Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростомер

    Колеги, както стана ясно от седмица съм собственик на Фиат Брава. Имам обаче един проблем и той е, че не ми работи километража - не ми показва, колко километра съм минал, нито пък с каква скорост се движа. Мисля, че проблемът е в датчика, но не мога да го открия къде се намира, за да го сменя. Някой има ли идея как да си реша проблема и да ми препоръча някой читав майстор, който да ми го поправи на разумна цена...

    #2
    колеги, помогнетеееее

    Колеги, преди 10-тина дни ви писах за проблемите си със скоростомера, които все още не съм решил. Надявах се много на вашата помощ - съвет или препоръка, но уви. Отново ви моля да ми помогнете!!!

    Коментар


      #3
      Първо махни таблото и разгледай как са кабелите - често се случва, при промяната на километрите на колата, нещо да са объркали (примерно да не е хубав контакта на кабелите).Моще някой колега с осцилоскоп да ти премери датчика дали ти работи и дали дава сигнали, като по този начин най-добре ще се ориентираш, къде да търсиш повредата.Успех!
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Имах такъв проблем със един Сеат Ибиза.Оказа се лоша спойка на самото табло.Отвори първо таблото както те съветва колегата.

        Fiat Tempra 149A3.046

        Коментар


          #5
          mark написа:
          ...Оказа се лоша спойка...
          80% от "повредите" по ел.системата на ФИАТ се дължат на лоша спойка и лош контакт!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Имах същият проблем. В един момент отказаха едновременно скоростомера и километража. Оказа се че е счупен датчика, които се намира на корпуса на скоростната кутия и един привод, който придава въртенето от скоростната кутия към упоменатия датчик. Цена на датчика - около 90 лв. нов, 20 лв. втора употреба. Цена на привода - около 18 лв. Аз си купих 2 бр. датчици втора употреба, тъй като единият май не заработи. Ако искаш мога да ти го дам - дано при теб да проработи.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар

            Working...
            X