Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Май осуках пунтото много лошо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Май осуках пунтото много лошо

    Сутринта пред работата нямаше къде да паркирам, и се наложи на един много висок тротоар по диагонал, като едната предна гума беше долу, двете други по диагонал горе, и едната задна стоеше на 2 см вдигната във въздуха И след като стоя така цял ден, сега шофиорската врата се отваря ужасно трудно, и не се оправя дори като стои на равно Ако я кача пак там по диагонал наобратно другата задна да застане във въздуха дали ще се оправи?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    ехе ти ме преби бе колега, коя година е това пунто??? как така ще се усучи това купе ламарините и гредите му да не са от фолио за цигари че от един бордюр да се изкриви и посучи колата, за сефте чувам такова нещо но ми е интересно, изчакай опитните в тенекиите да пишат. Но мисля че от едно качване не може да се посучи и изкриви цялото купе на колата, какво остава ако се удариш, че те тогава трябва с гражданска защита да те вадя от колата.моят съвет е да не бързаш с заключенията и да изчакаш още колеги да пишат
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    Коментар


      #3
      Реално незнам какво и дали се е усукало, но едно е факт- вратата се отваря адски трудно сега.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        infineon написа:
        Реално незнам какво и дали се е усукало, но едно е факт- вратата се отваря адски трудно сега.
        Има ли следи да се търка някъде някой ръб на вратата? Верно като кашкавалено това купе...

        Коментар


          #5
          В кръга на шегата...отиди и спри пак там, но назаден и изчакай да се изправи Моята кола съм я спирал по много идиотски начини и до сега не се е посуквала. Преди това нямаше ли никаква индикация за трудно затваряне?
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            това ако е вярно, наистина много зле, ама аз не виждам друга причина, поради която да имаш проблеми с вратата... изглежда се е усукало и според мен но ако се е усукало, трябва да има търкане в някоя точка, виж и другите врати как са, може пък да е кофти съвпадение

            Коментар


              #7
              колега по принцип като я вдигнеш на крик отпред също вратата се отваря трудно.вдигни я на крик от обратната страна на която мислиш че е усукана и седни в колата малко троснато.мисля че след тази процедура ще се оправи,ако ли не регулираи вратата
              198mjet Bravo

              Коментар


                #8
                Това се случва на всяка една кола ако я паркираш в подобно положение...ако ще незнам каква да е...е36 примерно се огъва също така и му се отваря и затваря със зор вратата...на мен така ми се е получавало със бравата, но след като я покарах малко и се оправи...не мисля, че на колегата шасито му е кашкавалено а просто гъвкаво както би трябвало да е на повечето автомобили...то ако е твърдо като...нали няма нито една заварка да издържи на напрежение...за мен е нормално това което се е получило и след известно време ще се оправи сама колата...или ако не просто направи както са ти казали колегите спри я на обратната страна
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  И аз ако съм спрял ей така с качена гума някъде на високо и багажника ми не ще да се затваря...трябва зверско блъскане или да я сваля и тогава да го затворя :D...италианска му работа.
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    #10
                    определно следя темата с интерес, това посукване на купетата ако ставаше от едно качване на бордюр не знам какаво да очакваме от нещо друго.Аз всички коли които съм карал си ги качвам на бордюри но такова нещо и изкривяване на купе и геометрия не ми се е случвало, фиатката пък ми е по дигната от другите и редовно оставам в това положение и съм нямал проблеми, според мен от нещо друго е причината. Да не си олекутявал и рязал греди или пък да не би да си ходил на сервиз и да са ти правили нещо по въпросната врата, за мен това не може да стане от един бордюр и качване в нестандартно положение.
                    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                    ............

                    Коментар


                      #11
                      Проблемът не е просто качването на бордюр, а това, че е висял единия край на автомобила някакъв период от време без никаква опора.

                      Коментар


                        #12
                        idrltd написа:
                        Да не си олекутявал и рязал греди или пък да не би да си ходил на сервиз и да са ти правили нещо по въпросната врата, за мен това не може да стане от един бордюр и качване в нестандартно положение.
                        Нито съм олекотявал нито е изгнило, края на 2003 та е, напълно сток състояние.Сега отивам да го видя дано да се е оправило след като е преспало на равно.А това окачване са го направили с ужасно малки ходове, да се качиш на 7-8 см бордюр по диагонал и едната ти гума да виси във въздуха.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          white_shark написа:
                          И аз ако съм спрял ей така с качена гума някъде на високо и багажника ми не ще да се затваря...трябва зверско блъскане или да я сваля и тогава да го затворя :D...италианска му работа.
                          Потвърждавам мнението на колегата с багажника и при мен е така .
                          Fiat Tipo 1.4ie 1993 EX
                          Fiat Stilo 1.6 16V 2003

                          Коментар


                            #14
                            Ами не знам какво се чудите при положение че колата е седяла с вдигната гума толкова много време ,както каза Еърфен...Аз примерно съм карал по сериозни черни пътища със страничен наклон и си се чува как пука...Ама това е нормално все пак...Конструкцията трябва да има определена гъвкавост иначе лошо...На Типо-то си регулирам вратата всяка година...
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              #15
                              Бе на пунтото не са такива малки хлабините на вратата. Освен това е къса и лека кола. Но както изглежда се е случило точно това. Има някакво усукване, трябва да се разбере в каква посока е. Ако е необходимо, може да се пипне малко вратата. Всъщност може целият проблем да е само във вратата.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X