Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите на вентилатора- Брава 1,6? - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите на вентилатора- Брава 1,6? - РЕШЕНО

    Здравейте, Днес забелязах, че колата ми загрява над средата и оборотите ми се вдигнаха до около 1200-1300. Четох теми за проблеми със скоростите на вентилатора, но не ми стана ясно как точно се диагностицира именно проблема. Въпросът ми е следния: Освен за нагорели кабели какво друго да гледам? Как точно се разбира коя степен не работи? Кои кабели се вързват на късо, за да се провери дали е именно релето развалено, става дума за релето на радиатора. Колата е с климатроник.Благодаря предварително !Поздрави!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Re: Проблем със скоростите на вентилатора- Брава 1,6?

    Alex_RT написа:
    Здравейте, Днес забелязах, че колата ми загрява над средата и оборотите ми се вдигнаха до около 1200-1300. Четох теми за проблеми със скоростите на вентилатора, но не ми стана ясно как точно се диагностицира именно проблема. Въпросът ми е следния: Освен за нагорели кабели какво друго да гледам? Как точно се разбира коя степен не работи? Кои кабели се вързват на късо, за да се провери дали е именно релето развалено, става дума за релето на радиатора. Колата е с климатроник.Благодаря предварително !Поздрави!
    това надали е от вентилатора, друг явно е проблема.

    Коментар


      #3
      Няма ли никой, който да знае как да диагностицирам дали ми работят и двете скорости на вентилатора и съответно как да отстраня проблема?
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Alex_RT написа:
        Няма ли никой, който да знае как да диагностицирам дали ми работят и двете скорости на вентилатора и съответно как да отстраня проблема?
        има : пускаш ВИЗА и там има тест на 1-ва и на 2-ра степен на вентилатора--> освен това - когато е включен климатика / ако е изправен/ ВЕДНАГА се включва 2-ра степен

        Коментар


          #5
          Климатика не пуска ли първа степен?
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            Май зависи от пресостата. На по-старите е 3-степенен, пък на по-новите е 4-степенен, и сигурно допълнителния кръг е за другата степен на вентилатора. Само си предполагам.

            Коментар


              #7
              Бравата е 99 и е с климатроник. Вентилатора включваше последно при включване на климатроника. Термостата е сменян преди 1 година. Повишените обороти са от стъпковия мотор и нямат връзка с този проблем. Забелязах вече 2 пъти, че при градско и при планинско шофиране стрелката стига на 3/4 от деленията (минава средата), което не е нормално. Колата не я шофирам аз , кара я жена ми. Сега има 3-4 почивни дни и искам да я проверя и ако има проблем да го отстраня, идват жеги и не ми се иска да стане беля все пак. Ще проверя дали се включва вентилатора при включване на климатроника и ще пиша пак, за да няма приказки наизуст. Поздрави!
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                u_bo написа:
                ....--> освен това - когато е включен климатика / ако е изправен/ ВЕДНАГА се включва 2-ра степен
                това е в сила за коли до 1998 със климатик,за климатроника - не знам, НО е сигурно, че дори при студен ДВГ , ако пуснеш климатроника, трябва да тръгне вентилатора.как - на 1-ва или 2-ра , не анма за твоя случай.

                Коментар


                  #9
                  Проблема се оказа в показанието на уреда на таблото. Вентилатора работи нормално.Темата може да бъде затворена
                  Play Golf ,but not drive golf!!!
                  Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                  C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблем със скоростите на вентилатора- Брава 1,6?

                    Alex_RT написа:
                    Здравейте, Днес забелязах, че колата ми загрява над средата и оборотите ми се вдигнаха до около 1200-1300. ...
                    а оборотите ?

                    Коментар

                    Working...
                    X