Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Провиснали врати

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Провиснали врати

    Колеги наскоро забелязах,че вратата на типото е доста провиснала за сега само шофьорската,и каточели все повече пропада.Някой имал ли е подобен проблем? и как се отстранява?
    Прикачени файлове

    #2
    Най вероятно ще трябва да по притегнеш малко пантите защото са се отпуснали. И предполагам ако подложиш нещо тънко (някаква ламаринка 0,5мм - 0,8мм) на долната панта предполагам ще се поизправи малко. И данеби колата да е била блъскана и вратата да се е усукала.

    Коментар


      #3
      Пантите на типото имат ли реглаж ??
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        pecata написа:
        Пантите на типото имат ли реглаж ??
        Ми колега нe съм виждал пантите на Типото и не знам дали се регулират , но просто дадох идея на колегата.

        Коментар


          #5
          Предполагам, че и на типото пантите се регулират. При Брава/Браво се сваля калника за да се направи процедурата, което си е досадна история... Виж пантите на задните врати се регулират по-лесно!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Предполагам, че и на типото пантите се регулират. При Брава/Браво се сваля калника за да се направи процедурата, което си е досадна история... Виж пантите на задните врати се регулират по-лесно!
            А като свалиш калника не го ли отлепяш (все пак е лепен към купето да не минава кал към врата) Това е много тъпо, днес цял ден се мъча да си регулирам врата и свалям качвам вратата цял ден и само кофти резултат. Ако сваля калника дай съвет тя няма ли да провисне тази врата??
            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

            Коментар


              #7
              Моята врата на типото също е пропаднала,кофтито е,че трябва да натисна бързо дръжката 5-6 пъти за да се отвори.Някой ако е регулирал на типо пантите да сподели как,все още не съм се заглеждал.
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Princo написа:
                Моята врата на типото също е пропаднала,кофтито е,че трябва да натисна бързо дръжката 5-6 пъти за да се отвори.Някой ако е регулирал на типо пантите да сподели как,все още не съм се заглеждал.
                Ходил съм на майстор за тази процедура на Пунтото. Майстора хвана вратата и здравата напъна с лашкане нагоре 5-10 пъти и всичко дойде на мястото си...

                Коментар


                  #9
                  Airfan написа:
                  Princo написа:
                  Моята врата на типото също е пропаднала,кофтито е,че трябва да натисна бързо дръжката 5-6 пъти за да се отвори.Някой ако е регулирал на типо пантите да сподели как,все още не съм се заглеждал.
                  Ходил съм на майстор за тази процедура на Пунтото. Майстора хвана вратата и здравата напъна с лашкане нагоре 5-10 пъти и всичко дойде на мястото си...
                  Хубав ремонт няма да коментирам.Какво е деформирал МАЙСТОРА за да корегира провисването оставям да го мислите вие.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Airfan написа:
                    Princo написа:
                    Моята врата на типото също е пропаднала,кофтито е,че трябва да натисна бързо дръжката 5-6 пъти за да се отвори.Някой ако е регулирал на типо пантите да сподели как,все още не съм се заглеждал.
                    Ходил съм на майстор за тази процедура на Пунтото. Майстора хвана вратата и здравата напъна с лашкане нагоре 5-10 пъти и всичко дойде на мястото си...
                    Хубав ремонт няма да коментирам.Какво е деформирал МАЙСТОРА за да корегира провисването оставям да го мислите вие.
                    Каквото се е деформирало, за да увиснат.

                    Коментар


                      #11
                      Според мен тук решението за провисналите врати трябва да дойде от това какъв е проблема. Ако пантите на вратите не са разбити то провисването е резултат от две неща:вариант 1 - деформация на ламарината на врата или калника дали от ръжда или от предишен удар. тогава решението е такова като на колегата здраво лашкане на врата нагоре и така вариант 2 - основата на пантата е мръднала ако ги има и двете неща решението е комплексно. все пак има и вариант като при мен на бравото. не че ми бяха провиснали вратите, но при студено време по дупките прискърцваха. и реших да преместя малко навътре и нагоре резето което стои на B колоната. това на което бравата на вратата захапва. и сега е малко по-добреАко обаче самите панти са се изяли и има луфт при тях най-добре е да се сменят с нови. и тогава да се регулира вратата с новите панти.За колегата пуснал темата. отвори вратата и гледай внимателно към пантите. тогава почни да натискаш и пускаш вратата нагоре и надолу и лесно ще разбереш има ли луфт при пантите или не. При мен колкото и старо да е бравото и вратите да са тежки. като се мъча да надигам вратата се клати цялата кола
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        Airfan написа:
                        Каквото се е деформирало, за да увиснат.
                        Не е точно така по-скоро каквото се е износило.Разгледайте ръководството какво е устройството на пантите.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Airfan написа:
                          Каквото се е деформирало, за да увиснат.
                          Не е точно така по-скоро каквото се е износило.Разгледайте ръководството какво е устройството на пантите.
                          Може, но предпочитам да не се задълбочавам в темата с пантите - оправиха ли ми я - оправиха ми я, работи ли - работи. Не искам да го мисля излишно.

                          Коментар


                            #14
                            Да болтовете на пантите са плаващи или по скоро самите им гайки във колонката където се закача вратата.Махни калника - лепен или не трябва да се махне. Оригианлно е лепен в края, но силно се съмнявам твоя да не е свалян някога.
                            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                            Коментар

                            Working...
                            X