Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Alfa 156 -1,9 JTD или Брава 1,9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Alfa 156 -1,9 JTD или Брава 1,9 JTD

    Преди време се допитах до вас дали да си купя Брава, но вашите препоръки изкривиха "кръгозора" ми в друга посока за която не се бях замислял. Посъветвахте ме да търся кола с JTD агрегат. Не бях карал дизел, но се изкуших и пробвах. Останах очарован от динамиката на колата, която покарах ( Стило 1,9 JTD-2002г.). Последната струва 9-10 000 -лв., но толкова пари не ми се дават за автомобил на старо. Чух много добри отзиви за АЛФА 156 1,9 JTD и сега съм на кръстопът. Дайте ми съвет. Интересува ме и вашето мнение за 2,4 литровото JTD. Не е маловажна за мен и цената при подръжка между Фиат и Алфа. Колите, които съм набелязал са АЛФА 156 1,9 JTD 1999 година и Брава 1,9 JTD 2001 г. с цени съответно 6700 и 5300. ПС: Досега съм карал само Фиат - в момента съм с едно УНО 1.0 FIRE и за нищо на света няма да си го продам, какъвто и избор да направя. Искам от вас безпристрастно и обективно мнение.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    Алфата е по-красива, Бравата... си е брава, позната, но не чак толкова секси. И двете коли са със един и същ двигател. Еднакви под капака, но според това, което чета по форума - алфата има по-висока цена за поддръжка по ходова част и разни дребни детайли. Иначе е по-красива, но според мен си вземи бравата, все пак е само на 7 години.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      има писано по въпроса за Алфите и скъпата поддръжка на ходовата им част.заради по-доброто (по-спортно) поведение на пътя , то и цената е доста по-солена.аз бих си избрал ВИНАГИ по-новата кола, ако не изскочи нещо при огледа разбира се.Бравата е за теб ако търсиш по-евтина поддръжка.

      Коментар


        #4
        Колега, едно сравнение само ще ти направя. Носач на Бравата начална цена 55лв(най-евтинкото) на Алфата 220лв. Не ти знам бюджета ама един приятел плаче с такава Алфа.

        Коментар


          #5
          Shefy написа:
          Колега, едно сравнение само ще ти направя. Носач на Бравата начална цена 55лв(най-евтинкото) на Алфата 220лв. Не ти знам бюджета ама един приятел плаче с такава Алфа.
          Да не говорим, че алфата отпред има два носача - горен и долен....А е много вероятно да почне да тропа и отзад нещо....те са сумати тампони, щанги и т.н. отзад, а представи си отпред за какво става на въпрос.Иначе определено Алфата е много по красива...но всичко зависи от бюджвта, с който разполагаш.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Brava 1.9 ЖТД от 2001 година е със 100 к.с. двигател Алфа 156 от 99-та едва ли е с него. Това означава n-стотин лева по-нисък данък.

            Коментар


              #7
              А бе общо взето двете коли са несъпоставими. Хайде поне да беше питал дали да си купиш Брава или АР 146 да речем, та да гадаем тука.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                BO. Нали за това се допитвам. Какво им е несъпостъвимото? Ти явно знаеш, но аз не зная. Отдавна не обръщам внимание на форми, дизайн и...дъра бъра. Искам по-надеждната кола. А ако трябваше да питам АР 146 или Брава щях да го направя.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  Колега, аз карам Брава и с удоволствие бих я заменил за Алфа 156. Може би и всеки друг с Брава би я заменил за Алфа 156. Въпроса е, че на мен подръжката ще ми идва много. Колегите ти дадоха пример с носачите. Така че по-голямото удоволствие е по-скъпо. Във всяко отношение Алфата е по-добрия автомобил - по-голям, по-сигурен, по-красив, по-комфортен. Така че си прецени, ако имаш повечко пари за подръжка естествено Алфата, ако искаш по-тънко да минаваш - Бравата.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ви за съветите. Наистина Алфата и аз я харесах повече, но в желанието си да съм прагматичен се допитах до вас. Не искам, а и няма вече кой да впечатлявам с автомобил. Разликата в подръжките между двете коли ще ги дам на детето си. Оставам на вариант БРАВА 1.9 JTD. По принцип разликата в цената от 1400 лв. между единия и другия автомобил би компенсирала евентуалните неудобства и нередности за кола на старо, а и 200 лв. за носач и данък в пъти повече ме отрезвиха. Ще ви помоля, ако някой има против JTD като двигател да сподели опасенията си. Още веднъж ви благодаря.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Има голямо значение с каква турбина ще е 156-цата. Първите модели са без променлива геометрия (105 коня 255 нМ) и са почти идентични с тези на браво/брава и 1:1 с тези на 145/6 фейслиф, а от 2001 нататък (не съм съвсем сигурен за годината) 1.9 при 156 са с променлива геометрия и соленоид за управление на налягането. Разликата е чуствителна
                      _______
                      146 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Макар, че си взел решение, определено Алфа-та е по-добрия избор. Колегите по горе са подчертали техническите и предимства, както и чисто визуалните. Има още едно - Алфа-та е по класния автомобил. Почти всички детайли са с по-високо качество и това е най-малкото. Каквото и да избереш, желая ти успех и късмет!
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Rokambol написа:
                          Макар, че си взел решение, определено Алфа-та е по-добрия избор. Колегите по горе са подчертали техническите и предимства, както и чисто визуалните. Има още едно - Алфа-та е по класния автомобил. Почти всички детайли са с по-високо качество и това е най-малкото. Каквото и да избереш, желая ти успех и късмет!
                          Човека е взел най-правилното решение според мен.И аз ако имах дете, никога нямаше да си продам Бравата и да купя Либра, поради доста причини.Пак го казвам, за парите си, може би Бравата (JTD) е най-добрата кола от гледна точка на технологии, с най-евтината поддръжка!!!
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Виж, така и така няма да продаваш уното - предполагам, че него ще го ползваш за работа! Това ме навежда на мисълта,че по хубавата кола ще се "щади" повече - моя съвет е: ако ще я караш по малко вземи си алфата - няма да усетиш толкова амортизациите, но ако смяташ да навърташ много километри бравата е твоя избор! Сега ако имах достатъчно пари щях да си взема алфата и да си оставя бравото 1.4 за ходене на работа например! Алфата щеше да е за разходки Лично мое мнение !
                            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                            тел. 0883437022

                            Коментар

                            Working...
                            X