Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиата му се разскърца предницата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиата му се разскърца предницата

    Чува се някакво гадно скърцане като минавам през легнали полицаи. Също усещам леко почукване в волана и скърцане когато минавам през легнал полицай по диагонал - тоест не и двете колела едновременно.Скърцането го чувам и когато разклатя волана наляво надясно на грапав път с ниска скорост.Дигах колата, клатих гумите няма луфтове, кормилните накрайници са си съвсем стегнати.Кое скърца и защо?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    навий някъде пълен ляв и пълен десен, и прави кръгчета в крайните положения - ако чатка е каре

    Коментар


      #3
      Не чатка пробвал съм съм го.Имам усещането че е нещо гумено което скърца от клатенето. Има ли вероятност да е тампоните на амортисиорите? Когато въртя волана на място не се чува скърцане, но ако се движа бавно се чува.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        възможно е да са те, и това щях да ти пиша но съм пропуснал

        Коментар


          #5
          Re: Фиата му се разскърца предницата

          infineon написа:
          Чува се някакво гадно скърцане като минавам през легнали полицаи. Също усещам леко почукване в волана и скърцане когато минавам през легнал полицай по диагонал - тоест не и двете колела едновременно.Скърцането го чувам и когато разклатя волана наляво надясно на грапав път с ниска скорост.Дигах колата, клатих гумите няма луфтове, кормилните накрайници са си съвсем стегнати.Кое скърца и защо?
          имах същия проблем като теб и го разреших като кмених тампоните на носачите след това не можах да позная колата като мина през каквато и да е неравност успех
          Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

          Коментар


            #6
            Re: Фиата му се разскърца предницата

            Не мисля, че е от тампоните на носачите, нито от карета или шарнири. При мен го има същото скърцане и това което не съм подменял до сега е рейка, тампони на стаб. щангата и тампони на амортисьорите.Скоро ми предстои подмяна поради теч от семерингите и адско чукане отсясно, както и подмяна на тампони на стаб. щанга. Ще видим какво ще излезе, но моите предположения са това: рейка или тампони на амо. или на стаб. щанга.

            Коментар


              #7
              едит: глупости говоря. От лагерите на аморт. пука, а не скърца. По-вероятно е шарнира на носача да скърца.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                След края на зимата и солта и на мен ми се разкърца от ляво предницата.Като мина през легнал полицаи се чуваше точно като гума скърцането, ако мина през малко вода, колкото да се намокрят шарнирите пак си скърцаше, но ако мина по-бързо през водата, като се намокри тампона на амортесъора спира, като изсъхне пак скърца.Напръсках със спрей за табло хубаво тампона над предната пружина и спря да скърца. :D
                КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                Коментар


                  #9
                  Re: Фиата му се разскърца предницата

                  отвори капака и разклати надолу нагоре и виж дали има луфт в тампона

                  Коментар


                    #10
                    При мене скърцаше от тампоните на стабилизиращата щанга.

                    Коментар


                      #11
                      При мене скърцаше от тампоните на стабилизиращата щанга.

                      Коментар


                        #12
                        подкрепям колегата lithrone- смених рейка и тампони на стаб. щанга и не мога да си позная колата,успех
                        FIAT BRAVO 1.4TJET

                        Коментар


                          #13
                          щЕ ти кажа един номер,който съм прилагал на големите кораби с тежки предници,а именно Мерцедес 124,БМВ5,7,Опел Омега и т.н Вземаш едно шише с веро обаче разредено с около 50/50 с вода и пръскаш обилно примерно тампони на десния носач.Сядаш правиш едно завойче-скърца.Оливаш обилно и левия носач.Пак сядаш да пробваш пак скърца.Пръскаш вече и тампоните на стабилизиращата щанга и трябва да спре .Преди това е добре да отидеш на някоя автомивка или на някое ОМВ да измиеш много добре подкалниците и най-вече Мак-Ферсона отгоре.щЕ се очудиш колко кал и мръсотия ще падне и за известно време,а може и повече да не чуеш това скърцане,ако сам си я измиеш най-добре на някое ОМВ със опция имаше там топла вода и някакъв шампоан.Аз винаги така особенно след всяка зима мия основно радиатора отвън/отвътре,интеркулер,подкалници и в малко неудобна поза клекова цялото дъно на Ферарито.Е малко повече левчета отиват като време,но глезла си иска своето.
                          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            ivo_bivo написа:
                            подкрепям колегата lithrone- смених рейка и тампони на стаб. щанга и не мога да си позная колата,успех
                            А защо си сменял рейка? Какви са и признаците ако е за ремонт?Мойта не губи масло и не издава свирещи звуци.Почва да скърца все повече. Даже съвсем бавно да се движи колата като въртя волана се чува.Това с верото няма ефект при мен, скърца по малко намокрена, но пак скърца.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #15
                              infineon написа:
                              Не чатка пробвал съм съм го.Имам усещането че е нещо гумено което скърца от клатенето. Има ли вероятност да е тампоните на амортисиорите? Когато въртя волана на място не се чува скърцане, но ако се движа бавно се чува.
                              Ако са заминали тампоните на амортесьорите би-трябвало да почуква, потропва а не да скърца
                              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                              Коментар

                              Working...
                              X