Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно праг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно праг

    Здравейте колеги. Преди 3 дни на София в Джъмбото (подземния паркинг) на излизане буквално си смачках десния праг. Въпросът ми е може ли да се подмени с друг или ще трябва да се "чука" и купето?Влязал е на вътре като кръг е станало.Колата е тази от профила.

    #2
    Зависи колко е сгънат.Ако не е прекалено, да е стигнало нагоре до вратите, то може и с изправяне, кит, боя.п.п. Преди един ден излизах и аз от там и моята кола закачи отдолу. Явно тъпата гърбица на изхода вече за нищо не става.Аз от край време се чудя точно тази гърбица на изхода защо реално са я сложили, ама и до ден днешен не мога да си го представя.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Зависи колко е сгънат.Ако не е прекалено, да е стигнало нагоре до вратите, то може и с изправяне, кит, боя.п.п. Преди един ден излизах и аз от там и моята кола закачи отдолу. Явно тъпата гърбица на изхода вече за нищо не става.Аз от край време се чудя точно тази гърбица на изхода защо реално са я сложили, ама и до ден днешен не мога да си го представя.
      Ами ей сега слизам пред блока и ще направя снимки. Ще ги кача и ще си кажете мнението, че аз не разбирам от тези работи.П.П. Ако се окаже сериозен проблема, взимам варията и ще му е*а майката на тоя легнал полицай там!!!

      Коментар


        #4
        Да подчертая, че вратата не е засегната.

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Всеки, който може да се нарече тенекеджия ще ти го оправи.

            Коментар


              #7
              Общо взето е така, както казва колегата горе, но лично на мен на снимките ми изглежда, че ударът е отстрани все едно, а не от долната страна на прага.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                И на мен ми изгглежда отстрани, а от долу ръба изглежда прав.Иначе е много кофти там, мене веднъж там като ми подскочи колата и си мислех че и при мен ще се сгъне така.Драсни един мейл на Джъмбо колко си "разочарован" от магазина. Те са гърци и може да ти дадат някой бонус ваучер.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  С обратен чук ще стане без грешка. Има и други инструменти за издърпване, но ги има само в по големите и добри сервизи. Ако решиш да сменяш целият праг също няма проблем, но там само прага е около 40-50лв. Трябва да се смени както си трябва, защото някой "майстори" изрязват само проблемното парче и после става едно мацане....

                  Коментар


                    #10
                    chaveto написа:
                    С обратен чук ще стане без грешка. Има и други инструменти за издърпване, но ги има само в по големите и добри сервизи. Ако решиш да сменяш целият праг също няма проблем, но там само прага е около 40-50лв. Трябва да се смени както си трябва, защото някой "майстори" изрязват само проблемното парче и после става едно мацане....
                    Нов праг за типото ми беше 70 или 80 лева единия, а как ще се изправи просто не ми е ясно, освен да се китне и да се боядиса друг вариант не виждам, то просто няма как да удариш отвътре да го изправиш
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Има си начин.Запоява се на няколко места с яки планки и се издърпва с хидравлика.Баща ми е направил безчет такива прагове. Когато има опит и инструменти човек е лесно
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        Точно така, ударът е отстрани.. освен да търся нов праг....че за поправка на този не си заслужава според мен?

                        Коментар


                          #13
                          Сега звънкаш в Косер и ЕМ комплект и питаш. Има и други места за ламарини, но първо провери при тях.

                          Коментар


                            #14
                            Ей така става http://www.youtube.com/watch?v=GLjjN2uP36IДругите приставки на въпросния спотер http://www.youtube.com/watch?v=1euUFAcTV8M
                            Фиат Крома 1.9 16v+
                            Фиат Браво 1.6 16v
                            Фиат Мареа 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              pi4_s_bravo написа:
                              Ей така става http://www.youtube.com/watch?v=GLjjN2uP36IДругите приставки на въпросния спотер http://www.youtube.com/watch?v=1euUFAcTV8M
                              колегата е прав прага ти не е много зле с подобно устроиство могат да го изпънат (за мен по добрия вариант) виждал съм и по смачкани и ги изпъват
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X