Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене на скоростната кутия

    Здравеите Колеги.Имам един проблем които ме тормози от не малко време и реших вече да ви попитам.Чувам виене в скоростната кутия на всички скорости,не е много силно но се чува.Сутрин като е студена ми се струва че пак вие като е на високи обороти но не съм мн сигурен,обаче като тругна да карам и виенето се чува. Даите ми някакви савети и кажете от какво може да е,защото взех доста да се притеснявам. Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
    FIAT Bravo 1.6 16v 103hp 1998g

    #2
    най вероятно проблема е в дифиринциала

    Коментар


      #3
      Сменял ли си масло и с какво?
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Айде пак ще се предлага масло тука... Колега вие ли на свободна скорост в движение?
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Аксиален лагер? може би
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Ако е лагер това може бързо да се провери като с ръка се бутне вилката на съединителя напред(обратно на посоката на изтегляне от жилото),за да не опира лагера в притискателя.Ако виенето изчезва значи е оттам
            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Аксиален лагер? може би
              аксиален Лагер масло или Лагер вътре в скоростите (при мен преден на опашката)
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Ами в движение на свободна не вие нищо,като дам на някоя скорост и тогава започва виенето
                FIAT Bravo 1.6 16v 103hp 1998g

                Коментар


                  #9
                  Лагер/и/ скоростна кутия.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    Аз и маслото не съм сменял защото като я карах да ми сменят сички работи казаха че маслото на кутията не е задължително защото то се сменяло мн рядко.Аз тогава исках да го сменя обаче проблема беше че няах мангизи и затова викам щом не е задължително няма да го сменям.Аз се сетих че несъм ама си помислих че неможе да е от него. Има ли вероятност да е от маслото.
                    FIAT Bravo 1.6 16v 103hp 1998g

                    Коментар


                      #11
                      То всяко нещо си има износване/амортизация-просто му е дошло времето.Предишната ми кола беше на 118 х.км. като ми свирнаха лагерите,а после 120 х. км. без проблеми и така я продадох и то с българско диференциално масло.Такъв ни е късмета.Поне ще си направиш пълна ревизия на кутията,че после да си спокоен за нея.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        #12
                        RedZone написа:
                        Има ли вероятност да е от маслото.
                        Има, затова те питах. Всяко едно масло си има ресурс и се подменя. Свърши ли му ресурса, нямаш мазане. За сметка на това се появява триене във самият флуид. То така или иначе си го има, но като се прецака маслото се завишава. Маслените молекули се разкъсват и ....................най-вероятно одавна нямаш масло в скоростната. Дали ша се оправи със смяна незнам. Аз подхождам различно.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Тогава ще го сменям.Дано да се оправи.Кажете какво масло да сложа?
                          FIAT Bravo 1.6 16v 103hp 1998g

                          Коментар


                            #14
                            Кажи каква е колата? Година на производство? Всичко по талон.....
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Колега лагерите на диференциала са ти заминали, имах абсолютно същия проблем, така че на 99% ти гарантирам, че е това. И аз пробвах първо със смяна на масло и ефекта беше нулев. Тогава и съденителя ми беше за смяна и скоростната кутия течеше... така че направих ремонт 3в1
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X