Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С колко оборота карате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    me_to_u, напълно съм съгласен с теб че рабптите са за специалисти, а аз не претендирам за такъв. Просто според мен при тия режими при които каране разлика от 1000-1500 оборота не е от толкова голямо значение, всичко е много относително наистина :D Благодаря ти че ме поправяш, все пак тук всеки иска да научи по нещо ново, нали?
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #17
      Просто според мен при тия режими при които каране разлика от 1000-1500 оборота не е от толкова голямо значение, всичко е много относително наистина
      Прав си, абсолютно на същото мнение съм!!

      Коментар


        #18
        Тука сте прави за износването премерено в изминали метри на буталото!Е дама какво става с лагерите-тях не ги ли слагате! :P И едно нещо съм забелязъл-като тръгнеме да се дърпаме (аз не съм привърженик на това) без да очаквам-примерно си карам на 3-та с 30км/ч и също така друга не високооборотна кола-голф(примерно) и той си е на 3-та и започнеме да се бегаме-италианката изостава в началото Е да ама айде да съм подготвен и да не оставам много назад от червената зона да видиме какво става а?Имам го от наблюдение с едно бмв 520-Тоя "газар" като го дръпнах с една кола разтояние на втория светофар май се снижи и не ме погледна след това!Според мен това 520 се беше поизносило малко щот по характеристики май трябваше да ме драпне ама като видях как дарпах с 0.5км/ч леко по леко на 1-ва,..2..3-та и викам ааа скии кво става бе!! :P :P Айде пък то се вижда на старите колици-примерно 81-82г. фиатките двигателите сам им пушка в сравнение с опелите vw, само където малко ламаринката ама... :P
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          me_to_u написа:
          Чисто теоретично, примерно 100 часа работа на двигател на 4500 1/мин. и работа за същите часове на 3300 1/мин. на друг двигател, то първия ще бъде с по-голямо износване.
          ...като под износване се разбира не само на бутало-цилиндровата група, просто след това въпроса беше конкретизиран за буталните пръстени.Другото е малко офф Значи от много голямо значение е с какъв двигател е другия голф,в какво състояние, после времето на твоята реакция(все пак не очакваш), на 30та с 30 си на колко,2000 оборота, как искаш да тръгнеш бързо. Пак казвам, точен еднозначен отговор няма как да се даде, параметрите са много, предавки, тегло, техническо състояние, износване в трансмисията, размери на гумите и сигурно много други с които аз не съм наясно. Ама това си е мое мнение. Ти явно искаш да се убедиш сам в првъзходството на немското автомобилостроене Шегичка де!

          Коментар


            #20
            Ето и оборотите на моито типо 1.6.и.е. едновалка90км-3000 оборота120км-4000 оборота...това сичкото на пета...иома симетрия,а...иначе е 78 коня, но с повече от 130-140 не сам го карал, ама мисля да ходя на божура да го прпбвам
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #21
              90 km/h нa 2000 об/минОбикновенно карам със 70км/h на 1500 оборота но това става само като разтоянието от точка А до точка Б е 15км максимум ако е повече карам 130-140 и не ма интересуват обороти

              Коментар


                #22
                еми доколкото съм се заглеждал бяхме 4ма в пунтото над 4000 и бях към 120за други не се сещам ама ще доложа скоро иначе кое се изнася повече е неук съм сори :P
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #23
                  jorko написа:
                  ако търсите икономичност, карайте с постоянна скорост ...дори и при доста високи обороти това не е проблем
                  Човека явно е в час слушаите без пари ви го казваа аз карам от 800-до 6500 ама по слух го карам че нямам време да си зяпам в таблото докато карам :DП.с По принцип по-малките класове коли никога не вървят много бързо поради фабричната им нестабилности не случайно примерно на 106-Рали - мноо спортно мноо даже позволените обороти са 7000 и от там почва червеноно 180-190 вече са в много високи обороти. Просто не може да тежиш 800кг. и да завиваш с тая скоростпък и гумете им са по теснички - говоря за тези който излизат от завода
                  По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
                  Дедра Турбо Интеграле

                  Коментар


                    #24
                    nasty засичал ли си го на 400 метра че ми е любопитно да направя сравнение с моето ? .. и на колко оборота ти изключва ограничителя ?
                    Madness Motorsport
                    (\__/)
                    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                    (")_(") signature to help him gain world domination.

                    Коментар


                      #25
                      gad3n написа:
                      nasty засичал ли си го на 400 метра че ми е любопитно да направя сравнение с моето ? .. и на колко оборота ти изключва ограничителя ?
                      7100 изключва то даже мисля това е и разликата на спортинга със обикновенното 1.2 16в 600 оборота повече за 400 метра нем не съм не сме ги мерили не сме ги засичали а и само 2 пъти съм се пускал засега иначе ето едно клипче http://rapidshare.de/files/16913535/Video_01_.avi.html може и по добре в ускорението мисля а и това да е било за около 200 метра не повече там някъде
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар


                        #26
                        Това за високите обороти беше първата ми ( и досега единствена ) неприятна изненада, откакто минах от Опел на Фиат. - С опела (кадет-седан, 91 г.,двигател 1.4) на 5-та при скорост 120 км/ч - 3000 оборота. - При фиата (палио 98 г., двигател 1.3i) 3000 оборота са ми някъде при 90 км/ч на 5-та, а пак на 5-та при скорост 120 км/ч отиват към 4000 оборота та и отгоре даже. А на 4-та не смея изобщо да карам над 80, тя ми е станала вече предавка за градско каране.Честно казано това не ми харесва особено, при висока скорост колата става малко шумна, дет се вика "бръмчалка" И по тази причина рядко карам с над 100 - имам чувството, че изхабявам двигателя като гледам високите обороти. Но пък и аз забелязах едно предимство: мога спокойно да си карам на 5-та в града със скорост 50-60 км/ч, което беше невъзможно с опела.И макар че някои в този форум се дразнят, като се каже нещо хубаво за немските коли, ще отбележа, че ми беше много приятно да си шпоркам опела със 130-140 км/ч и двигателя тихичко да мърка...
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          Нямам оборотомер, но на 120 по слух според мене съм околко 4000. Изобщо на бравото (1.4) много тъпо са подредени скоростите Преди тва карах форд 1.8 на 120 беше с 2800, не се чуваше че работи мотор под капака. Просто на бравото 5та е трябвало да я пуснат малко по-дълга...

                          Коментар


                            #28
                            На 3000 об. - 90, 4000 об ~120 (по магистралите). При 140 не съм поглеждал към оборотомера. Иначе гледам да го карам между 2000-3000.
                            Punto 1.1 SX 95г

                            Коментар


                              #29
                              Брава 1,6 16v 5та 3000 оборота 120км/час 4та 3000 об.90км/час 3та 3000об.70км/час
                              HONDA I-VTEC

                              Коментар


                                #30
                                Капата неможе да върви на 5-та скорост с по-малко от 80км/ч. Най-добре е на всяка скорост да си над 2500-3000 оборота. За този двигател(2000куб. см, 155к.с., V.I.S.) е специфично, че колата като преминава над 3000 оборота получава скокообразно ускорение. При 210км/ч. оборотите са 6000. За шума не съм съгласен с колегата Snake. На никакви обороти няма шум. Често когато ускорявам спирам радиото да се покефя на песента на мотора. Аз за износване и подобни неща не се замислям, има кои да го мисли. Наливам гориво, сменям масла и филтри, старая се да й угаждам и много я натискам без да я жаля. Още като я купих ме предупредиха да я карам на високи обороти, защото това обича. Конкретно моята кола има един голям кусур: на метан не върви като на бензин, поне при ускорение. Понякога големите Пасати си правят грешни изводи на светофарите. Няколко пъти се е случвало на следващия светофар на бензин нещата да си отидат по местата.
                                Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                                Коментар

                                Working...
                                X