Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

спортен филтър проблем ли ще е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    спортен филтър проблем ли ще е?

    изкам да си сложа спортен филтър на мареа 1.6 16в колата е с обикновенна газова уредба.Ще има ли проблем ако се сложи хубав филтър(конусен) марка K&N или нещо друго?изкам да вади звук

    #2
    Аз лично се съмнявам ,че само със спортен филтър ще постигнеш кой знае какъв по-добър звук. Това за мен е хвъряне на пари на вятъра. Иначе звук само със смяна на генерацията- по възможност нещо качествено като това: http://www.supersprint.com/USP00fiabrav3.asp
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      свали си катализатора и глй кав звук ште вадиа што се отнася до филтъра не се подлагвай да слагаштез филтри(спортните)вкарват нужния за двигателя въздух при високи обороти,но дотук с хубавотомини 150 000 и виш двигателя в какво състояние ште етез филтри позволяват да минава повече въаздух през, но и повече песачинки,прашинкии така двигателя се драскаи следователно по-барзо се износва
      Drive or Die!

      Коментар


        #4
        Не съм съгласен за износването на двигателя, но при условие, че се ползват качествени марки филтри (JR, K&N, AEM и др.). Ефектът може да е много-осезателен, ако филтъра се комбинира с определена по дължина тръба - колкото по-дълъг е пътя м/у филтъра и всмукателния колектор, в толкова по-ниски обороти идва ефективността на цялата модификация. ПП: Обаче не знам за газта - да не обедниш сместа...
        3.0CRD

        Коментар


          #5
          mihail.nikolov21 написа:
          тез филтри позволяват да минава повече въаздух през, но и повече песачинки,прашинкии така двигателя се драскаи следователно по-барзо се износва
          как го измисли това?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Trojaneca написа:
            Не съм съгласен за износването на двигателя, но при условие, че се ползват качествени марки филтри (JR, K&N, AEM и др.). Ефектът може да е много-осезателен, ако филтъра се комбинира с определена по дължина тръба - колкото по-дълъг е пътя м/у филтъра и всмукателния колектор, в толкова по-ниски обороти идва ефективността на цялата модификация. ПП: Обаче не знам за газта - да не обедниш сместа...
            Съгласен съм с теб колега, освен за последното - До колкото сам запознат и съм чувал, като смуче повече/ или по-малко въздух, се намесва дебитомера, който следи пропорцията въздух/гориво. Като смуче повече въздух, впръсква повече гориво и обратното!
            Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

            Къде отиваш ти, може би?

            Коментар


              #7
              Колега, става дума за газовата уредба, при бензина не е чак такъв проблем
              3.0CRD

              Коментар


                #8
                sim4ata написа:
                Trojaneca написа:
                Не съм съгласен за износването на двигателя, но при условие, че се ползват качествени марки филтри (JR, K&N, AEM и др.). Ефектът може да е много-осезателен, ако филтъра се комбинира с определена по дължина тръба - колкото по-дълъг е пътя м/у филтъра и всмукателния колектор, в толкова по-ниски обороти идва ефективността на цялата модификация.
                Съгласен съм с теб колега, освен за последното - До колкото сам запознат и съм чувал, като смуче повече/ или по-малко въздух, се намесва дебитомера, който следи пропорцията въздух/гориво. Като смуче повече въздух, впръсква повече гориво и обратното!
                Надявам се това да е последния ти пост в тази тема за да не станеш за смях вече. Тряяя ти кажа че нито си запознат нито си чул нещо вярно. Дебитомера следи само въздуха, а компа определя горивото. Това че смуче повече въздух е ясно че ще подава и повече гориво, но теб как те бърка тва не виждам, сега не ми казваи че ще гори повече в случаия просто при същите условия ще подаваш по малко газ, надявам се че го обясних максимално просто.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  ...а сега по темата, за звук - конус, за естетика си взимаш един J&R които се слага на мястото на оригиналния и не се занимаваш с тръби и глупости. Звука пак се променя но по малко, все пак не очакваи чудеса нито в вървенето нито в горенето, повечето е внушение Но за чистенето бъди сигурен чисти по добре от обикновенния мога да го докажа, тоест правил съм си експеримент, намазах с масло кутията на филтъра след него и за 10 000 км нямаше насъбрал се прах, същото открих и на 30 000 км когато свалих филтъра за почистване и ново омасляване. С нормалния филтър особено ако е някои шир потреба искрено се съмнявам че за 10 000 лева омасленото петно на кутията няма да се запраши. Не за друго ми тои като се нацапа си личи и от горе като го гледаш което ще рече че пропуска, докато тоя J&R Които имама за 30 000 км не си промени цвета от горната част. Но от долу беше станал кенеф
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Надявам се това да е последния ти пост в тази тема за да не станеш за смях вече. Тряяя ти кажа че нито си запознат нито си чул нещо вярно. Дебитомера следи само въздуха, а компа определя горивото. Това че смуче повече въздух е ясно че ще подава и повече гориво, но теб как те бърка тва не виждам, сега не ми казваи че ще гори повече в случаия просто при същите условия ще подаваш по малко газ, надявам се че го обясних максимално просто.
                    Мдаа, недоизказах се за дебитомера. Знам че ЕКУ-то управлява горивото, ама от мързел или от какво нищо не написах Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 ...а к’во се опитах да кажа/докажа общо взето незнам и аз По темата:Абе devils_2006 слагай смело спортен филтър, свали катализатора и сложи в края 8" кюнец и може ще се убедиш че по звук задминаваш и бегачките от Fast and Furious
                    Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                    Къде отиваш ти, може би?

                    Коментар

                    Working...
                    X