Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло Ви харчи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16

    Коментар


      #17
      За да сложим край ето какво пише в оригиналната книжка за Типото: Разход на масло за Типо 1108-1372-1581 ........... 50g/100км Типо 1697 Diesel ................... 90g/100км. Типо 1929 Тurbo Diesel ..........100g/100км.Но както казах по-нагоре поне моята не харчи и толкова, може би това е максимума.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        kiro_of_the_day написа:
        За да сложим край ето какво пише в оригиналната книжка за Типото: Разход на масло за Типо 1108-1372-1581 ........... 50g/100км Типо 1697 Diesel ................... 90g/100км. Типо 1929 Тurbo Diesel ..........100g/100км.Но както казах по-нагоре поне моята не харчи и толкова, може би това е максимума.
        според мен това е отвратително много то ако харчи толкова си е за ремонт със сигурност
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #19
          stef написа:
          kiro_of_the_day написа:
          За да сложим край ето какво пише в оригиналната книжка за Типото: Разход на масло за Типо 1108-1372-1581 ........... 50g/100км Типо 1697 Diesel ................... 90g/100км. Типо 1929 Тurbo Diesel ..........100g/100км.Но както казах по-нагоре поне моята не харчи и толкова, може би това е максимума.
          според мен това е отвратително много то ако харчи толкова си е за ремонт със сигурност
          мисля че стойностите са за 1000 км.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #20
            според мен това е отвратително много то ако харчи толкова си е за ремонт със сигурностКолеги съгласен съм с Вас. Но.... значи над тези цифри (за които и аз съм се чудил, защото излиза, че на 10 000 км. ще харчи 5 литра)пише следното: Consumi olio motore Indicativamente i consumi di olio motore sono i seguenti и отдолу са цифрите от предишния ми пост. Според мен е някаква грешка.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #21
              mariobg: с една скоба се натиска клапана и се вади кученцето!но най-добре да свалиш цялата глава, да се напаснат клапани (40-50лв при фрезиста) и да се сменят гуми4ките...да се сменят гуми4ки без да се сваля главата е леко циганска...80лв за работа са адски много пари, това струва не повече от 40лв, ако не се сваля главата, и 80лв ако се сваля...
              2004 Audi A6 4F
              2002 Lancia Y

              Коментар


                #22

                Коментар


                  #23
                  да, догодина, сега е вече късно - студенои аз ще видя колко ще гори типото масло...бтв, оригинални гуми4ки в ауто италия какви пари струват?
                  2004 Audi A6 4F
                  2002 Lancia Y

                  Коментар


                    #24
                    В много сервизини документации на различни марки коли пише че е допустимо по 1 литър на 1500 км моето пунто ми дръпва по литър на около 3500 - 4000 км ама както го натискам доста за мен е допустимо пък и от някъде покапва но не ми се занимава като почне да тече тогава а като знам какви трагични случаи има - имам едни клиенти с Ауди А4 все още е гаранционно и е на 30 000 км а гори по 5-6 литра масло за 10 000 км

                    Коментар


                      #25
                      дали не е турбо дизел тфа ауди?
                      2004 Audi A6 4F
                      2002 Lancia Y

                      Коментар


                        #26
                        Бензиново е колега 2.4 V6 с 30 тина клапана май

                        Коментар


                          #27
                          да не би да са забравили да сложат гуми4ки в завода???
                          2004 Audi A6 4F
                          2002 Lancia Y

                          Коментар


                            #28
                            Такова Ауди връщам веднага в завода барабар с договора за покупка. И съответно забравям че съществува такава марка

                            Коментар


                              #29
                              И аз нямам нищо напреки да му направя едно гаранционно ремонтче нали уж сме представители на Аутотехника за нашия регион и да гушнем някои лев ама за хората в София това било нормално както писах по горе нали в книгата пишело че било допустимо литър на 1500 км кат почне да гори повече тогава, демек като надхвърли разхода на бензина и за сега се тормозят хората кога ли ще забравят да долеят и вместо гумички и сегменти ще сменям повечко неща

                              Коментар


                                #30
                                Просто не мога да повярвам - няма такава кола - литър на 1500 км масло. То да не е с външно мазане тоя двигател.

                                Коментар

                                Working...
                                X