Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

важно моля помогнете .. чи маи направих беля :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    6ma7ka7a написа:
    Ако се кара дълго с този бензин стават много отлагания вътре става като смола, а разпръсквачите незнам на какво ще станат.
    отлагания - едва лидетогацията ще зацепи сегментите, клапаните и леглата им
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #17
      Нищо няма да му стане на двигателя стига сте гадали за детонации и отлагания на смоли :D Явно става въпрос за двутактова смес която е в съотношение 20-30 грама масло на литър бензин. На двигателя му няма нищо от такава смес , на инжекторите също даже се чувстват малко по-добре от масълцето което минава през тях. Единствено нанася поражение върху катализатора. И така няма никакъв проблем да кара с такова гориво ако няма катализатор , лично ще споря със всеки за развенчаване на този мит И дума неможе да става за някакво поражение върху изказаните горе предположения. Цитат: Ако се кара дълго с този бензин стават много отлагания вътре става като смола, а разпръсквачите незнам на какво ще станат. отлагания - едва ли детогацията ще зацепи сегментите, клапаните и леглата им Това не ми е ясно как ще стане
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #18
        Atanas71 написа:
        отлагания - едва ли детогацията ще зацепи сегментите, клапаните и леглата им[/color]
        И как ще зацепи сегменти , клапани и легла , че ми стана интересно колега ?
        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

        Коментар


          #19
          marmil написа:
          Atanas71 написа:
          отлагания - едва ли детогацията ще зацепи сегментите, клапаните и леглата им[/color]
          И как ще зацепи сегменти , клапани и легла , че ми стана интересно колега ?
          Незнам това е цитат невиждаш ли че преди червения текст пише цитат , цитирал съм колегите по-горе
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #20
            BeKs4o написа:
            ами налях 6 литра и сам минал 25 км макс казаха ми че е слаб бензина и е с мн масло дане са запекли дюзите малеее ще откача а бензина бил 86 отаново число
            Моята идея е да сложиш добавка за бензина + бензин с по - високо октаново число малко да се продуха системата , но както казват всички за толкова кратко разтояние едва ли си направил беля

            Коментар


              #21
              Atanas71 написа:
              Нищо няма да му стане на двигателя стига сте гадали за детонации и отлагания на смоли :D Явно става въпрос за двутактова смес която е в съотношение 20-30 грама масло на литър бензин. На двигателя му няма нищо от такава смес , на инжекторите също даже се чувстват малко по-добре от масълцето което минава през тях. Единствено нанася поражение върху катализатора. И така няма никакъв проблем да кара с такова гориво ако няма катализатор , лично ще споря със всеки за развенчаване на този мит И дума неможе да става за някакво поражение върху изказаните горе предположения. Цитат: Ако се кара дълго с този бензин стават много отлагания вътре става като смола, а разпръсквачите незнам на какво ще станат. отлагания - едва ли детогацията ще зацепи сегментите, клапаните и леглата им Това не ми е ясно как ще стане
              Ами колега имам приятел който баща му е военен имаха преди "Жигула" беше карана с такова гориво около 5-6 години и в един ден колата неще хич да върви отваряме карбуратора какво да видим едно мазно запекато такова като смола в карбуратора изчистихме го и колата се оправи.А вътре в цилиндрите незнам какво е било.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #22
                Re: важно моля помогнете .. чи маи направих беля

                BeKs4o написа:
                моля да ми дадете савет.
                Аз бих и набил едни 30 л чист 95 безоловен и да става каквото ще.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #23
                  Ако нямаш катализатор не се притеснявай налей и друг бензин 95 (може и 98 ) но гледай да е по-вечко, и не му мисли , тя колицата си знае работата. Ако си с катализатор за предпочитане е да го източиш стария (калпавия)
                  FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                  Коментар


                    #24
                    6ma7ka7a написа:
                    Ако се кара дълго с този бензин стават много отлагания вътре става като смола, а разпръсквачите незнам на какво ще станат.
                    Нищо няма да стане. Спокойно на времето с една жигула когато бензина беше с купони прекарах през нея няколко тона технически кореселин.То да беше само кореселин то не бяха и всякакви бензиноподобни течности. И макрар да съм я зарязал сега да им врътна ключа и ще запали. А след това издевателство над нея не се е налагало да се правят някакви ремонти по двигателя. Още има хляб в него кокото и да звучи невероятно. То май от нея само здрав е мотора всичко друго изгнило. Тогава работа бол и то добре заплатена само че транспорт никакъв а за три дена се изкарваха парите за нова. Така че можеш сам да си прецениш на какво сме били готови само и само да бачкаме.
                    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                    http://vbox7.com/play:124bedab

                    Коментар


                      #25
                      Е колега ако става въпрос за карана на различни горива аз съм каръл лада на тулол ама не издържа много.
                      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                      Коментар


                        #26
                        6ma7ka7a написа:
                        Е колега ако става въпрос за карана на различни горива аз съм каръл лада на тулол ама не издържа много.
                        Ами колега то затова се учи химия :D , прибавяш и същото количество бензин и някакъв слаб петролен продукт като терпентин и т.н.
                        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                        Коментар


                          #27
                          Не бой се, нищо и няма на колата. Знам че двутактовата смес се прави в съотношение 1:50 масло:бензин, или на един литър 20мл масло. Също така маслото за двутактови двигатели дето се смесва с бензина знам че изгаря без да оставя нагар.Зимата на дизела примерно му слагаш 5% бензин и двутактово масло в съотношение 1:50 и се караш без никакви проблеми. Така че нищо му няма на мотора, това за сегменти и клапани са ала-бала. Също не знам да се произвежда отдавна ниско октанов бензин, то 92 не се произвежда какво остава за 86 така че най-вероятно генератора си е бил зареден с 95 и двутактово масло в горното съотношение.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #28
                            6ma7ka7a написа:
                            Е колега ако става въпрос за карана на различни горива аз съм каръл лада на тулол ама не издържа много.
                            Не знам как си с химията но тулола е основната съставка на кореселина. Да не казвам, че е на 100% тулол че ще ме емнат веднага специалистите.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #29
                              lov написа:
                              6ma7ka7a написа:
                              Е колега ако става въпрос за карана на различни горива аз съм каръл лада на тулол ама не издържа много.
                              Не знам как си с химията но тулола е основната съставка на кореселина. Да не казвам, че е на 100% тулол че ще ме емнат веднага специалистите.
                              Не съм бил отличник по химия ама знам, че тулола основна съставна на кореселина.А за ладата кара точно 5 месеца и това и беше.
                              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                              Коментар


                                #30
                                Те точно с тулола се чистят тия отлагания като се съберат . Та не знам с какво друго сте наливали резервоара но не е кореселин със сигурност.
                                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                                http://vbox7.com/play:124bedab

                                Коментар

                                Working...
                                X