрах.
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #7
              То много зависи и какъв размер гуми търсиш колега, защото за 15ки имам наблюдения, че 195/50 са доста ефтини на фона на 185/55, който е фабричен размер на пунто мк2 примерно. Аз тая година ще карам 3 ти сезон барум бравурис 2 купувани нови 2013-година и мисля наесен да ги изхвърля. Но само миналото лято съм им навъртял 15 000 километра а предитова още 15 000 така че мисля добър живот изкараха като за гуми купувани по 72 лева бройката. за размер 195/50/15 говоря. Начина ми на каране на мен е доста агресивен по завоите и това също доста бързо исносва особенно предните гледам имат поне 2мм по- малко грайфер от задните. Като цяло съветвам те да си купиш гуми изцяло съобразени с твоето шофиране и километри годишно. Но ако не минаваш 30 000 км за 2-3 години а плануваш да караш с един комплект гуми 5-6 години по- добре е според мен да си купуваш ефтини варианти и да ги сменяш на 2-3 години, защото съм карал и със скъпи гуми на малко километри, но на 4-5 години и с много лоши впечатления останах. Заради такива гуми катастрофирах с купето което имах преди 4-5 години.Макар и някои хора да се опитват да убеждават, че гума на 2 години е в перфектно здраве нищо че я продават за чисто нова, тая гума е далеч от качествата на същата излязла преди 2 месеца от завода. Нови гуми с нов ДОТ. Барума който имам е произведен 37/13 демек още няма 3 години по календар но вече далеч не е с такова сцепление с което беше преди година и нещо. А иначе за колегата по- горе който споменава Унирояла и аз съм му хвърлил око и мисля следващите ми гуми да са такива, защото е доста по- добре да спираш перфектно на мокро, което е по- опасната настилка. На сухо и с премерено каране и със по- стари гуми се спира. Но на мокро с пластмаските на по над 3-4 години .....

              Коментар


                #8
                Аз съм много доволен от BF-GOODRICH G-GRIP... Моят размер е 205/55/16 , но гумата е мнго хубава...
                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                Коментар

                Working...
                X