Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръжда по тавана (в купето)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръжда по тавана (в купето)

    Колеги давам и малко снимки (дано да се вижда) Когато взех колата преди година имаше едни малки точици (най вероятно ръжда) по тавана където трябва да се падне дръжката на шофьора , а днес забелязах че тези точици кафеникави са се появили и около другите дръжки,а дори и има петна между пантата на 5-тата врата и дръжката за задния пасажерНякой имал ли е такъв проблем и дали да свалям тавана да гледам за ръжда,че доколкото знам няма махане ако веднъж се наплеска?!
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Най-вероятно колата ти е удряна. Честито.

    Коментар


      #3


      Колега , не че се вижда добре обаче на мен ми прилича на пръски от заваряване. Сигурен ли си , че е ръжда?
      ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

      FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

      Коментар


        #4
        То реално погледнато няма как да ръждяса купето от вътрешна страна. Другият вариант е да е било предварително ръждясало на места и ако са го чистили тавана на някоя автомивка в последствие влагата си е казала думата и е спомогнала за избиването на тези ръждиви точици.... Нека дадат мнение и други колеги.
        Уважавам тези,които ме уважават!
        Clube do Marea!

        Коментар


          #5
          V.Vencislavov написа:
          То реално погледнато няма как да ръждяса купето от вътрешна страна. Другият вариант е да е било предварително ръждясало на места и ако са го чистили тавана на някоя автомивка в последствие влагата си е казала думата и е спомогнала за избиването на тези ръждиви точици.... Нека дадат мнение и други колеги.
          Има има!!! Приятел си купи преди няколко години Мерцедес от Италия. Изведнъж тзаи кола, започна да се държи много станно. Докато и няма нищо, почваха някакви проблеми с електониката и ... няма смисъл да обяснявам. Та при последния проблем (непрекъснато поремигване на плафона в купето) го разглобихме и познай какво, там имаще пясък, нещо като тиня и т.н. тавана бесхе започнал да покафенява подобно на този на снимката. Установи се накрая, че въпросният Мерцедес бесхе преживял наводнение в Италия (ако помните имаше глоями такива преди няколко години)...Това също може да е причина според мен !!!
          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

          Коментар


            #6
            Ръжда по тавана (в купето)

            И на моята изби ръжда на същото място и се оказа, че при дъжд и сняг под антената е пропускало вода.Плафона беше целия позеленял отвътре и си личеше как се е стичало вода по изолацията на купето.Ръждата с нищо не можах да я изчистя.ако разбереш с какво може да се изчисти пиши.

            Коментар


              #7
              И при мен имам същото нещо колега. ама не съм проявявал любопитство да видя от какво е ... ако го свалиш направи някоя снимка да видим
              I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

              Коментар


                #8
                Аз понеже си обичам да чопля та ще го сваля някой ден можеби! Варианта на колегата sbozhilov ми се вижда най-приемлив понеже аз я и свалях тая антена...обаче пък нямаше никаква влага покрай плафона да му се не види. По принцип трябва ли да има някакво уплътнение покрай антената или тя със стягането прилепва плътно (аз нямах никакви гумички и прочие)
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  Ако е рязано или шлайфано с ъглошлайф наблизо, искрите, които се отделят всъщност са малки стружки, които се набиват в плата и след това си ръждясват на воля. Което пак значи, че някой е човъркал зверски.

                  Коментар


                    #10
                    Това лъскаво браво май е преживяло нещо...
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      нали има такива препарати, които са точно за почистване на такива части от интериора, пръскаш, то става една пяна и като спадне пяната търкаш. Друг е въпроса, че щом веднъж е изболо, ще избие пак. Така, че търси източника.
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги може ли да сълзи вода от под уплътненията на заварките на тавана ? В смисъл при мен са нагорели и заминали.... най странното е че след като подигах тъпата "тапицерия" на тавана отдолу няма нищо?! тавана отдолу му няма нищо - има си цвят там нямакав - но няма ръжда. Мисълта ми е като капе вода от някаде да преебва тапицерията само ? Тва са ми съмненията....
                        I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                        Коментар


                          #13
                          cls618 написа:
                          Колеги може ли да сълзи вода от под уплътненията на заварките на тавана ? В смисъл при мен са нагорели и заминали.... най странното е че след като подигах тъпата "тапицерия" на тавана отдолу няма нищо?! тавана отдолу му няма нищо - има си цвят там нямакав - но няма ръжда. Мисълта ми е като капе вода от някаде да преебва тапицерията само ? Тва са ми съмненията....
                          Имаш 44-45 точки на снимката-няма как да са от теч или от капане.Ако тече някъде ще е на петна,а не на точки.Същата работа и ако капе -няма начин да капе от 44 места.Поне така мисля,но най добре е да се махне тапицерията на цяло на тавана и да се видят нещата.Извинявай,най-лесно е да се дават съвети. На когото му е на главата да му мисли.
                          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                          Коментар


                            #14
                            На Wurth има прео6разувател за ръжда....ама е 90лв. литъра.Ху6аво е, че дават и по-малко. Само мажеш и за6равяш.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              На 2 фиата съм чистил такава ръжда по тавана,ама се пере цения таван по една нова технология, не на автомивка с перяща прахосмукачка. Въпроса е,има в София и другия вариант е в Русе.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X