Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка на Типо

    Колеги, можете ли да ми кажете какво да проверявам в задната чистачка, че нещо от отдавна не я бях пускал и днес като я пуснах тръгна 2 см и спря!Помогнах и с ръка и направи един тежак оборот и пак тръгна 2см и пак спря и така се повтаря работата.Четох някакви постове ама не се ориентирах за проблема.Като махна от зад капака който закрива самото моторче какво да права.Също предполагам че самото моторче и оста на която е закрепена чистачката са две отделни неща и не се махат заедно.Имаше тема в която се споменава просто смазване на задната ос ама как става това, при положение че самото рамо пречи - то как се разглобява?Можете ли да ми кажете реда на разглобяване и как се отстранява проблема?Поздрави
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    след като си махнал пластмасовата кора на капака,махаш и рамото на чистачката(като му вдигнеш капачето отдолу(там където е пръскалката) има гайка за ключе 10),отвътре на капака машинка се държи на три болтапосле я разглобяваш,мисля че беше на 3 болчета,по принцип се навират много боклуци в оста,мойта я раздвижих със спирачна течност,самото моторче не ми се вярва да блокира

    Коментар


      #3
      Колега,свали перото на чистачката.На остта,точно където излиза от пластмасовата вулка, има метална шайба,влизаща в канал.Извади я и нея с нещо остро.Под нея има гумен О-пръстен,който защитава от влага.Махаш го внимателно и точно там пръскаш с ВД-40 или нещо подобно.Пускаш чистачката и пръскаш докато не тръгне добре.В момента ти спира,понеже е много ръждясала и термозащитата на двигателя изключва.Успех
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Не само за задна чистачка.....................

        Колега , това е адреса на който можеш да разгледаш подробно (в 176 стр.)"ТИПОТО" разглобен на съставни части.Отваряй на 176 стр-(съдържание) и чети.http://www.doomshell.net/~stoma/e-bo...lides/001.html

        Коментар


          #5
          Моторчето и остта на чиастачката са заедно! При мен, тази ос се беше понапълнила с ръжда и нямаше никакво смазващо вещество вътре и затова не ми се местеше чистачката. И аз така направих няколко "твърди" обороти и благодарение на което, бях разбил зъбното колело - изядох зъбците му(което е пластмасово) вътре в самото моторче. Затова моят съвет е, недей да напъваш чистачката и разглабяй цялото моторче - почистваш вътре червяка, заедно със зъбното колело.Слагаш гресчица, и вътре в оста на чистачката задължително, грес, масло или др. подобен продукт Успех!!!
          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

          Коментар

          Working...
          X