Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за брой скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за брой скорости

    Здравейте колеги. Имам следното питане. Карам фиат мареа 2,4тд/125 седан/1997г, и след една година и нещо установявам че имам шеста сколост- за това съм убеден на 100% че е шеста /. Топката ми е махагонова и не са изписани скоростите. По данни модела го дават с петстепенна скоростна кутия. Споделете защо се получава така. Този модел с колко скорости е.
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    #2
    Нямаш шеста скорост.Не се излагай.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      Тогава задната къде ти е?

      Коментар


        #4
        Колега тази 6-та (R) - Не е реактивната ! ... сега сериозно, няма ли начин да е сменена с на Alfa 2.4 или 2.0 turbo, също мисля даже имаше Punto 1.1 мотор със 6 степенна, дано се произнесе някой по-навътре, че и на мен ми стана интересно : )
        Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
        Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

        Коментар


          #5
          значи обзалагам се че е шеста, задна си е там обаче като вдигна лостчето на скоростите и не се излагам, значи като карам примерно от 5 с 2300 оборота като включа 6 пада на 1800оборота. също разликата е огромна в оборотите от четвърта като включа на шеста и обратното, от 23 години шофьор и мога да преценя скоростите. А просто от както съм я купил по скоростите не съм правил нищо и незнам италианците какво са правили купил съм я от италия преди мен не е карана в българия
          фиат мареа 2.4тд
          опел фронтера

          Коментар


            #6
            Какво вдигане на лостчето, задната при мен се включва с натискане на топката?!
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              На Браво 1.2,Мареа 2.4 и Купе Турбо задната е с повдигане на палче след това надясно и назад.Може да си с кутия от Алфа

              Коментар


                #8
                Значи точно така се включва задната както пише колегата каciДа разбирам ли че ми е сменяна скоростната кутия и че модела фабрично няма шеста- това дали е проблем мисля че не е сега си дойдох по магистралата с 110 км. и 1900 оборота на тази както някой колеги пишат реактивна скорост, ако не е шеста а четвърта дали ще са толкова оборотите а и пак повтарям че разликата се осеща от втора, четвърта и шеста пробвах ги и така
                фиат мареа 2.4тд
                опел фронтера

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Какво вдигане на лостчето, задната при мен се включва с натискане на топката?!
                  А пък при мен задна се включва без каквато и да било "защита" - буташ лоста на дясно и назад, нищо повече.Доста различни кутии са слагани явно и то фабрично, защото миналата година като сменях съединителя свалих оригиналният, нищо не беше пипано преди това.Друго интересно е че в мануала дават че превключването е с лостове, а при мен е със жила, като на ТД100 например.spark при теб как е понеже колите са ни еднакви?
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    ilko-gd написа:
                    spark написа:
                    Какво вдигане на лостчето, задната при мен се включва с натискане на топката?!
                    А пък при мен задна се включва без каквато и да било "защита" - буташ лоста на дясно и назад, нищо повече.Доста различни кутии са слагани явно и то фабрично, защото миналата година като сменях съединителя свалих оригиналният, нищо не беше пипано преди това.Друго интересно е че в мануала дават че превключването е с лостове, а при мен е със жила, като на ТД100 например.spark при теб как е понеже колите са ни еднакви?
                    Аз съм със същия мотор Brava, при мен е като натисна самия лост надолу/на дясно/назад. Случвало ми се е ако не го натисна както трябва да прехърка - определено са различни кутийте
                    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                    Коментар


                      #11
                      Ами явно за това колегата по-горе е уточнил "На Браво 1.2,Мареа 2.4 и Купе Турбо задната е с повдигане на палче след това надясно и назад."
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        Според ЕПЕР 1.4 е с жила, а не с лостове. И 80 к.с., и 75 к.с. са с жила, като в първите модели на двигателя, се използва кутия, при която има допълнителна лостова система, която е за включване на задната, т.е. - лостът се натиска, или се повдига. После се сменя кутията, и задната става "нормална", без допълнително местене на лоста, освен надясно и назад.С лостове са 1.6, 1.8, 2.0, 1.9 Д (95-9; 1.6 CF2, 1.8, 2.0 (98-01)С жила: 1.4, 1.9 ТД75, 1.9 ТД100 (95-9; 1.2 , 1.6 CF3 , 1.9 ТД75, 1.9 ТД100, 1.9 ЖТД 105, 1.9 ЖТД 100 (98-01)При мареите е същата работа.Според ЕПЕР категорично няма Мареа с 6-степенна кутия в нито един двигател, нито бразилски, нито полицейски, нито турски... нито такси... никакви. Разлики в предавките в различните кутии за различни страни има, но шеста - никъде. Най-добре, ако потътрсим по ВИН?

                        Коментар


                          #13
                          интересното е че намерих обяви за продажби на фиат мареа с фабрични 6 степенни скоростни кутии., говорих със собствениците
                          фиат мареа 2.4тд
                          опел фронтера

                          Коментар


                            #14
                            ivailo7406 написа:
                            интересното е че намерих обяви за продажби на фиат мареа с фабрични 6 степенни скоростни кутии., говорих със собствениците
                            Фабрично(поне за Европа) такава Мареа много ме съмнява да е произвеждана.Нищо чудно утре да се появи и някоя фабрично 4x4 :D :D :D

                            Коментар


                              #15
                              Единствената 6-степенна кутия, която успях да намеря, е в Алфа Ромео 166 2.4 ЖТД, отношение 27/44, с диференциал 57/16, който иска да смята обороти и скорост.

                              Коментар

                              Working...
                              X