Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задната чистачка на Бравото не бачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задната чистачка на Бравото не бачка

    Здравейте колеги! 5 месеца не си бях в България... върнах се и Фиата пак ме "зарадва". Разгледах търсачката, но ми се струва, че при мене проблемът не е в моторчето на чистачката, ами от релето (без да съм много наясно). Стана следното, дадох на контакт и се чу някво цъкане от задната чистачка, след което тя се размърда, направи половин оборт и спря. И сега нито цъка (дори и да я включа), нито се движи Предположения??? Иии да ако не съм се изразил много ясно, извинявам се, ама още не съм много в час
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    Това означава ли ,че 5 месеца колата ти не е докосвана да не говорим карана?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Да речем, че за 5 месеца е карана 1-2 пъти седмично по 10-тина километра, но май са и били малко, защото и гумите ми нещо са се скапали и сега се пързалям като идиот но това е в страни от темата
      Fiat Bravo 80 16V

      Коментар


        #4
        Клеясала.Има много писано по въпроса.Махаш рамото,пластмасовата втулка,зегерката,О-пръстенчето и яко пръскаш с ВД-40.Вътре в моторчето има термична защита,която го пази от претоварване,тя изключва.Пръскане и раздвижване и ще се оправи.
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Една от темите по, която има изписани 100 страници... използвай Търсене!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Както е писал колегата по горе използвай Търсене! Но понеже ми се пише ще дам бърз съвет... Там където е оста на чистачката има черно капаче. Сваляш го. Развиваш гайката която се показва... (вероятно доста разхлабена) .. и разбираш какъв е проблема. На въпросната ос има ситни зъбци (нарези) които да законтрят чистачката. Обикновенно са доста износени (незнам какво може да се направи по въпроса .. нацепи я ако имаш с какво) .. та наместваш чистачката в крайното и положение и стягаш здраво.Ако пак изпусне повтаряш процедурата при мен така стояха нещата.П.П. Сега видях че става въпрос за БравО .. но предполагам че пак така е направена
            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

            Коментар


              #7
              Днес разглобих всичко, проблема е че оста е спекла здраво. Нарезите и те са износени, но за сега държат. Пръсках с WD-40, но без ефект. Сега съм накиснал моторчето в една кофа с короселин. Надявам се утре да заработи.
              Fiat Bravo 80 16V

              Коментар


                #8
                А замисли ли се как ще се почувства гуменият О-пръстен в кореселин и дали изобщо ще си е на мястото или ще е станал част от общата течност?Избиване на оста му е майката.

                Коментар


                  #9
                  Аз също съм твърд противник на методите с киснене. Качествената и сигурна работа става с пълно разглобяване почистване и сглобяване отново
                  Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                  Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                  Коментар


                    #10
                    Interceptor написа:
                    ситни зъбци (нарези)
                    Шлици.

                    Коментар


                      #11
                      Гуменият пръстен го махнах и съм накиснал само частта с оста. Абе незнам, важното е да стане, ианче утре ще има да обикалям по моргите...
                      Fiat Bravo 80 16V

                      Коментар


                        #12
                        Информативно... в крайна сметка си взех "ново" моторче от една морга. Интересно, че буксата към него беше различна, но отрязах моята, вързах кабелите и сега чистачката прелита по джамека :D
                        Fiat Bravo 80 16V

                        Коментар

                        Working...
                        X