Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto трудно влизат скоростите когато е на място

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto трудно влизат скоростите когато е на място

    Здравейте колеги вече втора седмица карам пунто 94-та 1.2 беше си добре преди да му сменя феродовия диск на съединителя но сега се появи този проблем когато запаля колата и се помъча да вкарам някоя скорост много трудно влиза (не хърка) Като е угасена понякога пак има същия проблем н когато размърдам лоста през скоростите се опрявя и тогава паля двигателя и пак трудно влизат като ги разходя се оправат и ако пусна съединителя за момент и пак се помъча да вкарам на скорост пак не влизат добре.От какво може да е проблема.Когато тръгна вече скоростите влизат перфектно

    #2
    Колега, вероятно съединителя ти не отделя добре (най-вероятно ти отделя много ниско като натискаш педала). Според мен не е натегнато коректно жилото. Още повече, ако когато си сменявал диска си сменил и жилото, то най-вероятно се е отпуснало малко. Натегни го малко и ако не се оправи ще го мислим.
    Fiat Punto 1.1 '97

    Коментар


      #3
      hann написа:
      Колега, вероятно съединителя ти не отделя добре (най-вероятно ти отделя много ниско като натискаш педала). Според мен не е натегнато коректно жилото. Още повече, ако когато си сменявал диска си сменил и жилото, то най-вероятно се е отпуснало малко. Натегни го малко и ако не се оправи ще го мислим.
      Днес 1 час си играх да го натягам и охлабвам но резултата е се същия жило не съм сменял но мен ме съмняват самите механизми от лоста до кутията защото и на угасен двигател понякога прави същия номер

      Коментар


        #4
        Patlaka написа:
        hann написа:
        Колега, вероятно съединителя ти не отделя добре (най-вероятно ти отделя много ниско като натискаш педала). Според мен не е натегнато коректно жилото. Още повече, ако когато си сменявал диска си сменил и жилото, то най-вероятно се е отпуснало малко. Натегни го малко и ако не се оправи ще го мислим.
        Днес 1 час си играх да го натягам и охлабвам но резултата е се същия жило не съм сменял но мен ме съмняват самите механизми от лоста до кутията защото и на угасен двигател понякога прави същия номер
        Много е възможно всичко да идва от механизма за превключване. Провери за луфтове и сменяй износените детайли така ще сведеш до минимум хлабините и ще елеминираш предпоставките проблема да е от там.
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          А дали се продават такива механизми по магазините

          Коментар


            #6
            Колеги проблема с трудното вкарване на първа и задна на място се пооправи и то като напръсках с вода съединитела прес дупката от горе на ск.кутия.Може ли да е бил залепнал феродовия диск затова така е да е правило

            Коментар

            Working...
            X