Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

    Имам следния проблем: Значи 1 ва 3 та и 5 та от известно време започнаха да влизат по странен начин (не се усеща че са влязли), а и поняког 1 ва и 3 та се изключват сами. Смених маслото на скоростната кутия и пак същото. Даите някакъв съвет или къде да я закарам да я погледнат.

    #2
    провери щангите в какво състояние са

    Коментар


      #3
      Имах абсолютно същият проблем преди 2 години.Оказа се синхронизатори и още няколко неща в скоростната кутия.Ремонт за 200лв ми излезна.Точно и при мен 1-ва 3-та - 5-та излизаха по време на движение.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        99% е в механизма на скоростния лост.Както ти казаха провери си щангите и шарнирчетата.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Понеже на мен ми се наложи да сменя скоростна кутия и със нея смених и щангите с по-нови ми излезна един проблем! И това е че втора излизаше при завой.. сложих старите и се оправи, така че виж щангите първо!!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Re: Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

            georgi666 написа:
            Имам следния проблем: Значи 1 ва 3 та и 5 та от известно време започнаха да влизат по странен начин (не се усеща че са влязли), а и поняког 1 ва и 3 та се изключват сами. Смених маслото на скоростната кутия и пак същото. Даите някакъв съвет или къде да я закарам да я погледнат.
            Две са местата откъдето може да възникне този проблем:1.Има една междинна щанга,която е лагерувана върху кормилната рейка.Тя клеясва и става трудно подвижна.Трябва да се раздвижи и смаже с молибденова грес.За съжаление е много недостъпно мястото и трябва да се работи на канал или подемник.2.Ако това не помогне следва смяна на тампоните на двигателя.Провиснали,разхлабени или скъсани тампони води до същия проблем.Особенно ако освен трудно включване на 1,3,5 скорост е съпроводено и с изключване от скорост при рязко подаване на газ или в завой. Недей да търсиш проблема в скоростната кутия вътре,независимо какво ще те посъветват много майстори.

            Коментар


              #7
              Re: Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

              Stefan Hadjov написа:
              Две са местата откъдето може да възникне този проблем:1.Има една междинна щанга,която е лагерувана върху кормилната рейка.Тя клеясва и става трудно подвижна.Трябва да се раздвижи и смаже с молибденова грес.За съжаление е много недостъпно мястото и трябва да се работи на канал или подемник.2.Ако това не помогне следва смяна на тампоните на двигателя.Провиснали,разхлабени или скъсани тампони води до същия проблем.Особенно ако освен трудно включване на 1,3,5 скорост е съпроводено и с изключване от скорост при рязко подаване на газ или в завой. Недей да търсиш проблема в скоростната кутия вътре,независимо какво ще те посъветват много майстори.
              Не всички типота са с такова лагеруване!! Не може да се определи докато не се види как е при съответната кола!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                Re: Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

                Executer написа:
                Stefan Hadjov написа:
                Две са местата откъдето може да възникне този проблем:1.Има една междинна щанга,която е лагерувана върху кормилната рейка.Тя клеясва и става трудно подвижна.Трябва да се раздвижи и смаже с молибденова грес.За съжаление е много недостъпно мястото и трябва да се работи на канал или подемник.2.Ако това не помогне следва смяна на тампоните на двигателя.Провиснали,разхлабени или скъсани тампони води до същия проблем.Особенно ако освен трудно включване на 1,3,5 скорост е съпроводено и с изключване от скорост при рязко подаване на газ или в завой. Недей да търсиш проблема в скоростната кутия вътре,независимо какво ще те посъветват много майстори.
                Не всички типота са с такова лагеруване!! Не може да се определи докато не се види как е при съответната кола!
                Всички Типо са с такова лагеруване без изключение,включително и дизеловите.И не само Типо.Браво/а са със същото решение с изключение на 1,4 и 1,2 двигателите.

                Коментар


                  #9
                  мерси много за помощта. Утре ще погледна щангите и ще ви съобща за резултата.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Фиат типо 1.6 i.e скорости 1 3 5

                    Stefan Hadjov написа:
                    Всички Типо са с такова лагеруване без изключение,включително и дизеловите.И не само Типо.Браво/а са със същото решение с изключение на 1,4 и 1,2 двигателите.
                    Или ти греши или аз съм много сляп, но изглеждаш доста сигурен! Утре ще погледна!
                    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                    Коментар


                      #11
                      И на моето TIPO 1.4 i.s. проблема беше такъв и с почистване и смазване на щангите проблема се управи. От година и нещо вече нямам такъв проблем.
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар

                      Working...
                      X