Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тампони заден мост Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тампони заден мост Стило

    Здравей те колеги искам да сменя тампоните на задния мост,и се интересувам дали тия полиуретановите тампони са по добри от оригиналните,който знам че след 5,6 месеца се разтропват отново.

    #2
    купи си оригинални фиатски, поне 60 000км ще изкарат.Полиуретана трябва да са по-здрави, но ще трябва да ги смазваш по-честичко да не скрибуцат.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Аз имам прясно инфо - преди два месеца сменях.Марката е Lemforder (о-то с две точки отгоре) - 72 лв. двата. Имаше и някакви полски, по-евтини. За смяната майстора иска 120 лв. То, голям бой с чука падаше. Аз присъствах на смяната на втория. Гледах преди това в Тубата, че си има приспособления за избиване и набиване, ма моя майстор, естествено такива скъпи неща няма, и си маа с чука. И се казва Яко. Майстор Яко.Ще видим колко ще изкарат.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        Аз съм с полиуретанови от две години.Минал съм около 30 000км.Нямам претенции към возията.Мисля, че бяха 120лв със смяната и 6 м гаранция.Интересното е, че до сега нямям скърцане и не съм ги смазвал повторно.
        STILO 115 MULTIWAGON 2003

        Коментар


          #5
          купи си фиатски и ти гарантирам 100-120 000км мин.другите са малко скърцащи,а не е много приятно.между другото на колко хил си,просто за статистиката

          Коментар


            #6
            На моята сложих Unigom. Малко ментаци ми се струват. Иначе возията няма нищо общо с преди. Сега не се усеща никакво тропане отзад. А и скърцане няма Тея новите са някакви пластмавото-гумени. Оригиналните са са с метал и гума.Къде ги продават полиуретановите тампони за задния мост ?

            Коментар


              #7
              lhristov написа:
              За смяната майстора иска 120 лв. То, голям бой с чука падаше. Аз присъствах на смяната на втория. Гледах преди това в Тубата, че си има приспособления за избиване и набиване, ма моя майстор, естествено такива скъпи неща няма, и си маа с чука. И се казва Яко. Майстор Яко.
              Ако бях на твое място,майстора един лев нямаше да види,а дори и чука щеше да канти по главата му.Извинявам се за спама,но искам да подчертая НЕ правилният начин за смяна!
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                това колега е друга тема,но си абсолютно прав.има си преси за тази работа.майстор яко се превръща в майстор счупи яко

                Коментар


                  #9
                  ivel написа:
                  това колега е друга тема,но си абсолютно прав.има си преси за тази работа.майстор яко се превръща в майстор счупи яко
                  Дори и преса не е необходима, една шпилка, шайби и подложки при демонтажа и същите тея неща + веро за монтажа.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Абсолютно колеги подкрепям твърдението, че НЕ се прави така. И точно затова го написах.А майстор Яко има естествено преса, на за да я използва, трябваше да демонтира целия заден мост. А това е много работа. Та затова предпочита да маа с чука.Ще видим колко ще изкарат новите тампони. Когато ги смених, колата беше на 65 500 км. Сега е на 69 х.Във возията разлика няма, изчезна само гадното тропане отзад. Като каруца беше.
                    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                    Коментар


                      #11
                      super8 написа:
                      Къде ги продават полиуретановите тампони за задния мост ?
                      Колега от Алфа форума е производител, но не знам дали прави за заден мост.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        Тампоните за задния мост е много малко вероятно да скърцат поради принципа си на действие.Но при положение, че има оригинални тампони, които струват ~50-на лева, а полиуретана струва ~35лв, не знам какъв човек трябва да си, за да сложиш от тия "фешън" материали.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар

                        Working...
                        X