Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кора под двигателя за Мареа. Има ли разлика между 1.6 и 1.9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кора под двигателя за Мареа. Има ли разлика между 1.6 и 1.9

    Здравейте, попаднах на оферта онлайн: Fiat Marea кора под двигателя 1.6 Чудя се дали става за моята 1.9. Вече обърках носачите (по-точно от магазина ми ги объркаха) и не искам да рискувам.
    Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

    #2
    Да притежаваш такава кора е голямо предимство ,но имай в предвид ,че постоянно ще я чуваш как стърже в пътната настилка.През зимата ако върнеш назад в по дълбоок сняг я пиши счупена.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Да притежаваш такава кора е голямо предимство ...
      Аз си намерих кора от мареа 2,4 тд. Мисля да я сложа на моята Темпричка. Надявам се зимата да загрява по-бързичко, но за лятото се чудя дали няма да пречи малко на въздушния поток при охлаждането на радиатора и на климатика.
      My car is the best :P
      Fiat Tempra SW 1.9 TD

      http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

      Коментар


        #4
        кое е предимството на тази кора? аз се сещам единствено че няма да влизат толкова много прах и боклуци под капака. Което не е малко де. кколко струва такава кора, ако не е тайна?
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Предимството е огромно. Аз докато бях с тази кора и мотора ми беше като излязъл от завода (3г). Преди година я счупих и сега отора е много мръсен и в прах.

          Коментар


            #6
            Възможно е заради това, че нямам кора от няколко месеца, да ми светва лампата за дюзите след като я пална колата Торнадо е прав, че е голям зор опазването на кората. Чисто нова си я бях взел от А. Ауто и не можа и една година да издържи. Ще помоля да ми кажете все пак, ако знаете дали така написаната оферта : кора за Мареа 1.6 , е в сила и за 1.9. На мен ми изглежда нелепо и според мен е ОК, но след като ми продаваха от специализиран магазин грешни части след показване на талон ... без консултация няма да я взема тая кора.
            Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

            Коментар


              #7
              Synthy написа:
              кое е предимството на тази кора? аз се сещам единствено че няма да влизат толкова много прах и боклуци под капака. Което не е малко де. кколко струва такава кора, ако не е тайна?
              Докато имах кора, ремъците никога не свиреха. Откакто я свалих и вече продадох след всеки дъжд ми свири ремъка на климатика, един път пък някакви парченца асфалт успяха да се загнездят между него и ролката и му нанесоха известни поражения, а и двигателят ми се струва малко по-шумен. Въпреки това аз не бих си сложил отново кора: по нашите пътища е въпрос на няколко месеца да я счупиш, а и както е ниска колата с тази кора става вече приключение да слезеш от тротоар например или да минеш през бабуна.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Аз имам кора ,но я махнах защото:
                Tornado написа:
                ... През зимата ако върнеш назад в по дълбоок сняг я пиши счупена.
                пък нали очакваме сняг да запръска... .Решил съм обаче да направя копие на оригинала от ... алуминиев лист /италбонд/ . Достатъчно корав е,за да издържи.
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  Jimy написа:
                  Аз имам кора ,но я махнах защото:
                  Tornado написа:
                  ... През зимата ако върнеш назад в по дълбоок сняг я пиши счупена.
                  пък нали очакваме сняг да запръска... .Решил съм обаче да направя копие на оригинала от ... алуминиев лист /италбонд/ . Достатъчно корав е,за да издържи.
                  Jimy, ако го направиш това, чакам съвети как да го направя и аз
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Да притежаваш такава кора е голямо предимство ,но имай в предвид ,че постоянно ще я чуваш как стърже в пътната настилка.През зимата ако върнеш назад в по дълбоок сняг я пиши счупена.
                    Не съм съгласен. (освен за зимата и движение назад). Достатъчно е малко да я постегнеш на места, НЕпредвидени фабрично и проблема изчезва. Ето така
                    Прикачени файлове
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Synthy написа:
                      кое е предимството на тази кора? аз се сещам единствено че няма да влизат толкова много прах и боклуци под капака. Което не е малко де. кколко струва такава кора, ако не е тайна?
                      Обдухването на двигателя през зимните месеци е по малко и същия държи оптимален температурен режим.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Моята я карам по нашенските пътища вече 24х. км - все още си е под колата и не опира никъде където не искам. Има един недостатък - ако тече от някъде нещо - не се вижда, щото тече в кората. Смятам обаче, че си е предимство...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          steam - няма разлика в корите. Кора от Мареа е кора от Мареа. Като фар от Мареа, стоп от Мареа, врата от Мареа.... Искам да кажа че това е детайл от колата, а не е детайл от двигателя. Ако много все пак се съмняваш - ето ти числата от тотото: 46765897Сподели ми на ушенце каква е офертата, откъде, колко пари, какви други кори има.... напиши го тук, и обещавам само аз да го прочета

                          Коментар


                            #14
                            Aз мисля обаче, че има разлика. Имах кора от ЖТД и 1.8 и не бяха еднакви. Вече не си спомням разликата, но имаше 100%. Възможно е обаче да е защото едната е 97 а другата 2000г.Цената къдетоя е гледал колегата е 111лв., което е доста добра.Лошото е че мой приятел си купи оттам преди 1г. (за 140лв тогава или мястото е друго) и кората се оказа от някъква гадна, трошлива и не еластична пластмаса. Счупия още след 2...3 месеца.Сега няма идея тези оттам добрили са, но мисля че са същите.

                            Коментар


                              #15
                              Кора за 111 лв.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X