Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не Искаше да Включи никоя Скорост ! Сама се Оправи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не Искаше да Включи никоя Скорост ! Сама се Оправи

    Колеги запалих колата на нулева и се опитах да дам на задна започна да ръмжи СЪЕДИНИТЕЛЪТ БЕШЕ НАТИСНАТ ДО ДОЛУ !!!После се опитах да дам на Първа , не влиза Втора трета .... все едно не съм натиснал съединитела Изгасих двигателя и проверих скоростите включваха нормално.Дадох на скорост и запалих, и се оправи ? Да няма някаква електронна джаджа да блокира скоростите ?
    Bravo GT 1.8

    #2
    Ниско ли ти отделя съединителя? Ако да, натегни си жилото.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Ниско ли ти отделя съединителя? Ако да, натегни си жилото.
      да ниско отделя ! Как се натяга това жило ?
      Bravo GT 1.8

      Коментар


        #4
        отвори капака и ще го видиш над самата скоростна кутия монтирано на една вилка
        FIAT Bravo 1.4 12v

        Коментар


          #5
          mitaka85 написа:
          отвори капака и ще го видиш над самата скоростна кутия монтирано на една вилка
          оо това е под акумулатора ! няма как махна акумулатора !
          Bravo GT 1.8

          Коментар


            #6
            що бе, бръкни под него то на рака се натяга. само с едната ръка хвани жилото а с другота ръка върти въпросната пластина с резба, с цел да не се върти жилото с приставката. малко гадно ама се пробвай
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              mitaka85 написа:
              що бе, бръкни под него то на рака се натяга. само с едната ръка хвани жилото а с другота ръка върти въпросната пластина с резба, с цел да не се върти жилото с приставката. малко гадно ама се пробвай
              с ръка жило не се натяга !май искаш да ме прецакаш
              Bravo GT 1.8

              Коментар


                #8
                zloben9000 написа:
                mitaka85 написа:
                що бе, бръкни под него то на рака се натяга. само с едната ръка хвани жилото а с другота ръка върти въпросната пластина с резба, с цел да не се върти жилото с приставката. малко гадно ама се пробвай
                с ръка жило не се натяга !май искаш да ме прецакаш
                не иска да те прецака,като не си го правил - свали първо акумулатора ако не можеш да си свалиш акумулатора - не е за тебе натягането - иди при майстор за 5 - 15 лв. ще те ’оправи’

                Коментар


                  #9
                  не че нещо, но ми изглежда нереално да натягам жило на съединител с голи ръце !
                  Bravo GT 1.8

                  Коментар


                    #10
                    zloben9000 написа:
                    не че нещо, но ми изглежда нереално да натягам жило на съединител с голи ръце !
                    сложи ръкавици бе човек

                    Коментар


                      #11
                      zloben9000 написа:
                      не че нещо, но ми изглежда нереално да натягам жило на съединител с голи ръце !
                      Ама колега ти май никога не си извършвал ремонтни дейности. :D Давай смело на ръка се натяга ако е запекла гайката я смажи малко и после на ръка.
                      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Не Искаше да Включи никоя Скорост ! Сама се Оправи

                        zloben9000 написа:
                        Колеги запалих колата на нулева и се опитах да дам на задна започна да ръмжи СЪЕДИНИТЕЛЪТ БЕШЕ НАТИСНАТ ДО ДОЛУ !!!После се опитах да дам на Първа , не влиза Втора трета .... все едно не съм натиснал съединитела Изгасих двигателя и проверих скоростите включваха нормално.Дадох на скорост и запалих, и се оправи ? Да няма някаква електронна джаджа да блокира скоростите ?
                        На мене ми се беше случило същото нещо преди години на Регатата след каране в задръстване по Пловдивския панаир. След като се прибрах на другата сутрин не искаше да включи на никоя скорост. Проблема се оказа в залепнал съединител. Феродовия диск беше залепнал за притискателния и след разлепване всичко се оправи. Но скоро след това и сменях съединител. Така че може и нищо друго да не правиш, а да се подготвиш за смяна на съединител. Няма електронна джаджа за блокиране на скоростите.
                        FIAT PUNTO 1.7 TD
                        CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                        Коментар


                          #13
                          Re: Не Искаше да Включи никоя Скорост ! Сама се Оправи

                          откарах го да го натегнат, ще сменят и спирачната и хидравличната течност за всеки случай ! все пак колата е на 13 години !
                          Bravo GT 1.8

                          Коментар


                            #14
                            Re: Не Искаше да Включи никоя Скорост ! Сама се Оправи

                            май ще го сменям съединитела
                            Bravo GT 1.8

                            Коментар

                            Working...
                            X