Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смес от нафта и бензин - става ли за нещо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смес от нафта и бензин - става ли за нещо?

    Един приятел си сипал бензин в дизеловия автомобил... имало около 20л нафта в резервоара, на бензиностанцията долял около 60л бензин Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Усетил се и ме вика да го дърпам до сервиз, за да му източат всичко от резервоара и сега се чудим дали тази смес от 20л нафта и 60л бензин може да се използва например в бензинова кола...Как мислите, много ли е 20л нафта на 80л обща смес за бензинов автомобил?
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Едит: сега питах бащата който е химик и каза че е изключено да се ползва... даже ладов двигател щял да се узори. Обоснова се с това че нафтата няма да се въпламенява от искарата. Изобщо било гадна работа и само с дестилация ако се отдели тогава!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      За ДВГ не става !Може да го употребите като разредител за боя например...
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Някои доливат бензин в нафтата зимно време, за да не замръзва, защо пък да не се използва за това ?

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Някои доливат бензин в нафтата зимно време, за да не замръзва, защо пък да не се използва за това ?
          Може и за това да се ползва, обаче там съотношението е друго-1-2 л. бензин на пълен резервоар нафта.
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Дизелово гориво и бензин да сте смесвали нагледно скоро?Те нещо не искат се сътоношат изобщо.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Източваш горивото и спокойно си го изхарчваш като доливаш по малко през зимата, като се застуди, примерно по 5-6 л. на 1 резервоар.
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                #8
                Скоро синът на мой съсед зареди 20 л. бензин по невнимание върху 10 л. нафта в резервоара с Брава ТД 100, прибра се от бензиностанцията/1.5 км/ и пред блока му угасна колата.След източване и зареждане го дръпнах и си заработи без никакъв проблем.
                BRAVA TD100 ELX `98

                Коментар


                  #9
                  Ако мислиш да го хвърляш кажи къде да мина да го взема това гориво.

                  Коментар


                    #10
                    На който му е интересна темата може да си дръпне епизода на Fifth gear къдетослагаха на дизелова кола бензин и обратно.http://www.mininova.org/tor/524416ht...fifthgear/9/9/
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      chaveto написа:
                      Ако мислиш да го хвърляш кажи къде да мина да го взема това гориво.
                      не искаш ли помощ и аз идвам :D :D :D

                      Коментар


                        #12
                        Същия има бензиново Ситроенче С3 и аз му предложих да сипва в него по половин резервоар 100-октанов бензин и половин резервоар от тази смес... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Резервоара му е 45л, така че се падат по 5-6л нафта на 40л бенц...Това със сипването в дизелова кола е ОК, обаче така мн по - бавно ще употреби "сместа"...
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          bobis написа:
                          Източваш горивото и спокойно си го изхарчваш като доливаш по малко през зимата, като се застуди, примерно по 5-6 л. на 1 резервоар.
                          дааа и аз мисля така - става въпрос доливаш в резервоара на нафтовия автомобил, дори може и на цял резервоар по половин - 1л двукатово масълце. автомобила ще се радва - бъди сигурен. стига да не е нов комънреъл, там нямам наблюдение.
                          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                          Коментар


                            #14
                            На Астрата на 40 литра нафта съм слагал 10 литра бензин и за тия 57 коня бягаше много Така че тази смес от нафта и бензин за стар дизел се е утепала.
                            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                            Коментар


                              #15
                              Aз съм готов да дам по 0.50лв.за 1литър.Ако сте навитаци пишете ми ЛС
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар

                              Working...
                              X