Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърд съединител - причини.........?!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърд съединител - причини.........?!?!?!

    Така, в събота карах на един авер Audi-to A3 1.6 , и ми направи впечатление ,че има много мек съединител и после като се качих на моето Браво ......съединителя ми се стори като от камък............. ужас направо, па уж е хидравличен.....
    93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
    00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
    * * * * * * * * * * * * * *
    Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

    #2
    Re: Твърд съединител - причини.........?!?!?!

    bravo_stz написа:
    Така, в събота карах на един авер Audi-to A3 1.6 , и ми направи впечатление ,че има много мек съединител и после като се качих на моето Браво ......съединителя ми се стори като от камък............. ужас направо, па уж е хидравличен.....
    защото е стар и износен смени го с нов и няма да си познаеш педала
    Power Under Pressure

    Коментар


      #3
      Ела тая Неделя в 15.00 знаеш къде и ще ти кажа, ще даваш ли 400лв или да
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        При мен след смяна на спирачна течност имаше значително подобрение.

        Коментар


          #5
          Абе и аз си мисля, че е намесена тая спирачна течност, сутрин като я паля и ми светва ABS-a за няколко секунди и изгасва...... а пък за съединителя си отделя добре, защо да е износен ако е износен не трябва ли да отделя по-горе ??? Понякога ми провлачва един такъв при тръгване, но не всеки път.
          93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
          00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
          * * * * * * * * * * * * * *
          Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Ела тая Неделя в 15.00 знаеш къде и ще ти кажа, ще даваш ли 400лв или да
            Какво направи бе колега??? В AXM на Valeo съединител е 288 лв ......
            93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
            00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
            * * * * * * * * * * * * * *
            Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

            Коментар


              #7
              С труда де колега, с труда Ела да го погледна в Неделя, ще ти кажа, вече сънувам маховици и съединители
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                С труда де колега, с труда Ела да го погледна в Неделя, ще ти кажа, вече сънувам маховици и съединители
                Равен нямаш!
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  Труда аз не го смятам :D имам кой да ми го смени :D тази седмица ще гледам да дойда......
                  93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
                  00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
                  * * * * * * * * * * * * * *
                  Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    С труда де колега, с труда Ела да го погледна в Неделя, ще ти кажа, вече сънувам маховици и съединители
                    Емо верно в главата ти само маховици и съединители
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      твърдия педал се дължи на вкопаването на акс. лагер в притискатела,съответно по-голямо съпротивление и по-голямо усилиепри натискане.сменяй комплект съединител(по възможност люк и всичко ще е 6)

                      Коментар


                        #12
                        Re: Твърд съединител - причини.........?!?!?!

                        bravo_stz написа:
                        Така, в събота карах на един авер Audi-to A3 1.6 , и ми направи впечатление ,че има много мек съединител и после като се качих на моето Браво ......съединителя ми се стори като от камък............. ужас направо, па уж е хидравличен.....
                        И при мен е така! Карах на братовчед ми А4 1.9 ТДИ, емиии перце му е съединителя, Мареята все едно има 5 пружини, които го опъват.Не тресе при ускорение, но при тръгване без газ притриса, за съединител съм си, както явно и ти.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                        Коментар


                          #13
                          всичко идва от жилото .прави много лош ъгъл с купето и се търка.късал сам жило на съединител .после сам сменял съединител валео и ново жило в оторизиран сервиз на фиат в италия.като се качих в колата педала беше мек като на газта.стаписах се и дори не можех да карам колата . неможех да преценя къде отделя.сега след две години пак е твърд .не много но има осезаема разлика. това е болна тема на фиатките
                          Fiat Bravа'96 1,6 16v 90к АГУ LOVATO

                          Коментар


                            #14
                            dinobg написа:
                            всичко идва от жилото .прави много лош ъгъл с купето и се търка.късал сам жило на съединител .после сам сменял съединител валео и ново жило в оторизиран сервиз на фиат в италия.като се качих в колата педала беше мек като на газта.стаписах се и дори не можех да карам колата . неможех да преценя къде отделя.сега след две години пак е твърд .не много но има осезаема разлика. това е болна тема на фиатките
                            Колега не че нещо ама съединителя ми е хидравличен.... :D
                            93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
                            00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
                            * * * * * * * * * * * * * *
                            Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

                            Коментар


                              #15
                              Колеги,някой знае ли на фиатката ми 1.4 12V - 97 година , 59 KW , 80 к.с. какъв е съединителя-хидравличен или с жило.Защото като го смених целия преди време с оригинален Валео(това,че е оригинален е 100%,не коментирам защо съм сигурен,но е така) и пак не стана колкото очаквах мек.Тоест-подобри се,но не е много мек и сега.Ккаво трябва да направя-дали да сменям жило(ако въобще имам такова) или спирачната течност,ако я сменя ще има подобрение(ако е хидравличен).
                              Fiat 1.4 12V
                              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                              Коментар

                              Working...
                              X