Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна ми лампата за airbag'a защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна ми лампата за airbag'a защо?

    Здравейте, Вчера докато си карах по магистралата ми светна лампата на airbag’a, без видима причина за това!Имате ли идея от какво може да се получи това? Колата е Пунто 1.6 Спортинг 96 г.

    #2
    Скоро ша те изпери по муцунката еи така от нищото Чел съм и зфорума 2-3 такива теми на колеги на които аирбаците са се отворили сами след като извесно време им е светела лампата, даже имаше много добра и подробна тема защо и как се получава. Живота им. или по точна гаранцията им е 10 год след тва трябва се сменят патроните, иначе се самовзривяват.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      В някои от моделите парното е точно над централата, и когато протече - греда.... Това също е възможна причина Колеги някой проверявал и подменял ли е патроните?

      Коментар


        #4
        странно аз си мислих, че за да се взривят трябва компа да ги активира поне повечето хора които са ми барали по волана го махат без да откачат акумулатора, точно по тази причина, че "няма как да гръмне , дори и да изтърва възглавницата на земята , ако не се активира от компютъра" - цитат на електричар, аз не споря защото нямам достатъчно знания
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Мерси за инфото. Но какво да направя сега ? Трябва ли да се излкючи или нешто друго?

          Коментар


            #6
            Колега, моята лампа на еър бега светна скоро и единственото което успях да направя е да сваля предпазителя на еър бега. Не зная дали е от централата или защото колата е вече на възраст 10+. Пролетта имах голямо наводняване в колата / бях я спрял до едно хале от което при дъжд тече от улука като потоп и през отворите за външен въздух е влязла вода / и е възможно централата да е дала фира. Така, че ако откриеш предпазителя захранващ централата - сваляй го.
            МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
            БРАВА 1.8 16V ELX 96

            Коментар


              #7
              sashog написа:
              Мерси за инфото. Но какво да направя сега ? Трябва ли да се излкючи или нешто друго?
              Трябва да отидеш на диагностика в сервиз, който разполага със съответния компютър и софтуер. В повечето "елкони" не правят диагностика на Air Bag централата. На диагностиката със сигурност ще си каже каква е причината за грешката. Без диагностика можем само да гадаем.И все пак щом свети лампата, това означава, че централата е в авариен режим и си мисля, че при това положение не може да се отвори въздушна възглавница.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Мерси на всички за саветите!

                Коментар


                  #9
                  sashog написа:
                  Мерси на всички за саветите!
                  на мен онзи ден също така както си карах ми светна лампата и след минути изгасна.след около час пак светна и повече не изгасна.на следващия ден отидох в сервиз и като я закачиха на компютъра се ока някаква грешка за различно напрежение в конзолите.свалиха ми буксите,почистиха ги и всичко сега е наред.сервиза в който си правя колите има софтуера за фиат.намира се в младост 1-а срещу кортовет "Дема" казва се "АВТОБРАВО".както казва колегата без диагностика можем само да гадаем какво е.успех
                  MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                  "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                  R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                  Коментар


                    #10
                    Само патрона ли се сменя?
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      аербага се шашка от много неща в повечето случай се оправя нее необходимо да се сменят части те са доста скъпи
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Re: кола

                        kluchar написа:
                        аербага се шашка от много неща в повечето случай се оправя нее необходимо да се сменят части те са доста скъпи
                        да на мен ми казаха,че ако искам да ми го оправят да приготвя около 600лв,а има нешо много по наложително да правя по колата сега..........само да разбера кое мамк.......
                        FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          Jimy написа:
                          Само патрона ли се сменя?
                          Питането ми е свързано с това,дали мога да сменя само волана/съответно саво пиропатрона/ с такъв от "по-нова" година и съответно при изтичане на 10 годишния му живот да не ми изписва грешка в еърбека.
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #14
                            здр и аз имам съшия проблем обаче на мен ми светят 2 ламп 1 та жалто др червено и като прочето како каза колегата че можели да гръмнат по време на път ми стана ло6о та каде мога да отида на диагностика в раиона на Габрово Мерси
                            Целта е една,скороста е различна - HGT !

                            Коментар

                            Working...
                            X