Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло Ви харчи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Това е Volkswagen Audi group а как ти звучи Ауди А8 на 3 месеца да събори скоростна кутия титроник в Аутотехника София мианалта зима смениха гаранционно към 6-7 кутии а една кутия струвала към 65 000 лв ужас направо даваш към 200 000 лв за кола и след 3 месеца си в бокса за 1-2 месеца докато дойде новата кутия да не говорим за по евтините изчдия на VAG - Seat побеляла ми е главата за 2 години от тях.

    Коментар


      #32
      а аз фалим тези марки - служебно де!

      Коментар


        #33
        Ето и на мен ми се налага да ги хвалия и не само тях ама кво да се прави служба

        Коментар


          #34
          Добре де, какви са тия доливания след 10000 км? На мен ми казаха като мина 10000 направо да сменям маслото. Миналата седмица станаха 10000 от предишната смяна и го смених.

          Коментар


            #35
            Разбира се, че го сменяш. Ако караш предимно градско, по-добре е и на 8 000 км. Изобщо, моят опит сочи, че за българските условия каквото и масло да сложиш, никога не го оставяй повече от 10 000 км.
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #36
              само да споделя, че на всички нови коли на които съм чел книжките, а те са на тойота, шкода, фиат, пежо и форд, даваха за нормален разход на масло от 90 до 100г. на 100км., в зависимост бензин или дизел. аз също в началото мислех, че е печатна грешка, но е вярно. е аз се надявам да не се стига до такъв разход, но така си пишат хората.
              TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

              Коментар


                #37
                bereta написа:
                само да споделя, че на всички нови коли на които съм чел книжките, а те са на тойота, шкода, фиат, пежо и форд, даваха за нормален разход на масло от 90 до 100г. на 100км., в зависимост бензин или дизел. аз също в началото мислех, че е печатна грешка, но е вярно. е аз се надявам да не се стига до такъв разход, но така си пишат хората.
                И за мойта Темпра пишеше, че и дават max. 1 литър/1000 км. и се чудех вярно ли е или не е . Аз на 10000 км. добавям 2-2.5 литра масло и вече се чудя дали да не слагам някакви добавки.
                Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                Коментар


                  #38
                  Това дето го пише по книжките на новите коли за разхода на масло не са печатни грешки, а "вързване на гащи"! Обикновено и нормално е новите мотори да нямат разход, но като отидеш в гаранционния сервиз, те казват- виж какво пише в книжката- и с това се свършва. Има безброй примери за това, но върната кола или ремонтиран двигател май за сега няма! Последния ми пример е за две нови служебни коли. Едната е Шкода Супърб с 2.8 л мотор и Фолксваген Туарег с абсолютно същия мотор. Нашите бяха наскачали да връщат Шкодата, защото гори по 1 л на 1000 км?! Първо им отговорили, че е нормално, защото мотора бил много мощен,...... абе тия мотори били така?! Като ги попитали защо Туарега, дето е със абсолютно същия мотор и при това е джип, не гори- те извадили книжката, където пишело еди какво си за разход на маслото и с това се приключила цялата церемония.
                  Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                  Коментар


                    #39
                    да бе - ето частта от книжката на Stilo-то

                    Коментар


                      #40
                      литър на 1000 не е мнооуното ми гореше преди ремонта толкоз...гореше и ми 1 литър на 100км като пръдна турбината и тогава не можеше да се кара, като влезне пушека в купето умираш...
                      2004 Audi A6 4F
                      2002 Lancia Y

                      Коментар


                        #41
                        е добре, аз преди бях чел някъде из форума че фиатите почти не губят масло, а аз съм долял някъде около 600-700гр. за около 7500-8000км...нямам течове(поне аз не виждам), всякака сутрин гледам под колата за всеки случай да не е текло нещо...и незнам сега това нормално ли е?а вие с тия цифри направо ме объркахте здраво...
                        ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                        Коментар


                          #42
                          всички коли похарчват масло, няма начин...на всички коли им се случва да тече масло отнякаде, да харчат, да се развалят моторите...600-700гр на 8000км не е мнооама ако почнеш да я жулиш повече и до 2-3 литра ще стигне...
                          2004 Audi A6 4F
                          2002 Lancia Y

                          Коментар


                            #43
                            за двигатели от сорта на моя дават около 1 л. на 1000км при спортно каране и си е вярно.Карам със Селения 20К,а един приятел е със Селения Рейсинг и му отива по-малко ,защото е 10w60,запазва си същия вискозитет при по-високи температури и изпаряемостта му е по-малка.
                            sigpic
                            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                            475HP 11,5/1,9/191
                            YouTube

                            Коментар


                              #44
                              точно така, маслото си остава гъсто и на високи температури, не минава толкоз лесно м/у сегментите...ама цената му е към 20лв литъра...
                              2004 Audi A6 4F
                              2002 Lancia Y

                              Коментар


                                #45
                                Здравейте!Чета темата и реших да напиша нещо, което случайно видях в ръководството за експлоатация на Фиат Типо:Consumi olio motoreVersioni Consumi olio motore litri/1000km1.4-1.6-1.6c.a. 0,61.8-2.0 16V-1.7Diesel-1.9Diesel 1,02.0-2.0c.a.-1.9Turbo ds-1.9 Turbo ds cat 1,1Данните преписах директно от ръководството. За масло е посочено Selenia. Ха сега обяснете за какво става въпрос?
                                Tipo 1.6 - 835C1, 160EB55A

                                Коментар

                                Working...
                                X