Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

на коя бензиностанция да заредим????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Взимате една бутилка 10 л от минерална вода и правете експерименти с количествата. Така, ама по малко изгори, повече - не е точно.
    no pain no pain

    Коментар


      #17
      Преди сипвах от Лукоил 95, обикновенно сипвам за 20 лв (към 11 литра) и изминавах около 150 км. Сега от както сипвам на Шел изминавам 165 км. Движа се по един и същи маршрут с приблизително една и съща скорост.Иначе знам една бензиностанция дето бензина и дизела са със по 10-15 стотинки по евтино от Шел,ОМВ , Лукоил.Намира се на оковръстното между Горна Баня и Суходол . Като се движите в послока кв. Люлин , от ляво има една стара бензиностанция "Канада " а срещу нея има една пряка и се кара около 300-400 метра и се вижда въпросната бензиностанция казват и АРЗ
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #18
        Не знам колеги ама не зареждайте газ на Витито в Люлин до Благоевград ми даде 14 на 100 а не можеше да откъсне да върви, май и аз смятам че на Лукойл си е най добре
        Луд фен!!!

        Коментар


          #19
          При температури към 18-20 градуса (рано сутрин) може да поеме 30 литра газовата бутилка, а ако отидете в 14:30 часа след като колата е била паркирана на слънце може да съберете само 25. С единица покачване на температурите - идва многократно повишаване на налягането в бутилката и за това си изключва по-рано.
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #20
            Dodo 155 написа:
            ... Тези дни ще дозаредя дизелчето, което напълних също според инструкциите. Жена ми каза, че стрелката е мръднала съвсем малко, а е минала 150км. До сега падаше цяло деление Тук разликата ще е повече от 1л.
            Както и предполагах ... Сега заредих дизела до горе, повече нямаше на къде (последният път пак така го нафрасках).Познайте какво стана - 8.5/100км с климатик и шофиране от жена ми (не мога да твърдя, че кара икономично, а и ползва колата в най-натоварените часове). От този разход вече съм доволен, защото това е нормално, но да слезе от 10.9/100км на 8.5/100км при едни и същи маршрути и едно и също каране е направо безобразно Това прави, че лъжат гадовете мръсни с 2.4л/100 Такава лакомия е безпризорна, нагла и т.н.п.с. Спазвайте инструкциите и няма да съжалявате п.п.с. Малко лошо ме гледат на бензиностанцията момчетата дето работят там, че зареждам бавно, но проблема си е техен :D :D
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #21
              Жена ми каза, че стрелката е мръднала съвсем малко, а е минала 150км. До сега падаше цяло деление Shocked Shocked Shocked Тук разликата ще е повече от 1л. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very MadСпоред мен мърдането на стрелката няма нищо общо с лъженето от колонките и ако приказката на жена ти е вярна,то вероятно имаш проблем с нивомера.Ти имаш количество Х в резервоара и стрелката мърда правопропорционлано на разхода!Друг е въпросът в обема У,колко литра Х ще ти сложат.Дали при обем на У =50л. ,ще успеят да направят фокус и да ти налеят 55л. примерно
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #22
                Vladim написа:
                Само OMV за дизел! Но според мен въпросът е доста субективен-все едно да питате с, какво масло да караме.
                С MOBIL 1 => 5W/50
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар

                Working...
                X