Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto Natural Power - Въпрос ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto Natural Power - Въпрос ?

    Искам да попитам дали някой съфорумец има въпросната модификация на Пунто .Доколкото се ориентирах по снимки бутилката е в багажника но не намерих колко литра е.Отпред редуктора е стандартния на Тартарини , но на снимките не се вижда рейката и дюзите какви са.Интересува ме и разход извънградско и на кои двигатели е слагана метановата уредба.Видях че е слагана на 1,2 60 коня , на Гранде Пунто го има на 1,4 80 коня.Тези 60 коня достатъчни ли са ако колата е с 4 човека и багаж ?Давайте мнения и впечетления !
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    #2
    60 коня на каквато и да е кола са недостатъчни за 4 човека и багаж. Колата е основно за градско каране, за извънградско ако караш по магистрали и прави участъци пак става. Но при по сериозен наклон определено ще видиш зор.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Re: Punto Natural Power - Въпрос ?

      Nikolow написа:
      Искам да попитам дали някой съфорумец има въпросната модификация на Пунто .Доколкото се ориентирах по снимки бутилката е в багажника но не намерих колко литра е.Отпред редуктора е стандартния на Тартарини , но на снимките не се вижда рейката и дюзите какви са.Интересува ме и разход извънградско и на кои двигатели е слагана метановата уредба.Видях че е слагана на 1,2 60 коня , на Гранде Пунто го има на 1,4 80 коня.Тези 60 коня достатъчни ли са ако колата е с 4 човека и багаж ?Давайте мнения и впечетления !
      На 99.99% съм сигурен, че няма нещо различно в този форум от Мултипла и ако не се лъжа една Мареа на оригинален метан.А ти вярно ли питаш за 4 човека и багаж в Пунто? То и без бутилките не могат да се съберат 4 човека с багаж, ти чак за метановото питаш. То в Мултиплата 4 човека с багаж си е проблем.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Мултиплата си я карам с 4 човека и багаж с 160км/h.Не искам да влизам в дискусии за мултиплата и кое как е при нея.Пунтото ми трябва за извънградска кола защото мултиплата я ползвам за работна и ми омръзна да я чистя и мия.Моля някой който притежава въпросната версия да сподели мнение.Ако се намира някъде около Варна , Шумен , Търговище , В.Търново или Ловеч ще му напълня бутилката в замяна на това да покарам малко.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

        Коментар


          #5
          Лошо няма да искаш информация за този автомобил, но няма кой да ти даде това, което искаш.По спомен едната бутилка събира около 6-7 кг. метан.Ето ти характеристика на метановите фиатки:Ето ти 4 годишна история на зарежданията на такъв екземпляр.http://www.spritmonitor.de/en/detail...гажника му е 160 литра. Демек както казах нищо не може да събереш вътре. Като караш хората да си държат торбите на краката докато ги возиш, това е друг въпрос. За мен тия коли нямат място за багаж.А и за извънградски автомобил, който на всеки 100-150км да трябва да го зареждаш, нещо не ми се връзват нещата.Успех все пак.* Имай предвид, че точно разхода на точно на това Пунто, за което питаш е объркано. Дадена е характеристика за килограм, а е написано кубичен метър. Демек не си играй да ги превръщаш. За ориентир на Пандата са си дадени в кубични метри, която реално харчи относително същото като Пунтото.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            кола

            В Пуно МК1 влизат 2 ва матрака и 2ма вътре много събира тази кола Който търси да му е щироко микробус да си вземе или Добло
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              В Пуно МК1 влизат 2 ватрака и 2ма вътре много събира тази кола Който търси да му е щироко микробус да си вземе или Добло
              *ватрака = превод в ефир? п.п. Проверих речника:http://www.bgjargon.com/word/meaning...%D0%BAБаси, що разделяш така лошо хората. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07Ама си е истина това де. От физиологичните особености на пътниците зависи и това колко багаж ще може да побереш.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Добре , картинките които даде ВО не съм ги виждал , ориентираха ме горе долу , ама ако наистина това 5,5 са килограми а не кубични метри , то гори колкото мултиплата.Сега дали ще са 4 човека или трима са подробности.При мен са двама възрастни и дете с количка , триколка и още 1000 неща, които има малко дете знае, който има 2 знае още по-добре.Доблото и аз го имам като вариант ,но влиза във високия данък и няма нито едно читаво за продан.Метанките са взимани за фирмени коли и може да са на милион и повече километра.Има и един вариант на Мултипла заводски само на LPG но и такава не намирам.Който си мисли , че има голям избор на автомобили със заводски метанови или пропан-бутанови инсталации , много бърка.Има и Кубо 1,4 с заводски метан дето ми върши работа ама много кинти.
                FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                Коментар


                  #9
                  Дизела не е ли вариант?За 1,3 мджет говоря
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    янко написа:
                    Дизела не е ли вариант?За 1,3 мджет говоря
                    С нафтата която се продава в БГ дизела за мен не е вариант.Иначе 1,3 mJet е перфектния двигател за малка кола.
                    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                    Коментар


                      #11
                      И не само за малка,оня ден доблото на цветарския магазин на центъра ме размаза по моста,аз съм се возил на него,много върви
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        Nikolow написа:
                        янко написа:
                        Дизела не е ли вариант?За 1,3 мджет говоря
                        С нафтата която се продава в БГ дизела за мен не е вариант.Иначе 1,3 mJet е перфектния двигател за малка кола.
                        Нищо й няма на нафтата в България.Ако само това ти е опасението, то значи остава само този вариант.Хем по-голям багажник, за още 2 кила месо, хем ще може да го намериш, а няма да е някаква химера. :DАко ли пък не, взимай едно 1.2 нормално, слагаш му газова уредба и пак си в играта.Не знам защо точно към Пунто на метан си се насочил. Особено както се говори, че от януари месец метана ще стане 2.10лв/кг
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Преди две години зимата в Ловеч беше за една седмица около -20С , съседа има бусове на нафта , ходих да помагам да ги размразяваме , видях какво има във филтрите. На различни места бяха зареждани , кой където му привършвала нафтата , но всичките бяха еднакво незапалими.Не ми се спори със никой , това което съм го видял никой не може да ме убеди че не е вярно.За пунтото в момента има две за около 4000 лв. около 2004-5 година , за заводския метан говоря.Доблото с 1.2 мотора и добавен ГИ ще умре на пътя , по-тежко е от пунтото и по-голямо челно съпротивление.И имам все неприятни спомени от газаджии , поне във Варна.Затова гледам да е със заводския метан , от мултиплата нямам оплаквания.
                          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                          Коментар


                            #14
                            Просто си си наумил едно и не искаш да приемеш различното мнение.Нищо и няма на нафтата, имам 60000км общо с 2 коли и никакви проблеми.Имам и сниман някъде филтър на 30000км - идеално чист.Един нов ГИ ама не тия от 200лв предлага много повече от заводския.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              По данни на Fiat bipower-а на Пунтото е слаган на 1.2 8 клапана 60 коня. Разход в града 5.5 метан, извън града 3.3, смесено 4.3. Разхода е в килограми за 100км.Бутилката метановата е 70 кубически метра или 65 литра. Тея данни за бутилката са малко под въпрос.На Гранде Пунто се слага на 1.4 8 клапана. Разхода там е 5.4 в града, 3.5 извън и 4.2 среден. В килограми е разхода. Бутилката е или 45 литра или 13кг. Тук пак е под въпрос кое е вярното.

                              Коментар

                              Working...
                              X