Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко харчи и как е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко харчи и как е?

    Значи на моята Тема днес засекох харченето с точност!!! С всичките му настройки - които и така не станаха 14.9л./100км. Това за този двигател 2.0 16в/150 мулета как е за градско? Какво ще кажете! То е ясно че има какво да се прави в посока надолу ама за сега това е най-добрия вариант на фона на 25/100 примерно Значи имам и един въпрос Някой може ли да каже инжекцията до колко градуса на водата обогатява значително и над колко въобще не обогатява а си е в рамките на нормалното! Защото за да вдигна 50-60 градуса са ми необходими около 4-5 км което си е доста! Нещо в главата ми излиза че над 76 градуса си влиза в съотношение 14.7/1 на сместта! Защото моя термостат е за смяна и докато вдигна 75 градуса трябва да измина около 12341км. ако въобще ги направи! Сигурно ако го смена според вас колко би паднал разхода надолу от споменатите в момента 14.9 литра?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    колега аз съм с браво хгт и разхода ми е подобен. наистина е доста, но за 150 коньов петак е нормално
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    Коментар


      #3
      Re: Колко харчи и как е?

      BO написа:
      Значи на моята Тема днес засекох харченето с точност!!! С всичките му настройки - които и така не станаха 14.9л./100км. Това за този двигател 2.0 16в/150 мулета как е за градско? Какво ще кажете! То е ясно че има какво да се прави в посока надолу ама за сега това е най-добрия вариант на фона на 25/100 примерно Значи имам и един въпрос Някой може ли да каже инжекцията до колко градуса на водата обогатява значително и над колко въобще не обогатява а си е в рамките на нормалното! Защото за да вдигна 50-60 градуса са ми необходими около 4-5 км което си е доста! Нещо в главата ми излиза че над 76 градуса си влиза в съотношение 14.7/1 на сместта! Защото моя термостат е за смяна и докато вдигна 75 градуса трябва да измина около 12341км. ако въобще ги направи! Сигурно ако го смена според вас колко би паднал разхода надолу от споменатите в момента 14.9 литра?
      Явно термостата ти плаче за смяна, щом за 4-5 км вдига само 50-60гр.Моята Дедра, дето е 1,6 и 8 клапана още на първия километър е на 60-70гр и скоро след това си заковава на 90.А твоята е 2.0 16, по-голяма кубатура и по-"къдрава" глава, трябва още по-бързо да вдига градусите.Щом с пермаментно студена кола разхода ти е 15, ако загрява както трябва разхода ще падне поне на 12-13, може и 11.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        Малък от моя страна, що за разход е това? Имам в предвид, баща ми има една каруца Опел Вектра А, която е с C20XE мотор, 2.0 16в, 110 КВ, 196НМ. Има прилична динамика. При проба от моя страна пълен-празен резервоар ми даде разход 10,4 разход в града. Карах я нормално, без да превишавам 4,5 хил. оборота. Двигателя е на над 15 години(имам в предвид разработката му).

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          Малък от моя страна, що за разход е това? Имам в предвид, баща ми има една каруца Опел Вектра А, която е с C20XE мотор, 2.0 16в, 110 КВ, 196НМ. Има прилична динамика. При проба от моя страна пълен-празен резервоар ми даде разход 10,4 разход в града. Карах я нормално, без да превишавам 4,5 хил. оборота. Двигателя е на над 15 години(имам в предвид разработката му).
          и аз имам наблюдения при це-хикс-е-то, само че на астра и е наистина такъв разхода... бравото го дават по книга малко над 13/100, и за мен е нормално 10г. кола при настъпване да дава 15/100...п.п. сега се сетих за една съседка със типо 16в., та и тя се оплакваше доста от разхода... кво да правиш някои неща са за сметка на други
          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

          Коментар


            #6
            фиатката ми дава разход 13 гас при настъпване,както и когато ми е кеф ,харчи толкова и на бензин .извънградско 10 гас-10 бензин...
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              Re: Колко харчи и как е?

              BO написа:
              Нещо в главата ми излиза че над 76 градуса си влиза в съотношение 14.7/1 на сместта! Защото моя термостат е за смяна и докато вдигна 75 градуса трябва да измина около 12341км. ако въобще ги направи! Сигурно ако го смена според вас колко би паднал разхода надолу от споменатите в момента 14.9 литра?
              при един приател(с Дедра 2.0 16в) има също проблем с високия разход 15+,някои от причините са неработещате перка на радиотора,с която също не се подържа нормална температура,а определено това влияе на двигателя.Също карането на газ оказва влияние и не на последно място и пробега на автомобила.Според мен ако смениш термостата,разлика определено ще има,зависи и как е караш все пак
              Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
              ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

              Коментар

              Working...
              X