Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с FAP филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с FAP филтър

    От доста време не съм имал проблем с колата до миналата седмица когато ми светна лампа на таблото за грешка в двигателя.Закачихме я с Пешо и изкара Р1206-FAP филтър(или филтър за твърди частици)Изтрихме грешката и 500-600км няма проблем.Днес обаче пак светна и я закарах в АутоИталия и казаха,че филтъра бил запушен около 8%. Имате ли идея какво може да е?Гледам на доста места ги премахват тези филтри ама ако не е от него и само ми разбишкат колата какво следва?Ходене по мъките.За смяна с нов филтър и дума не може да става.Струва колкото половината кола.Колата е Фиат Добло 1.9мJTD
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    #2
    Задължително излез на магистрала и покарай с малко повече обороти. Може и на по-ниска предавка, примерно 4-та и със 130км/ч на магистралата, за да не си нарушител.Разкарай се до Стара Загора и обратно.Задължително се пуска и принудителна регенерация на филтъра.Ако след тези манипулации колата се кара само градско, няма много други варианти от софтуерното му премахване.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Едва ли ще стане.Когато се прибирах от Варна светна лампата точно на тръгване от там.Пускахме два пъти принудително почистване ама не изкара никъкъв пушек.Според мен не е задръстен филтъра а нещо друго прави мизерията и дава грешна информация на еку-то.Утре пак тръгвам за Бургас и Варна такаче ще го видим
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        Тъкмо си мислех,че се е оправило само ама изкара 3000км и днес пак светна гадната ламБа.Ама колата си върви екстра
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          колега,не знам при фиат-а как е но аз карам бус VW-KRAFTER на 24000 е вече и е светвала поне 10 пъти-не знам ти къде зареждаш но при мен е от горивото-ЛУКОИЛ не става,прпобваи с SHEL V-POWER DISEL и няма да я видиш никога ,гарантирано
          FIAT BRAVO 1.4TJET

          Коментар


            #6
            На път за Варна изгасна сама.А след като светна колата почна да върви доста по добре от преди това.
            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

            Коментар


              #7
              E на това му викам DPF филтър:струва само 9000лв.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                И моя е горе долу с този размер.Е струва на половина де
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Те за това търсят около 500-600 лв за махане софтуерно-нищо не се пипа по колата .Иначе може и с емулатор .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    При Ситроен този ФАП има и система с течност Eolis в резервоара с допълнителен казан.При запушване се пускаше сиситемата и за определен пробег всичко е ОК.Да не би и при Добло да е така.Понеже течноста Eolis е доста скъпа я заменят с дизелово гориво за да лъжат системата.Нещо подобно на системите в тежкотоварните автомобили с Ad blue.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      При Ситроен този ФАП има и система с течност Eolis в резервоара с допълнителен казан.При запушване се пускаше сиситемата и за определен пробег всичко е ОК.Да не би и при Добло да е така.Понеже течноста Eolis е доста скъпа я заменят с дизелово гориво за да лъжат системата.Нещо подобно на системите в тежкотоварните автомобили с Ad blue.
                      При мерцедес, мицубиши и пежо е пак съсщата система. Говоря конкретно за онея еднаквите джипки с различните емблеми :D

                      Коментар

                      Working...
                      X