Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колебание между пунто бензин и пунто дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Dido_Lyubenov написа:
    WhitePower написа:
    и за да стане интрижка предизвиквам най- бързия дизел в форума да ме препарира малко както то поизсъхне малко аз няма да съм с 1.8 ще съм с малолитряжка дори , примерно 1372кубика
    Ама и да е 60 к.с. пунто, да се изрвни съотношението тегло/мощност, и ще мерим и разход, ама ти и на газ трябва да караш, нали си газаджия, само после да не се изчервяваш И всичко освен газовата, да е стоково Аз тунинги нямам. Знайш колко гъзита с турбо-бензинки съм направил смешни Из ония дни, точно преди да падне снега, един смешник с некво наточено АУДИ ми са напиня, напиня, ръмжа, буча и не мой да дръпне, пък аз от 2000 об нагоре не съм качвал ,даже мислех да го заобиколя от дясната му страна, ама викам айде да не го излагам пред гаджето Ама дърт съм вече и не ми се занимава с глупости
    немакак да изравним бензина с дизела , нали за тва е темата а сега изведнъж да почваме да изравняваме ходи препарирай наред турбо бензините газаджии и каквото се сетиш там , аз с тебе не мое се меря , ти си "ПО ПО НАЙ"
    Power Under Pressure

    Коментар


      #92
      cokata_23 написа:
      biker_81 написа:
      Мойто мнение е че ако ще се гледа само икономия то бензина на метан.Бензин н агаз и дизел са съпоставими като цена/километър а вървежа е доста в по добре за дизела и като еластичност и като цяло.Ето например за пунтото колегата казва че на дизел е 3,5-4 /100 извън града и 5,5-6/100 в града.И като пари става 4x2,65 =10-10,5 лв извън града и 5,5-6 x 2,65 = 15-16 лв градско.На газ 6-6,5 извън града x 1,4 = 8,5-9 лв/100 и 8-8,5 градско = 11,5-12 лв градско но към което трябва да се сложи и малко бензин и пак идва към 12-13 лв/100.И така получено според мен разликата в цената е пренебрежимо малка и може да се избере дизела заради по добрата динамика.Вече за по осезаема разлика се слага метан като поне засега разхода му би бил около 5-6лв/100 извън града и 7-8 лв/100 градско .
      Ето това е едно мнение, което би помогнало на колегата!!!Както винаги стана бензин vs дизел.Пак казвам каквото и да намери колегата (бенз,газ,дизел) важното е да си го хареса.Аз лично бих си взел бензин и да и сложа газ, ако дизеловата кола не ме грабва!!!!Успех на колегата и да се похвали, ако пише вече въобще тук де. :D
      ако ми хареса някой мултиджет в добро състояние и разумна цена ще го взимам .сегашният улис( 1,9 тд френският мотор) ме изненада как палеше на -10-15 на две свещи ,естествено с доста въртене, а сега с 4 нови(пo 21 лв) направо
      fiat ulysse 1,9 td 90 кс
      passat 1,8 90k.s. lpg
      москвич 408 lpg

      Коментар

      Working...
      X