Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с потеглянето с климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    kiselo написа:
    Ставаме 3-ма...
    Повечко от трима сме... Мисля, че за да открием проблема (ако има такъв) е редно да изказват мнение колеги с TD100 мотор, а не бензинови, или "карал съм дизел..."!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #32
      Vladim написа:
      kiselo написа:
      Ставаме 3-ма...
      Повечко от трима сме... Мисля, че за да открием проблема (ако има такъв) е редно да изказват мнение колеги с TD100 мотор, а не бензинови, или "карал съм дизел..."!
      ами и аз съм с ТД100 брава...лично на мен преди време някой ми развинтваше теория, че това било защото компресора бил прекалено мощен и товарел толкова много...интересно ми е доколкото знам и на 1.2 мотора се слага такъв компресор дали и те имат проблем защото те в такъв случай не може да отлепят...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #33
        Ето ги компресорите.
        Прикачени файлове
        Marea Weekend HLX Jtd 110

        oO(_)____////____(_)Oo

        Коментар


          #34
          При Брава 1,9 JTD почти не чувствам, че ми е включен климатика - нито в градски условия - при потегляне и в движение, нито в извънградски. Климатика охлажда перфектно. При Брава 1,4 - голяма мъка и при градски условя и при извънградски - гасне при потегляне, ускорението е "мисията невъзможна".
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар


            #35
            Днес включих климата, след като не бях го включвал откакто го дозаредиха. Мпже би от две, три седмици. Ами почти никаква разлика. Съвсем слабо се усещаше при смяна на предавките. Но не и при потегляне. А преди хич не обичх да карам на климатик, именно заради лашкането при превклчване или отнемане на газта или пък при потегляне.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #36
              Наистина има едно затормозване на този двигател при пусната клима... Има обаче много фактори, които може да повлияет за това.. При мен го има този проблем, но не е чак така както го описват някой от колегите, да си призная честно не му обръщам внимание вече, просто не ми пука, че автомобила ми потегля малко по-бавно, е та ние караме стари кошове по на 12-13 години, вие какво очаквате, да върви като нова ли Въпреки това ще споделя личното си наблюдение... Дозаредих фреон май месец - определено повлия да не се мъчи толкова много.. Оправях изпусскателната система - целият ауспух се свали, смени се каквото имаше за смяна, притегна се че хлопаше - отново повлия на работата на двигателя при пуснат климатик, Смених всички ролки, ремъци и водна помпа - отново повлия на работата с клима. Все още има какво да се желае от автомобила през летните месеци, но при мен забелязвам, че оборотите падат с около 200-300 на свободна когато работи климатика а не трябва да е така... мисля си че трябва да има някаква електронна джаджа, която трябва да го компенсира това, но не искам да давам на знайни и незнайни МАЙСТОРИ да се мъчат да го оправят - нали колата си върви знам добър майстор във Варна, при който ходят за поправка на климатици не само автомобили а и бусове, автобуси, камиони и т.н. Не става въпрос за човек който само допълва фреонче... такива под път и над път когато имам време и възможност ще му оставя марейката да видим къде и е проблема.. ще пиша после задължително, че гледам доста оплаквания има. Един съвет - карайте си автомобилите и не се гламосвайте излишно поздрави!
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар


                #37
                Здравейте,Понеже виждам не сте писали от миналата година, а аз имам същия проблем, дали може някой колега да каже дали го е разрешил и как (като изключим iuly_vn)?Мерси, предварително!

                Коментар


                  #38
                  Събран в едно две изречения отговора може да е:Направи си профилактика на компресора - шайби и т.н.Направи си проверка за количеството фреон.Ако това не го оправи остава да хвърляме пак бобеца...при бравата ми проблема си е същия. Климатика духа студено та да ти замръзнат топките обаче колата едва едва потегля....
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #39
                    аз имам идентичен проблем с моята, но при мен проблем с потеглянето няма, но колата ускорява по-бавно с климатик и то осезаемо бавно, мине ли 3000 оборота сякаш дръпва изведнъж, но съм забелязал че на 3000 оборота с подадена газ до долу оборотомера стой на 3000 оборота около 2-3 секунди и усещам как колата не набира и след тва изведнъж отпушва а това с изключването на климатика не съм го забелязал при мен работи нон стоп

                    Коментар


                      #40
                      Добре колеги, мерси, ще пробвам по някое време с фреона, да видим дали ще сработи.

                      Коментар


                        #41
                        sfawbg написа:
                        Здравейте,Понеже виждам не сте писали от миналата година, а аз имам същия проблем, дали може някой колега да каже дали го е разрешил и как (като изключим iuly_vn)?Мерси, предварително!
                        Никой нищо няма да ти каже, само езици чешем тук.... Всеки пише и дава акъл и после нищо реален резултат 0 Дозареждам си в началото на лятото фреонец и нема неискам, нема немога, газ до тиникията и ела да видиш неще ли да върви Съветвам те и теб и всички колеги с този проблем да правите така :D :D
                        FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                        Коментар

                        Working...
                        X