Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя марка автомобил НЕ бихте си купили никога?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Я чекни набързо за Пежо 407 как шарнира на носача (жабката) е 143 лв, а целия носач сигурно къв 500... и не е само това. Та... търся си шарнир за моя носач (на Фиата), намери ми де.

    Коментар


      #92
      Целта на тази тема не е да се опонира на някой, който е споделил нещо. Всеки си има няк’во виждане за марките. Трябва ли да се натрапва на останалите и да се спори с тях? Ако съм решил, че нямя да си купя Форд, ще си намеря 10’000 причини, а ако се аргументирате за всички - ще си измисля 10’001-ва, но пак няма да си го купя. Вие какъв спор ударихте, егати...

      Коментар


        #93
        Всеки има право на грешно мнение
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #94
          Коментирайки цени на части и ремонти се досещам за мнението на колегата BO в една друга тема във форума. Напълно съм съгласен с него, че за BMW, а и за всички немски- ФАГ групата Опел и Мерцедес има много голям избор на резервни части- както евтини китайци, така и средна хубост и топ качество. Поради ред причини немските коли са най-многобройни в нашата мила родина и ето защо за тях предлагането е най-голямо. За нашите любими италианки доста често въобще е проблем да се намери каквато и да е марка от дадена част. Например за моята Капа седан няма никъде в България нови задни пружни- а за сходните БМВ 5, Мерцедес Е и т.н. има. Колегата alvanovo в друга тема се оплаква,че не може да си намери нещо елементатно- тампони за стаб. щанга за Фиат Мареа 96+ година, а все пак това не е Ритмо набор 84. Подобни примери сигурно може да се дадат десетки. И тези, които сме специализирани в предлагането на части за италиански автомобили се броим на пръсти-АХМ, ТиН, Ал. Ауто, Митака71, може би пропускам още няколко. А за немските ако започна да изреждам....Ако добавим и обезценката на италианските и немските коли- не само в България ами и като цяло италианските се обезценяват повече. Така всеки мислещ рационално и малко повече икономически грамотно ще предпочете немската кола. Тук вече идва важния момент,че ние сме любители на италианските коли или поне на някоя определена марка от тях и нека повечето колеги да си кажат дали не са си купили колите повече със сърце отколкото с разум. Нека по-добре да се изслушваме и подкрепяме и съветваме, защото все пак нещо ни обединява, а не да се подмятат подигравки и простотии. П.С. Дано не досадих на никого с многословието си
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #95
            packo84 всеки мислещ рационално и малко повече икономически грамотно, както казваш никога няма да си купи немска кола бъди сигурен Това не значи че не може и не трябва да се изкарват пари от тази работа, мисля че ме разбираш.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #96
              ilko-gd написа:
              packo84 всеки мислещ рационално и малко повече икономически грамотно, както казваш никога няма да си купи немска кола бъди сигурен
              Защо ? Koe в една немска кола е нерационално ? Щото подозирам, че слагаш Мерцедес в уравнението, но както швабите има недосмислици, така и жабарите.Имал си ц-класа, ако не бъркам, е не ми казвай, че пунтото е по-кола от цедката....
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #97
                Пунто с мерцедес няма база за сравнение, различни класове и разбира се различната цена като на нов автомобил е повече от показателно.По същата логика можем да сравним Поло с Марея примерно, е няма база за сравнение.Давам един простичък пример, макар и малко тесен:Към днешна дата с какво толкова голф 4 е по-добър от Брава, че да струва двойно (голф 99 и брава 99)? Сравняваме еднакви години на производство и един и същ клас. А с какво дори и голф 3 е по-добър от Брава- пак да сравним еднакви години на производство (примерно 95-97).Личното ми мнение, че немските коли лежат на стара слава, не казвам че са лоши, но в хората е насъдено впечетление, че качеството на италианките е на ниско ниво. Според мен не е така, немските коли ги продава емблемата. Аз лично купих Фиат именно поради такива чисто икономически причини.Нито съм я харесвал колата на външен вид, нито пък съм имал мнение, че фиат са добри коли, а просто за по-нова кола и за по-малко пари нямаше какво друго. Всеобщо се приказва ,че немскитете коли са най-добри, но при коли 2-а ръка няма правила и зависимости относно качеството на екземплярите.През 2007 г немски аналог на бравата в класа си и периода на производство беше с няколко хиляди лева повече- от 3 до 6. Всички коли се развалят, заложих на това, че дори и мн повече да се чупи фиата , то той едва ли ще достигне цената (покупната) на ФВ Г4.Фиата струваше 6 000, Г4 вървеше 10-12.Сега Г4 струва 4 000, брава струва 2000. От коя кола, кой колко пари е загубил мисля е ясно. И до сега след над 130 000 км не съм налял повече от 3000 лева за ремонти.
                ilko-gd написа:
                packo84 всеки мислещ рационално и малко повече икономически грамотно, както казваш никога няма да си купи немска кола бъди сигурен
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар


                  #98
                  Alex_RT написа:
                  Към днешна дата с какво толкова голф 4 е по-добър от Брава, че да струва двойно (голф 99 и брава 99)? Сравняваме еднакви години на производство и един и същ клас.
                  Да сравним дизелите. JTD common rail с ТДИ110По-евтино окачване.По-евтин термостат, ама значително по-евтин !По-здраво заводско звено маховик/съединител и при това с по-малък рамер.По-гъвкава електроника, тук малко хора ще разберат, какво имам предвид.ESP/ASR, темпомат и т.н. и т.н.Е малко ли е ?-------
                  Alex_RT написа:
                  Аз лично купих Фиат именно поради такива чисто икономически причини.
                  И аз, то повечето тук сме така, малко са истинските фенове.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #99
                    Имам съвсем преки впечатления от Брава и Голф 4 - возията на Голф-а е в пъти по-добра, по-красиво е вътре, колата е по-стабилна и по-здрава.

                    Коментар


                      Alex_RT написа:
                      Пунто с мерцедес няма база за сравнение, различни класове и разбира се различната цена като на нов автомобил е повече от показателно.По същата логика можем да сравним Поло с Марея примерно, е няма база за сравнение.Давам един простичък пример, макар и малко тесен:Към днешна дата с какво толкова голф 4 е по-добър от Брава, че да струва двойно (голф 99 и брава 99)? Сравняваме еднакви години на производство и един и същ клас. А с какво дори и голф 3 е по-добър от Брава- пак да сравним еднакви години на производство (примерно 95-97).Личното ми мнение, че немските коли лежат на стара слава, не казвам че са лоши, но в хората е насъдено впечетление, че качеството на италианките е на ниско ниво. Според мен не е така, немските коли ги продава емблемата. Аз лично купих Фиат именно поради такива чисто икономически причини.Нито съм я харесвал колата на външен вид, нито пък съм имал мнение, че фиат са добри коли, а просто за по-нова кола и за по-малко пари нямаше какво друго. Всеобщо се приказва ,че немскитете коли са най-добри, но при коли 2-а ръка няма правила и зависимости относно качеството на екземплярите.През 2007 г немски аналог на бравата в класа си и периода на производство беше с няколко хиляди лева повече- от 3 до 6. Всички коли се развалят, заложих на това, че дори и мн повече да се чупи фиата , то той едва ли ще достигне цената (покупната) на ФВ Г4.Фиата струваше 6 000, Г4 вървеше 10-12.Сега Г4 струва 4 000, брава струва 2000. От коя кола, кой колко пари е загубил мисля е ясно. И до сега след над 130 000 км не съм налял повече от 3000 лева за ремонти.
                      ilko-gd написа:
                      packo84 всеки мислещ рационално и малко повече икономически грамотно, както казваш никога няма да си купи немска кола бъди сигурен
                      Елементарно - по-кола е.Само като влезнеш в една дупка и като чуеш звука, който се разнася из купето и веднага разбираш разликата. Не е само цената.Иначе глобално си прав за цената, която плащаш за Бравата да речем и за алтернативния Голф. Ако гледаш само чисто финансовата страна на нещата. Но не може да кажеш, че Бравата била по-добре направена или от този род.По абсолютно същата логика мога пряко да сравня Либра с 3-ка. Няма човек, който да може да ме убеди, че Либрата е по-добре направена от БМВ-то. Но ако кажем, че БМВ-то е 1.5 пъти по-добра, но струва 2 по-скъпо, то от финансова гледна точка БМВ-то е по-лошия избор за парите, които трябва да платиш. Но няма как да се каже, че Либрата не отстъпва на 3-ката. Просто няма как.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Правилно си ме разбрал. По назад в темата писах- фиат е компромис, който не е лош. Добро качество за добра цена. Аз изхождам чисто икономически.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          Ние като купувахме Стилото 2009-та година бяхме поставени пред подобна дилема. Тогава то беше на 5 години за цена 7200 лв, а аналогична кола от немски произход (Г4 например) за тази цена беше 4-5 години по-стар. И така се замислихме, добре, по-добра се води колата, ама като екстри е аналогична, като двигател също, но двойно по-стара.... И затова решихме да заложим на по-новия автомобил, който в последствие хич не се оказа толкова зле, колкото се разнасяше в медийното пространство. Иначе конкретно по темата аз бих си купил всяка марка автомобил, ако ми хареса и е добър.
                          Fiat Stilo 115 h.p. 2004
                          Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

                          Коментар


                            Alex_RT написа:
                            Правилно си ме разбрал. По назад в темата писах- фиат е компромис, който не е лош. Добро качество за добра цена. Аз изхождам чисто икономически.
                            Това е така стига да не го купуваш нов.
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              TIP написа:
                              Alex_RT написа:
                              Правилно си ме разбрал. По назад в темата писах- фиат е компромис, който не е лош. Добро качество за добра цена. Аз изхождам чисто икономически.
                              Това е така стига да не го купуваш нов.
                              Според мен с такъв подход нова кола никога няма да си купи някой.

                              Коментар


                                Гроздето е кисело! :D
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X