Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Fiat Punto 1,7 Д, или нещо друго с климатик...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Fiat Punto 1,7 Д, или нещо друго с климатик...?

    Не знам точно какъв дизел е мотора, но мисля че е TD може и да няма Т интересуваме дали този мотор е здрав и надежден и какъв разход на гориво дава в градски условия, колата има климатик ел. стъкла за еърбег не съм сигурен - за 2900 дали си заслужава ?Поместено в неподходящ раздел. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Re: Мнения за Fiat Punto 1,7 Дизел

    NewUser написа:
    Не знам точно какъв дизел е мотора, но мисля че е TD може и да няма Т интересуваме дали този мотор е здрав и надежден и какъв разход на гориво дава в градски условия, колата има климатик ел. стъкла за еърбег не съм сигурен - за 2900 дали си заслужава ?
    Двигателя е здрав, надежден. Разхода на този двигател не е от най-ниските, със сигурност харчи повече от всяко ЖТД. Ако е хубав, гледан екземпляр, то мисля, че цената си заслужава.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Re: Мнения за Fiat Punto 1,7 Дизел

      NewUser написа:
      Не знам точно какъв дизел е мотора, но мисля че е TD може и да няма Т интересуваме дали този мотор е здрав и надежден и какъв разход на гориво дава в градски условия, колата има климатик ел. стъкла за еърбег не съм сигурен - за 2900 дали си заслужава ?
      Дали е здрав и надежден не мога та ти кажа, но не знам защо постваш в този раздел и създаваш пак работа на модераторите!Разхода на този мотор е ужасен!!! По това което са писали колегите в раздела "ДИЗЕЛИ" градско няма да гори по-малко от 10.... за TD версията, която е изобщо една странна разработка на ФИАТ! Казвам "СТРАННА" защото пускат две турбодизелови версии... с мощност съответно 60 и 70 кс, по време когато конкуренцията от 150 -200 кубика повече с атмосферки е изкарвала 64-65 ... 70 коня....РЕНО,ПЕЖО, VW!Написаното по-горе не важи за бензиновите двигатели на PUNTO-1.Те наистина са здрави и икономични.Ако обобщя, мисля,че ще сбъркаш с избора на този мотор!2900лв тази кола не ги заслужава!Успех!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        аз имам такова пунтаче и вече повече от година съм страшно доволен от мотора!!! Зимата ми палеше почти веднага,без много да въртя - като се има впредвид,че свещите ми бяха за смяна...разхода в никъв случай не е 10 дори и при ръчка - сега дори и с тези цени на нафтата за 20лева минавам точно 110км. което почти ме удовлетворява По принцип не е бърз и динамичен мотор,няма много ряз и не става за дръпки,но в градски условия е перфектен и то ако ще го кара жена например!!!мойто е с всички екстри за модела- ABS,Air Bag,клима,ел.пакет,хидравлика,централно,аларма,пре карана музика и миналото лято го взех за 3000лв. сега бая са паднали и не давай повече от 2500

        Коментар


          #5
          sehnsucht написа:
          аз имам такова пунтаче и вече повече от година съм страшно доволен от мотора!!! Зимата ми палеше почти веднага,без много да въртя - като се има впредвид,че свещите ми бяха за смяна...разхода в никъв случай не е 10 дори и при ръчка - сега дори и с тези цени на нафтата за 20лева минавам точно 110км. което почти ме удовлетворява По принцип не е бърз и динамичен мотор,няма много ряз и не става за дръпки,но в градски условия е перфектен и то ако ще го кара жена например!!!мойто е с всички екстри за модела- ABS,Air Bag,клима,ел.пакет,хидравлика,централно,аларма,пре карана музика и миналото лято го взех за 3000лв. сега бая са паднали и не давай повече от 2500
          Градско, 7.4л/100 км за този двигател Ако го караш в 3 сутринта може и да ти дава толкова. Ако пък наистина ти дава този двигател този разход и то с климатик, направо ще бъдеш прецедент Иначе ТД-то го има в 3 варианта.Ако твоя двигател е 62 коня, то може да дава тези резултати, ама ако е с 72 коня или 70 к.с. този разход е само един мираж.п.п. А за парите дали си заслужава, то както казвам всяка кола си е за себе си. Може и да ги заслужава, а може и да не струва и 50% от стойността й.Ако говорим като общо, според мен си заслужава да си вземеш една Брава/о за не особено повече пари с ЖТД мотор и ще бъдеш със сигурност много по-доволен.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Колеги идеята е следната, понеже личният ми автомобил предстои да стане фирмен, а аз ще разполагам с около 3000 лв. и искам да си взема пак Пунто, но с климатик интересува ме кой е подходящият мотор за градско с клима т.е. с климатика да дава около 8 градско което мисля че е нормално, но 10 вече е много , може и Палио
            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

            Коментар


              #7
              вземи си пунто като моето (виж ми подписа) с газова уредба и си решаваш проблема
              Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

              Коментар

              Working...
              X