Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко ви развива на 4та 1.6/16в 182A4.000 мет.колектори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко ви развива на 4та 1.6/16в 182A4.000 мет.колектори

    с каране до 5000-5500 оборота 160-170 ? да си сверя "часовника" малко, че или аз се лъжа или една книжка, която бях намерил в колате ме лъже

    #2
    е ти къде ги провери тези 160-170км аз лично не се сещам къде може да се тества, освен на магистралата
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      а не се бъркам, но мисля, че при мен на 160 е на 5000 оборота на 5та, няма как на 4та да караш със 170
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        значи в книжката има грешка както и си мислех, понеже аз на 4та макс до 140 мога да карам

        Коментар


          #5
          За Браво за този мотор , максималната скорост на купето по ръководството за ремонт се води 182км/ч . С моята не съм вдигал повече от 160 по А1 към пловдив , а на бензин сигурно би напраавила 165/170. И всичко това на 5та предавка , на 4та също прави скорост , ама не съм обръщал внимание каква .
          Fiat Bravo 103 1996

          Коментар


            #6
            виж какви предавателни числа дават за 4-та скорост в книжката, ако дават изобщо, де. ако е под 1, няма да е грешно, просто няма да съответства на твоята скоростна кутия
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Язе как помним оно имало два чифта зъбни колела на тоа двигател.И според зависиту от тех и онаа скорост била различна.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                не случайни съм написал А,4000 който е с късите скорости, А.6000 пластмасовите колектори е с дългите

                Коментар


                  #9
                  По спомени на 4-та на 6500 е на 190, това по ГПС е около 180. При мене разликата между 4-та и 5-та в оборотите е 500оборота нагоре при 5-та при една и съща скорост.И още нещо- при мене на 4-та километража и оборотомера вървят успоредно , т.е на на-горна точка на километража , оборотомера също е най-горе и т.н.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    С късите съм и на 5-та съм я докарвал до 200(което реално е около 190), като имаше възможност за още, не беше в червената зона на оборотомера още.Доста често си я карам на 3-та до 120 като минавам през румънските планини, където се редува често газ и спирачка и 3-та е чудесна за целта. Конкретни обороти не помня, но определено не са в червеното.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      абе все мисля, че преди на 4та съм я карал до 160-170 като съм изпреварвал няколко пъти, а сега до 140 макс, преди на 3та редовно си я карах до 140 като изпреварвах ама сега макс до 120 и то вече на зор, изглежда ще трябва да я "обезглавя" скоро :D

                      Коментар


                        #12
                        Абе все си мисля, че скоростта на дадена предавка зависи от оборотите и предавателното число. Единствено и само от тях. Защо искаш да обезглавяваш милата количка?
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          мерих и компресията скоро, ама манометъра уж не бил верен, е показа еднакво на всички цилиндри - 8, ама ще замеря с някой за който се знае че е точен, да видя какво ще покаже, повече вървеше тая кола преди, аз само 5та 3та карах, ама сега на 5та ако съм със 120 и вкарам 3та да изпреварвам ще се пръсне двигателя :D

                          Коментар


                            #14
                            Ъ... дано да не е наистина 8. Много малко тва...
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              то като падне под 8 спира да пали, пък тези дни беше две сутрини -18 и си палеше докато чукна ключа, ще видим де

                              Коментар

                              Working...
                              X