Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за брой скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    значи аз обещах че мойта със сигурност ще я снимам и това ще стане след 15.01.10г. тогава ще ходя при майстор ще я кача на канал и тогава ще я снимам.
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    Коментар


      #32
      Гледам че темичката е от миналият месец,но ми стана интересно-все още няма развитие и потвърждение.Можеше поне колегата да пусне номера на рамата да се поровчим из Епера да видим там какво ще покаже!Пък снимките си ги чакаме
      LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
      LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
      LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
      Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
      Grande Punto 1.2 LPG

      Коментар


        #33
        В еПЕР и без номер на рамата можеш да видиш че няма такава Мареа.

        Коментар


          #34
          И на мен ми стана интересно.Поразрових се, но никъде в нета няма подобна информация - за фабрично произвеждани Мареи с 6 скорости.Пунто съм виждал на живо, сега видях, че и Стило бензиново има с 6 скорости, но за дизелова Марея нищо не излиза.Колега, радвай се само на подобно "откритие". Предполагам, че на магистрала като ръгнеш 6-тия зъб и нафтата само я мирише...

          Коментар


            #35
            ogi28b написа:
            В еПЕР и без номер на рамата можеш да видиш че няма такава Мареа.
            Без № рама си виждам доста неща,но пък понякога с номера на рамата виждам доста повече и то неща които ги няма по каталози и литература
            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
            Grande Punto 1.2 LPG

            Коментар


              #36
              Колеги случват се такива неща...преди 2 години си взех бензиново пикасо, което много вървеше...та един ден си джиткам по магистралата с 180! и почна да грее. Оказа се, че и двете тапи против замръзване на главата ги няма, хем отгоре има капак...ама както и да е да предположим че от вибрациите са се промъкнали и са паднали. Наливам водица...леко леко и на сервиз. Отивам в ситроен(автомотор) да взема 2 тапи...викат те са 3... зимам 3 и се оказват съвсем различни...връщам се правя скандал и хората викат докарай колата. Карам я, поглеждат я и викат хм тоя двигател има некви разлики от стоковия 1.8. гледат по вин ли там незнам и викат ами тоя двигател явно е некакъв друг, независимо че номерата отговарят..включително и на скоростите.Имам бивше гадже бачка на висока позиция в София франс...отивам там(ситроен и пежо са една и съща фирма), запознаха ме с техния главен инженер.. човека ми отдели 3 часа за да се занимава с мене. Според него двигателя бил ситроенска разработка и почна да говори по телефона с французите, които категорично отказаха да са слагали различен двигател от този, който обикновенно се монтира. !!! За да мога да си карам все пак един местен майстор в квартала ми намери некви тапи по размер и си я подкарах отново...с поизгорели гумички и увеличен харч на маслото. Следващите месеци обиколих Фиат, Рено и ще няколко фирми за да погледнат двигателя и да кажат дали случайно не е тяхна разработка....НИЩО. След което, първото нещо което направих беше да я продам ))пп. тоя инженера от софия франс се кълнеше, че тоя двигател, няма как да има същите стоики, пампони, изходи за маркучите и тн за двигателя и да не е техен. според него вероятно някакви тестови мотори отвреме навреме ги пускат да се махат по колите или пък някоя малка серия чужди мотори са били поръчвани, поради временна липса на количества от собственото производство, но това не се признавало.Та в тая връзка..изобщо няма да се учудя ако колегата е с 6 скорси и липсва изобщо някаква информация за произведени такива

              Коментар


                #37
                mitaka_71 написа:
                ogi28b написа:
                В еПЕР и без номер на рамата можеш да видиш че няма такава Мареа.
                Без № рама си виждам доста неща,но пък понякога с номера на рамата виждам доста повече и то неща които ги няма по каталози и литература
                Има предвид че дали ще запишеш номер на рамата, или не - шестстепенната кутия се вижда в каталога, наред с петстепенната, а вече номера на рамата ти помага да избереш точните части, като грешните са дадени в сиво, а верните - в нормален цвят - дали пета предавка за шестстепенна кутия, или пета предавка за петстепенна кутия, примерно. Няма вариант при които виждаш само петстепенна, а с номер на рама да се появява и шестстепенната. Това исках да кажа. Та пак да повторя - не е нужен номер на рама, за да се види има или няма шестепенна кутия в Мареа ТД 125

                Коментар


                  #38
                  Я си дайте мнението по това питане ето тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56596
                  fiat marea 2.0 20v weekend - потроши ме джип.
                  fiat marea 1.8 16v weekend - издъхна на магистралата.
                  fiat stilo multi wagon 1.6 16v - ще го карам "чичарската".
                  Гиф аватар за ползване http://prikachi.com/images.php?images/339/5051339y.gif

                  Коментар


                    #39
                    Снимките вече ги имам .Колегата ogi28b ме амбицира и се наложи да залягам под колата за да правя снимки на скоростната / 6 степенна кутия / .НО начина по - който се изрази не ми хареса ,тъй че снимките няма да бъдат пуснати в тази тема - ще отворя нова .......... / много разбирачи много нещо / Сори за спама колега , но да те искарат лъжец не е приятно

                    Коментар


                      #40
                      Залягал си под Мареата ТД 125 на ivailo7406 и си снимал кутията му? Супер, чакаме снимките да видим.

                      Коментар


                        #41
                        Само не мога разбера от каде си го съчини туии че съм снимал на колегата скоростната кутия ????????

                        Коментар


                          #42
                          Ами в предния пост пишеш, че имаш снимките, а в темата се обсъжда колата на автора. Нормално е човек да предположи, че си снимал нея?

                          Коментар

                          Working...
                          X