Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повдигане задницата на Punto 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повдигане задницата на Punto 1

    ЗдравейтеОт една седмица съм собственик на Punto 1.2i 75 с метанова уредба, но задницата ми е леко клекнала.Та дали някой се е оправял с такъв проблем /подложки ли е слагал, усилени пружини или нещо друго/

    #2
    проблем

    е и аз имам този проблем но те пружините са спортни и амортесьорите и аз изкам да е повдигна има начини но не ми се почва да не се развалr нещо
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Скоро ще я вкарвам в сервиз да ми правят цялата задница, но ме се ще по някакъв начин да я вдигнат. Ще се радвам да споделяте изпитани методи

      Коментар


        #4
        Съжелявам за offtopic-а но бих искал да споделиш малко за метановата уредба - доволен ли си, каква е, бутилките какви са, колко ти е излязла като цена. Знам, че не е мястото в тази тема но мисля, че и на другите ще им е интересно.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          Относно метановата уредба доста мислих дали да се хвърлям, но го измислих И аз като тебе тогава неможах да намера никой познат да кара Пунто на метан, за да събера малко инфо.Ако с нещо мога да помогна ще се радвамУредбата е БРЦ с две бутилки от по 24кгИзлезе ми 1350лвНо съм много недоволен от монтажа / но за това друг път ще говоря /За разход още е рано да ти кажа, защото ми казаха след две три пълнения да отида за допълнителна настройкаА ако някой има опит с вдигането на задницата на Пунтото, нека сподели да не бъдем егоисти

          Коментар


            #6
            Използвам темата, защото при мен е на лице същия проблем, но става въпрос за Брава. Гледам, че на всички останали Брави са им по - надигнати задниците, само моята стои сравнително по - ниско Единия заден амортисьор е протекъл. Въпросът ми е от какво зависи повече - амортисьори, пружини или нещо др.? Какво да направя, за да й надигна задницата?А ето и снимка
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              msotiroff написа:
              Използвам темата, защото при мен е на лице същия проблем, но става въпрос за Брава. Гледам, че на всички останали Брави са им по - надигнати задниците, само моята стои сравнително по - ниско Единия заден амортисьор е протекъл. Въпросът ми е от какво зависи повече - амортисьори, пружини или нещо др.? Какво да направя, за да й надигна задницата?А ето и снимка
              Колега , зависи и от амортисьорите и от пружините. Но най-вече от пружините,просто като се слгат по високи пружини трябва да се види дали амортисьора ще може да и "побере" .Тоест в опънато полужение на амортисьора дали пружинат влиза , защото не е много хубаво пружината да е в много натегнато състояние,има вероятност да се счупи.Иначе по този начин се вдига задница.
              Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
              IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
              1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
              2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

              Коментар


                #8
                Зависи дали винаги е била така или не. На 19-ката ми като смених задните амортесьори много се надигна. Разликата беше голяма. Щом и твоите са заминали - според мен смяната им ще надигне задницата и колата ти ще стане като на The Others
                Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                Коментар


                  #9
                  Видях на едно Пунто 55, с метанова, монтирана в Италия, бяха сменени само задните амортисьори, вместо маслени - газови. Газовите амортисьори се сремят да се разпънат и по този начин "помагат" на пружината. Пружините си бяха нормални, пунтови.

                  Коментар


                    #10
                    По принцип няма проблем да се повдигне която и да е кола с 5-6 та дори и 10 см. Това е сравнително проста работа за добрите майстори. Но ако мислиш да го правиш самичък със съвети от форума, мисля че резултата няма да е добър .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      И защо така подценяваш форума? Мислиш, че съвета за смяната на изпусналите амортесьори не е правилен?
                      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                      Коментар


                        #12
                        kkp написа:
                        И защо така подценяваш форума? Мислиш, че съвета за смяната на изпусналите амортесьори не е правилен?
                        Не си ме разбрал, високо ценя съветите от форума. Писал съм "по принцип няма проблем да се повдигне която и да е кола с 5-6 та дори и 10 см.". Като казвам "по принцип", мисля, че е ясно, че нямам предвид кола с изпуснали амортесьори. Става дума за това, че кола със здраво окачване също може да се повдигне чувствително, така че да стане високопроходима. В Пазарджик има един майстор, който много успешно го прави.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          В Пазарджик има един майстор, който много успешно го прави.
                          Колега, за кого става въпрос?
                          M-Benz E 250 TD 150hp
                          M-Benz 200d 75 hp
                          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                          Коментар


                            #14
                            msotiroff написа:
                            snake написа:
                            В Пазарджик има един майстор, който много успешно го прави.
                            Колега, за кого става въпрос?
                            Отговорих ти с ЛС, не искам да правя безплатна реклама на никой.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар

                            Working...
                            X