Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на маслото на хидравликата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на маслото на хидравликата

    Колеги да ви кажа как смених маслото на хидравликата на волана и да ви питам дали ми е правилен подхода??? Та със спринцовка изсмуках маслото в казанчето- после запалих за кратко мотора и го загасих Изсмуках още около 100 грама масло после още веднъж запалих мотора обаче този път излезна само около 20грама !!!!Налях си новото масло и сега си е бистро?!
    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

    #2
    И мен ме интересува така ли става, защото мисля да я свърша и аз тая работа.Колега, ти какво масло наля? Усеща ли се някаква промяна с новото масло?
    Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
    Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

    Коментар


      #3
      Аз си всех "ТУТЕЛА" дексрон 2-това си е заводското масло което дават за хидравликата на фиата струва 11 лева литъра!! Ами промяна не съм усетил защото хидравликата е много лека ама маслото беше доста старичко и мръсно та реших да го сменя !!! :D
      LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

      Коментар


        #4
        Сега сме в очакване някой по - вещ да каже това ли е начина :D Някакво обезвъздушаване прави ли се?
        Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
        Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

        Коментар


          #5
          Не е това начина. При мен го смениха по следния начин:Вдига се цялата кола на подемник, развива се нещо по рейката, може би се откача маркуч, не знам точно бях в колата да въртя волана.И докато това е развито, на запален двигател се върти крайно ляво-дясно докато спре да тече.После се завива, долива се ново масло догоре. Пак се пали колата, върти се наляво-надясно, после се откача маркуча да изтече и така 2-3 пъти докато се промие.За целта си бях взел 2 литра масло и промихме системата около 3-4 пъти. Но и така новото масло дето беше като вино за отрицателно време пак стана черно
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark защо не попиташ майсторите ти защо става така:" ...за отрицателно време пак стана черно... " !? Аз не съм сменял маслото, а предишния собственик незнам кога го е правил, но маслото е червено и бистро! И така е повече от осем месеца вече! Не съм специалист, но се надявам да нямаш проблем въпреки цвета му!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              Е нали в друга тема пишеше, че се прецаквала помпата ако се запали колата без масло ?
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Както каза колегата , няма ли да се случи нещо с тая помпичка ако работи без масло ?!?!?!?А мслото най - вероятно е черно понеже не сте източили всичкото старо масло, тъй като винаги ще остане поне малко в помпата или в рейката.П.С. Пазете си помпичките на хидравликата щот на мен ми се наложи оняден да сменям мойта и да знаете голям е зор да се смени .... и м/у другото новата помпа е 1250 лв. Как ви се струва ?!?!?!? Аз си сложих втора ръка за 100 лв.
                '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                Коментар


                  #9
                  Източихме и промихме 3-4 пъти с ново масло. А помпата не е електрическа, а се задвижва от пистовия ремък. А за 5-10сек при вдигната във въздуха кола и никакво усилие по колелата едва ли нещо ще и стане. В ръководствата сигурно пише как - fiat.comnet.bg
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Re: Смяна на маслото на хидравликата

                    maxuel82 написа:
                    Колеги да ви кажа как смених маслото на хидравликата на волана и да ви питам дали ми е правилен подхода??? Та със спринцовка изсмуках маслото в казанчето- после запалих за кратко мотора и го загасих Изсмуках още около 100 грама масло после още веднъж запалих мотора обаче този път излезна само около 20грама !!!!Налях си новото масло и сега си е бистро?!
                    Това е начина защото не създаваш риск за въртене на сухо на помпата и не създаваш предпоставка за превъртане на резби по рейката.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Разпитах в един сервиз и имаха машинка за изсмукване на маслото.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Някой може ли да предостави снимка да видим къде е тази пробка на рейката или къде се откача за източване.Мен ме интересува за фиат типо.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          Re: Смяна на маслото на хидравликата

                          Tornado написа:
                          maxuel82 написа:
                          Колеги да ви кажа как смених маслото на хидравликата на волана и да ви питам дали ми е правилен подхода??? Та със спринцовка изсмуках маслото в казанчето- после запалих за кратко мотора и го загасих Изсмуках още около 100 грама масло после още веднъж запалих мотора обаче този път излезна само около 20грама !!!!Налях си новото масло и сега си е бистро?!
                          Това е начина защото не създаваш риск за въртене на сухо на помпата и не създаваш предпоставка за превъртане на резби по рейката.
                          Браво браво :D :D :D :D значи не съм сгрешил не съм въртял волана когато запалих Колата работеше и погледнах дали връща в казанчето и веднага изгасих! Направи ми впечатление че връща маслото на пяна сигурно защото засмуква въздух и го примесва с въздуха Ане съм пробвал да завъртя волана че знам че на камиона като нямам масло и много свири като въртя волана??? Наистина маслото се оцапа пак ама имам още 0.5л и пак ще го източа тия дни и тоя път мисля да завъртя волана наляво и надясно че да избута всичкото масло в казанчето :D Мисля че гогато е на земята няма опасност да прехвърли зъб в рейката щото въти трудно и затяга!Става въпрос когато няма масло ???????
                          LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                          Коментар


                            #14
                            видим къде е тази пробка на рейката или къде се откача за източване
                            Няма пробка!Отвива се които и да е маркуч на кутията,върти се ПЪЛНО ляво,ПЪЛНО дясно(така докато изтече маслото),завива се маркуча(е те това е зора),наливаш новото масло, ПЪЛНО ляво,ПЪЛНО дясно за обезвъздушаване и това е!Поне при мен беше така!Естественно,промих системата няколко пъти с хидравлично масло,поне при нас(на работата) го има бол...
                            FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                            FIAT MAREA1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              за домашни условия за по-добър начин не се сещам, само след като налееш новото, палиш и пълен ляв пълен десен за да обезвъздушиш ..
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X