Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отстраняване надраскано от ключ! Как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отстраняване надраскано от ключ! Как?

    Здравейте, вчера си оставих колата за час, явно на "запазено" място пред един блок и резултата беше две доста дълбоки ресни от ключ! Стилото вече не се ремонтира в доверен сервиз (за жалост) и сега трябва да я правя. Та въпросите ми са:1.Къде в Сф има читав бояджия с нормални цени? При такъв тип драскотини (от ключ) налага ли се цялостно боядисване на детайл?2. Мога ли чрез някаква паста да се скрият драскотините?
    Stilo 1.9jtd
    Bravo 1.9TD

    #2
    Колеги никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?
    Stilo 1.9jtd
    Bravo 1.9TD

    Коментар


      #3
      е чак пък никои, поне 40% от съфорумците са така, а от рибарите 100% . колега няма лек. ако деругата е до ламарина е хубаво да се намаже с нещо да не се подава метала ,ако е по-плитка ( само по лака да е) може и с пастиране да излезе. и караш така ако не ти се дават 100-150 кинта на бояджия. има опция да се пръсне само надраното. пак ще ти вземат същите пари и накрая такива лайна ще излязат че ще отидеш да напръскат детайла цялостно
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Въпроса е че вече съм си патил от бояджии, които след боядисване се виждаха едни мехури на предишната ми кола, а пък не ми взеха хич малко!!! Та за това се интересувах дали някой не е боядисвал в Сф и да е останал доволен, на разумна цена.Доста прочетох и явно няма как да си оправя надраното сам ( поне не качествено)
        Stilo 1.9jtd
        Bravo 1.9TD

        Коментар


          #5
          Много е гадно, когато някакви тъпаци повреждат чуждата собственост! И никъде няма такова нещо като "запазено място"!!!! На моята кола също имам дълга и дълбока драскотина от ключ и ми е също толкова неприятно да я гледам. Въпреки, че аз не бях спрял на паркинг пред чужд блок, а пред магазин от голяма и известна верига...и ако го бях видял...не знам какво щеше да му се случи!Та по въпроса - при такива надирания на боята и грунда отдолу до метал, в зависимост от боята се боядисва целия детайл. Поне така казват бояджиите - при мен е доста голямо и дълго на цялата врата. Но открих и това и ти го пращам - ако разбираш руски...http://vwts.ru/forum/index.php?s=fcc...2&showforum=47 А темата се казва : [кузов] Удаление небольшой коррозии кузова

          Коментар


            #6
            кола

            Мехурите не са от надраскано с ключ а от недоброто боядисванене е нанасяна боята както трябва а надрасканото ако е малко може да се заличи с пастиране иначе нова боя не знам тия реклами с фулмастери дали става
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Флумастерите са само ако лака е надран. Пробвал съм - за друго не стават. Може да се купи малко боя същият цвят и с клечка за зъби примерно да се тушира. Или с тънка четчица. Не е красиво, но е най-евтиното решение, за което се сещам. Или универсално нещо да се намаже. Имам едно черно, което е с грунд в него и отгоре гланц. Върши работа. Около 9лв. е в Бриколаж, при боите, в метална квадратна кутия.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                За мехурите и аз това имах предвид че са от лошо боядисване, което хич не струваше евтино , патил съм си от бояджии (на предишната ми кола боядисваха бронята и я направиха толкова зле че трябваше пак да се боядисва!)Мисля така и така ще давам пари за бояджия да се пробвам сам, да взема малко боя да попилна надрасканото с някаква клечка отгоре малко лак и пастиране с М1 и М3 ( и после най вероятно на бояджия )
                Stilo 1.9jtd
                Bravo 1.9TD

                Коментар


                  #9
                  При боя металик или перла номера с мазането с клечка не става, при пръскане с пистолет частиците се подреждат по един начин, а при мазане по съвсем друг. От там идва голяма разлика в цвета и стои грозно. За съжаление начина е пребоядисване, всичко друго е компромис с външния вид.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    pi4_s_bravo написа:
                    При боя металик или перла номера с мазането с клечка не става, при пръскане с пистолет частиците се подреждат по един начин, а при мазане по съвсем друг. От там идва голяма разлика в цвета и стои грозно. За съжаление начина е пребоядисване, всичко друго е компромис с външния вид.
                    Точно за това говорех по-горе! На металик боя - само цялостно боядисване на детайла!

                    Коментар

                    Working...
                    X