Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли в Мареа сензор в пасажерската седалка за еърбега?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли в Мареа сензор в пасажерската седалка за еърбега?

    Въпросът ми е има ли в седалката за пасажера на мареята ми от подписа сензор или датчик,който да казва на компа,че има пасажер до водача,за да се отвори този еърбег?Ако има може ли той да бъде причина да ми светне лампата на таблото и след чека да остава да свети?Същият проблем имах преди година и половина,тогава изчистих грешката и до преди месец нямах проблем.Ако има такъв сензор как е вързан с компа и от къде минава кабела?
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    Така. Ако колата ти е с 2 Еърбега то на 100% пасажерската седалка има датчик (кантар) или там както искаш го наричай ... който е свързан към компютъра на еърбеците.Проблема идва от слаба връзка м/у компа на еърбеците и въпросния кантар ... най-често се прецаква кабела (който излиза от пода и влиза в малката черна кутийка под седалката) от местене на седалката (напред/назад)!
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      ivan_dice написа:
      Така. Ако колата ти е с 2 Еърбега то на 100% пасажерската седалка има датчик (кантар) или там както искаш го наричай ... който е свързан към компютъра на еърбеците.Проблема идва от слаба връзка м/у компа на еърбеците и въпросния кантар ... най-често се прецаква кабела (който излиза от пода и влиза в малката черна кутийка под седалката) от местене на седалката (напред/назад)!
      При Мареа не съм убеден, че има кантар на пасажерската седалка. По скоро няма. Възглавницата ще се отвори само ако пасажера е с колан.
      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
      Chevrolet Aveo

      Коментар


        #4
        При HLX поне кантар има със сигурност.

        Коментар


          #5
          На мен също ми стана интересно,понеже нали някой еърбеци се задействат когато е сложен колан,явно различните модификации са или с кантар или с датчик в колана така ли е понеже не съм много запознат?
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            При HLX поне кантар има със сигурност.
            Моята е 1996г и е HLX и да ти кажа кантар не съм забелязал да има, поне от седалката не съм забелязал да излизат кабели. От механизма на колана има кабели. За по сигурно ще проверя и ще пиша.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              #7
              Kemaloff написа:
              Airfan написа:
              При HLX поне кантар има със сигурност.
              Моята е 1996г и е HLX и да ти кажа кантар не съм забелязал да има, поне от седалката не съм забелязал да излизат кабели. От механизма на колана има кабели. За по сигурно ще проверя и ще пиша.
              Да, виж наистина. Моята е 1999 и има "кантар". Също при Браво JTD от 1999 също съм виждал да има.

              Коментар


                #8
                Тя стана като в приказката:-Имаше ли Гюро капа или нямаше?
                Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                Коментар


                  #9
                  Kemaloff написа:
                  Airfan написа:
                  При HLX поне кантар има със сигурност.
                  Моята е 1996г и е HLX и да ти кажа кантар не съм забелязал да има, поне от седалката не съм забелязал да излизат кабели. От механизма на колана има кабели. За по сигурно ще проверя и ще пиша.
                  Имаш ли пасажерски ер бег? :D
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Kemaloff написа:
                    Моята е 1996г и е HLX и да ти кажа кантар не съм забелязал да има, поне от седалката не съм забелязал да излизат кабели. От механизма на колана има кабели. За по сигурно ще проверя и ще пиша.
                    Кабелите които излизат от механизма на колана са за пиропатрона в него който затяха колана преди да се отвори еърбега!!!!
                    AUDI 1.8 20V TURBO
                    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      Имаш ли пасажерски ер бег? :D
                      Имам.Както казах ще погледна та даже и снимка мога да направя.
                      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                      Chevrolet Aveo

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Ако е с 2 има ако е с 1 няма на диагностика горе долу показва какво е да не се е намокрила централата или нещо от буксите
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: кола

                          kluchar написа:
                          Ако е с 2 има ако е с 1 няма на диагностика горе долу показва какво е да не се е намокрила централата или нещо от буксите
                          Не е мокра.На кръстовище в момента на тръгване ми се мярна нещо от ляво и набих рязко спирачка и колата се разтресе.След това спирах за нещо и при стартирането на колата видях,че чека премина и после остана да свети лампата на еърбега.Може и от букса да е,защото при предишното ми светване на лампата преди година си спомням,че пак май имаше такова екстрено спиране и светване на лампата.
                          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                          Коментар


                            #14
                            Re: кола

                            kluchar написа:
                            Ако е с 2 има ако е с 1 няма на диагностика горе долу показва какво е да не се е намокрила централата или нещо от буксите
                            До 99г. няма кантар без значение дали е с 1 или 2 възглавници, ясно е описано в сервизното ръководство Volume 2 на стр.133. От 99г. вече има кантар, Volume 3, Electrical equipment, 99 Range air bag на стр. 1.
                            Прикачени файлове
                            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                            Chevrolet Aveo

                            Коментар

                            Working...
                            X