Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търси се.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търси се.....

    Здравейте всички.Търси се къде е диагностичната букса за централата на въздушните възглавници на Пунто 1.9jtd, 1999г. Светна ми червената лампа. Има кой и с какво да се прочете каква е грешката, но не можем да открием как да се свържем с централата. Търсихме куплунга за диагностика под и около жабката, под и около кормилото, но без успех .Ако някой с такава кола е ходил на диагностика на еърбезите в сервиз и е запомнил къде и как е бил свързан тестера - нека да помогне.Поздрави на всички

    #2
    Ето малко ориентировка...
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Оги, червената точка е вярна, намерих централата забутана навътре зад барчето под тръбите на климатика. Но синята точка е на мястото на буксата за диагностика на мотора. И ние се чудихме дали има отделен конектор за диагностика на еърбега или се ползва този централен куплунг. Мнението беше, че като за кола от 1999 трябва да има отделен куплунг, но според твоята картинка не е така. Дано се намери някой колега, който е правил такава диагностика в сервизи помни къде и как е бил закачен тестера.

      Коментар


        #4
        Как изглежда тоя конектор - да не става въпрос за един и същи? Защото наистина за двигателя го дават на същото място че е... ама и аз само гадая, дано някой колега се намеси и каже точно, аз няма с какво да помогна повече/

        Коментар


          #5
          Буксата е ОБД2 - 16 пин и ербега е там.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            При мен кабелът за airbag-a е жълт на цвят и по това може да се разграничи от другите кабели за диагностика на двигателя или abs-a например. Предполагам, че и при останалите модели на Фиат всичките кабели на еърбеговете са жълти.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              КаКто и колегата каза - куплунгът е стандартен ОБД2 със стандартно подредени жици по крачетеаата

              Коментар

              Working...
              X