Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за вода в горивото на JTD 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за вода в горивото на JTD 100

    Здравейте колеги. Колата е Браво JTD 100. Оня ден намерих свободна букса в близост до горивния филтър и се чудя, дали не е за въпросния датчик. Знаете ли дали има такъв тази кола?

    #2
    Бърз преглед в еситроник показва липсата на ОBD код P1613 за Браво JTD100За справка при Stilo JTD115 го има.Все пак имаме няколко колеги с JTD100, да споделят и те.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Виждал съм че има.Може при теб да са го забравили на стария филтър при някоя смяна
      BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
      E46 320D

      Коментар


        #4
        Tочно това си мислехме, но не видях лампа на таблото.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          колега има датчик за вода в горивото който е в долната част на горивният филтър
          брава jtd 100 01.

          Коментар


            #6
            Имаш ли възможност колега да го снимаш ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Няма какво толкова да му се чудите. Взимайте един кламер, давате на късо буксата и гледате къде какво светва. Ако светене нещо по таблото добре, ама ако светне някъде другаде нещо си е за ваша сметка :D
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Това е единия вариант !Другия е да се провери наличието на проводник в пин 105 на ЕКУто
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Това е единия вариант !Другия е да се провери наличието на проводник в пин 105 на ЕКУто
                  Това можеше да го гледам, когато я бях разглобил. Сега питам дали има колеги с такива коли и как е при тях?

                  Коментар


                    #10
                    To не е много сложно да се види, ама мене чака тая работа
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      и аз имам букса в близост до горивния филтър и постоянно ми свети на таблото лампата за вода в горивния филтър

                      Коментар


                        #12
                        ще се опитам да го снимам и ако успея ще кача снимка
                        брава jtd 100 01.

                        Коментар


                          #13
                          Лампата светва вдясно на таблото, една от двете свободни позиции най-вдясно долу, другата се използва в Мареа за незакопчан колан. Няма значение модификацията SX/GT/ELX, всички трябва да имат сигнализация за вода във филтъра - 367 номер.Кабелите R и N не се вижда накъде отиват, но мисля че не се нуждаят от разяснение. Червен и черен. Светло-синьо - зелено (AV) е сигналът. Такива кабели трябва да имаш на буксата.Датчикът е споменат информативно и на страница 96 в сервизното ръководство за Браво.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Все тая ако на пин 105 на ЕКУто няма никой
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Дай една схема да го видим тоя пин 105 и какво толкова има в него? В схемата от официалното ръковдство ЕКУ дори не е нарисувано, камо ли въпросния пин 105, а го споменаваш два пъти. Какво точно се търси там?Докато потърсиш, качвам картинка на буксата, която трябва да е намерил колегата.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X