Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махане на стикер и вероятни последици?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махане на стикер и вероятни последици?

    Здравейте колеги,Имам един гаден стикер точно по надписа Фиат на петата врата(от тия рекламните на обслужващ сервиз).От как имам колата ме дразни и искам да я махна.Мисълта ми е следната, ако я махна дали под лепенката боята ще е по тъмна а наоколо по светла и да си омра от яд , че съм я махнал!Притеснявам се да не се окажа прав и да имам едно петно по ярък цвят а около него по светло !Вие какво мислите, имали вероятност да се получи точно така, както се опасявам!
    Прикачени файлове
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Малко вероятно според мен, все пак за да се получи такова петно,тая лепенка трябва да стои от доста време.Пък и дори да има съвсем малка разлика, която сигурно само ти ще знаеш,пак е по-добре от лепенката.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      Аз имам колата от 3 години , а преди да я купя колко време е стоял стикера нямам идея!
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        С полираща паста няма ли да се оправи?
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Jimy написа:
          С полираща паста няма ли да се оправи?
          Това е един от начините, но дали ще е ефикасен!Не искам да рискувам, ако някой е правил това действие(и не е знаел лепенката или стикера от колко време е там) и го е махнал без да има последици съм склонен да опитам
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            няма какво да му стане,това да не е боя която да изсветлява от слънцето и да има разлики после

            Коментар


              #7
              Re: Махане на стикер и вероятни последици?

              dimmX написа:
              Здравейте колеги,Имам един гаден стикер точно по надписа Фиат на петата врата(от тия рекламните на обслужващ сервиз).От как имам колата ме дразни и искам да я махна.
              Ако имах такъв стикер на колата нямаше да го изтрая и 5 секунди....
              Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
              Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

              Коментар


                #8
                Не забравяй да го накиснеш с някакъв разтворител за лепило. Освен това ще трябва търпение, вероятно ще трябва да пръскаш, да чакаш, са махаш и после пак... Освен това е добре да я оставиш да я напече слънцето, ако не ти се рискува с пистолет за горещ въздух. При мен стана със спрей за контакти, оказа се че разтваря лепило. А да, и внимателно с боята, никакви остри предмети, само с гъбичка и малко нокти
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар


                  #9
                  Аз използвах сешоар, нагрях го хубаво, после само го подхванах от единия край и го свалих за секунди. После си полирах цялата пета врата с лека паста, не че имаше нужда, разлика в боята нямаше никаква, сигурен съм, че и при теб ще е така. Махай смело!
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                  Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                  Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                  Коментар


                    #10
                    Ако беше от Бургас щях да ти дам едно вълшебно спрейче, което мяха всякакво лепило. За съжаление спрея е за професионална употреба и е без надписи по флакона...Interceptor може да потвърди На срещата в неделя ще го донеса, така че ако има някой да чисти нещо да се възползва.
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колеги за съветите!Като ми остане свободно време ще опитам
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар

                      Working...
                      X