Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

на коя бензиностанция да заредим????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    на коя бензиностанция да заредим????

    я си кажете мнинията за различните вериги бензиностанции...и дайте де направим един списък - КЪДЕ ДА НЕ ЗАРЕЖДАМЕ ПОВЕЧЕ!!!че аман от ментета и вода в резервоара...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Re: на коя бензиностанция да заредим????

    donnna написа:
    я си кажете мнинията за различните вериги бензиностанции...и дайте де направим един списък - КЪДЕ ДА НЕ ЗАРЕЖДАМЕ ПОВЕЧЕ!!!че аман от ментета и вода в резервоара...
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=4127&highlight=%E3%EE%F0%E8%E2%E0
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Аз лино винаги зареждам или в Шел или в ОМВ и досега не сам имал проблеми. А такива разни малки ама въобще не им обръщам внимание, едва ли можеш да спестиш кой знае колко от тях.
      FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MJT '09
      FIAT BRAVO 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        бензин зареждам само в шел,газ само в лукоил.
        Tofas- Sahin 1.6 карб.

        Коментар


          #5
          OMV Super 100 за купето, че е австрийски и OMV Sprint Diesel за Пунтото да не се сърди Излиза ми на същите пари като пробег спрямо 95 и обикновенния дизел.
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            Твърдо ОМВ и ШЕЛ. Аз лично предпочитам ОМВ Спринт дизел, щото дава същата сила като на Шел,но харчи по-малко от него.

            Коментар


              #7
              аз щото онзи ден сипах 25 л. на лукойл - в бургас де, тази до гробищата, щото ми е на път, пък ми светна лампата из града... и още ми стои 1 бучка в гърлото.... щото кви неща съм чувал за тази бензиностанция .... кума ми напълни 30 л. бутилка газ с 36 литра там...ама нещо май никаква разлика не намирам - все е шиит / да не го превеждам /...по принцип не зареждам в петрол, не знам - имам някакво недоверие към тях... като се сетя за едно време за мазните и дебели лелки бензинаджийки - тръпки ме побиват
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Само OMV за дизел! Но според мен въпросът е доста субективен-все едно да питате с, какво масло да караме.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Най-нисък разход ми даваше с 95 от Лукоил (в сравнение с OMV и една квартална надежденска... на други места не зареждам обикновено)
                  Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                  Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    А аз си зареждам от Петрол в последно време.

                    Коментар


                      #11
                      аз съм най доволен от ЕКО елда/или нещо такова беше/ и газ и бензин
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        евала безмислена тема.... всеки зарежда кадето му е удобно, в моя случай това е Лукойл ...та и там като навсиакаде веднуж колата върви друг път не толко....навсякаде е един бензина.
                        Fiat Brava 1.6 16V '98

                        Коментар


                          #13
                          Обикновено зареждам газ на лукойл.Като сипя при празна бутилка 5лв газ,от квартал Илиенци,до Дианабад,след това до Студентски град,след това до Лозенец,след това до Илиенци,от Илиенци до Захарна фабрика и пак до Илиенци и ми свършва газта,а вчера реших да пробвам омв газта Сипах в надежда на надлеза за 5лв и тръгвам към Дианабад,след това до студентски град,след това обратно до Дианабад и си тръгвам към илиенци и прас на ндк колата ми загасна (свърши газта) На омв газ повече никога няма да сипя ! Огромна разлика в минатите километри има...
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            Аз заредих 30 литра газ в Бургас,на Шел зад стадион нефтохимик,пук триабваше да хване 25 литра и му викам на газаджията "с колко лъжете?",а той ми вика:"НЕ ЗНАМ!"
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Преди 1 седмица разговарях с един познат, който е получил следната информация от бензинджия:Когато се зарежда бензин, никога не се стиска пистолета докрай Колонките така се "програмират", че да "прескачат" когато горивото тече през пистолета с максимален дебит. Това се прави за да се излъже клиента и ако се получи фал, т.е. някой се оплаче те взимат гюма за мерене и бавно сипват в него. Тогава всичко излиза нормално.Същото важи и за нафтата, като е казал че лятото задължително се слага много парафин (дори и допълнително), за да се пени повече.Извод: НИКОГА НЕ СТИСКАЙТЕ ПИСТОЛЕТА ДОКРАЙ!!! ВИНАГИ ГО ДРЪЖТЕ НА 1/3 ОБОРОТ!!!За нафта: ПРОБВАЙТЕ ДА НАЛИВАТЕ СЛАБО И АКО СЕ ПЕНИ МНОГО, ДОРИ И НА НИСЪК ДЕБИТ, СПИРАЙТЕ И БЯГАЙТЕ НА ДРУГА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ!!!п.с. Сега се връщам от командировка и спазих по-горе написаните инструкции. Служебният ми Орел даде разход 4.9/100км като под 100 не съм падал, но и повече 130 не съм качвал. Досега по същият маршрут - 6/100 Направете си сметка как ни трескат с х 1л. на 100км п.п.с. Тези дни ще дозаредя дизелчето, което напълних също според инструкциите. Жена ми каза, че стрелката е мръднала съвсем малко, а е минала 150км. До сега падаше цяло деление Тук разликата ще е повече от 1л.
                              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                              FIAT Punto 99' 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X