Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно питане тампон скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно питане тампон скоростна кутия

    Три пъти вече ми сменят в сервиза тампона на скоростната кутия на пунтото от подписа, но все слагат някакъв много твърд, от което се усещат вибрации във волана и в скоростния лост, като върнат стария тампон, колата се оправя. Моля Ви някой ако знае да ми каже, ще омекне ли този тампон след известно време (третия който сложиха предизвиква доста по-малко вибрации от първия, но все още се усещат, не е същото както със стария тампон) или да правя пак рекламация на сервиза (поне по документ тампона, който са сложили, е марка Pirelli)
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    #2
    Преди време на един приятел така му смениха един тампон на двигателя поради слаби вибрации във волана и скоростния лост с надеждата ,че с новия тампон всичко ще приключи.Е няма такова нещо вибрациите се увеличиха и колата така се продаде.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Няма оправия колежке. И аз скоро смених тампон на скоростна кутия и сега цялата ми кола се тресе. После си купих и друг, по-скъп и по-хубав тампон, с него тресеше дори повече. Проблема е че авточастите са ментаци, независимо откъде ще купиш тампона. Преди години на един дизелов голф (а там за какви вибрации става въпрос...) смених тампон 5-6 пъти, защото в колата просто не се живееше, докато накрая помолих мой приятел който беше на почивка в гърция да ми донесе тампон от там. С "гръцкия тампон" работата заспа, няма тресене, няма вибрации. Освен всичко друго "гръцкия тампон" беше в пликче и в кутийка. Тук да си виждала някъде да продават опаковани тампони?Повечето чаркалак който в магазините ни предлагат като супер марков, хората по света не са чували за него. Може ли уж известна марка, пък в 21-ви век да нямат интернет страница, а "Чичо Гоогъл" да не е чувал това име? Ето това е целият проблем! Затова сменяваш една и съща част 5 пъти за един месец и накрая почваш да си мразиш колата щото много се чупела.
      Fiat Punto 1.1 '97

      Коментар


        #4
        Re: Спешно питане тампон скоростна кутия

        heraldita написа:
        Три пъти вече ми сменят в сервиза тампона на скоростната кутия на пунтото от подписа, но все слагат някакъв много твърд, от което се усещат вибрации във волана и в скоростния лост, като върнат стария тампон, колата се оправя. Моля Ви някой ако знае да ми каже, ще омекне ли този тампон след известно време (третия който сложиха предизвиква доста по-малко вибрации от първия, но все още се усещат, не е същото както със стария тампон) или да правя пак рекламация на сервиза (поне по документ тампона, който са сложили, е марка Pirelli)
        Колежке,тампона ти е Pirelli,само по думите на продавача.Пише ли някъде на него марка,номер номенклатурен или нещо подобно-никога.Турско или иаталианско менте за ширпотреба и Източна Европа.В Германия като купувам резервни части продавача ме пита оргинално ли искате или италианско.Там италианското е като турското у нас.Мой съвет е да си караш до последно с оргиналния,стига да нямаш сериозни проблеми с него.По добро от оргиналното няма.

        Коментар


          #5
          Искам само да вмъкна че вече два пъти се разочеровам от тампони Pireli,макар че тъговеца твърдеше че това едва ли не е най доброто.Става въпрос за един и същ тампон на предница.Два пъти го сменям.За 10000 км. тампона се предава много сериозно.А от другата страна си стои здрав този с който купих колата.Сега мислия да сменя марката с надеждата че ще попадна на по качествен.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            iakvvu написа:
            Искам само да вмъкна че вече два пъти се разочеровам от тампони Pireli,макар че тъговеца твърдеше че това едва ли не е най доброто.Става въпрос за един и същ тампон на предница.Два пъти го сменям.За 10000 км. тампона се предава много сериозно.А от другата страна си стои здрав този с който купих колата.Сега мислия да сменя марката с надеждата че ще попадна на по качествен.
            За задния тампон на носача ли става въпрос колега.

            Коментар


              #7
              Да.За задният тампон на преден носач на Стило.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                iakvvu написа:
                Да.За задният тампон на преден носач на Стило.
                По-добре си купи целия носач.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  iakvvu написа:
                  Да.За задният тампон на преден носач на Стило.
                  По-добре си купи целия носач.
                  Заден тампон-12 лв.Цял носач-82 лв.И двете са менте.Оргинален носач-270 лв.По мои наблюдения с един тампон от наше"Pirelli" изкарва най много 15000-20000 клм и то при внимателно избиране на дупките.С оргинален носач мин.120000 клм.Та човек може сериозно да се замисли кое му излиза по на сметка.Кофти нещо е беднотията колега.Хем беден,хем по често ти взимат парите за боклуци.

                  Коментар

                  Working...
                  X