Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

важно моля помогнете .. чи маи направих беля :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    важно моля помогнете .. чи маи направих беля :(

    моля да ми дадете савет. значи имам фиат браво 99г 1.8гт 115к.с 16в. и днес му налях бензин от генератор не го знам какав е казаха ми че е мн слабо октаново число и бил с масло и спрях колата след като ми казаха. довре работи но искам да знам може ли да стани някоя бела . сащо така ми казаха чи трябва да смакна резервоара и да почистя инджекцията и дузите моля даите ми някакви схеми как да сваля резервоара и как да се почистят др две неща. и дали и е станало нещо ватре в двигателя да сам минал с този бензин 25 км максимум моля даите някакав савет зашото сам мн наплашен. благодаря предварително

    #2
    Re: важно моля помогнете .. чи маи направих беля

    BeKs4o написа:
    моля да ми дадете савет. значи имам фиат браво 99г 1.8гт 115к.с 16в. и днес му налях бензин от генератор не го знам какав е казаха ми че е мн слабо октаново число и бил с масло и спрях колата след като ми казаха. довре работи но искам да знам може ли да стани някоя бела . сащо така ми казаха чи трябва да смакна резервоара и да почистя инджекцията и дузите моля даите ми някакви схеми как да сваля резервоара и как да се почистят др две неща. и дали и е станало нещо ватре в двигателя да сам минал с този бензин 25 км максимум моля даите някакав савет зашото сам мн наплашен. благодаря предварително
    Че колко бензин си сипал дай количество. Цял резервоар ли е
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Колега, не си прави опоти с количката. Ще спестиш някой лев, но може да изгориш с много. Не си минал много километри и не е страшно за двигателя, но източвай това и налей истинско гириво. Зависи, разбира се какъв е бел генератора. Има едни военни машини с генератори с волгови двигатели - те са с бензин 95.

      Коментар


        #4
        ами налях 6 литра и сам минал 25 км макс казаха ми че е слаб бензина и е с мн масло дане са запекли дюзите малеее ще откача а бензина бил 86 отаново число

        Коментар


          #5
          Споко тогава, налей повече чист бензин и си О. К. И повече не се пробвай.

          Коментар


            #6
            BeKs4o написа:
            ами налях 6 литра и сам минал 25 км макс казаха ми че е слаб бензина и е с мн масло дане зацапам някои дузя или нешто малеее ще откача
            Не бой се ти почити нищо не си сипал :D Отивай и слагай на Шел 10л. Vpower той е с добавка и карай спокойно. Щом си минал 25км. значи вече са останали от него 4л. :D а това че има масло в него не бой се :D Като сипеш 10л. бензин с високо октаново число нямаш грижи
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              ама бил бензина 86 окт и с масло не е напраил проблем за 30 км така ли нищо и нямаше спрях я пред дома и оборотите бяха добре но се пак нз како става ватре в двигателя

              Коментар


                #8
                Нищо му няма, наливай хубав бензин и карай.

                Коментар


                  #9
                  BeKs4o написа:
                  ама бил бензина 86 окт и с масло не е напраил проблем за 30 км така ли нищо и нямаше спрях я пред дома и оборотите бяха добре но се пак нз како става ватре в двигателя
                  Нищо му няма на двигателя бе човек не се панирай.Бягай да заредиш як бенз и докато се прибереш така ще се е омесил с малкото останал "лош" бензин че съотношението ще е нищожно Ако имаш още такъв "лош" бензин дай го на мен аз ще му видя сметката Кажи кога да идвам и колко туби да нося
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    благодаря би за всичко мн сам задалжен :D

                    Коментар


                      #11
                      Сега напълни резервоара с нормален бензин за да се разреди този боклук, който си сипал. И повече не си прави експерименти за да не ти излезе скъпо опитът за икономия.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        BeKs4o написа:
                        ама бил бензина 86 окт и с масло не е напраил проблем за 30 км така ли нищо и нямаше спрях я пред дома и оборотите бяха добре но се пак нз како става ватре в двигателя
                        Колега един приятел кара Мондеото си бая време с 86 , бензин от Уаз-ките Аванса му претракваше , но си го караше и още го кара . Налей хубав бензин повечко и си готов :D
                        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Дет’ се вика: и 5 лв да стане бензина - пак ще си карам колата, и без пари да го дават - пак ще крадем...Аз едно време на баба Жигула й бях сипал половин резервоар нафта, и пак нищо не й стана (вярно че е с карбуратор, а не с инжектори, но за идеята )

                          Коментар


                            #14
                            от детонацията най-много се повреждат сегментите и клапанитено за толкова малко разстояние едва ли ще има проблем
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              Ако се кара дълго с този бензин стават много отлагания вътре става като смола, а разпръсквачите незнам на какво ще станат.
                              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                              Коментар

                              Working...
                              X