Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

чукнахме пунтака:(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    чукнахме пунтака:(

    здравейте! ще ви помоля за малко помощ...днеска на едно кръстовище в центъра чукнахме нашия пунто отпред в дясно и изкривихме калника. Фарът също се е повдлъбнал, но е здрав. Казаха ни, че сме за тенекеджия, защото чарковете вътре седели под напрежение. Питането ми е за съвет как по-евтинко да минем - свестен тенекеджия или просто саморъчно да си го поправим? И ако е за тенекеджия горе-долу некви пари...Помогнете моля!
    Manowar forever!

    #2
    Re: чукнахме пунтака

    lilimnwr написа:
    здравейте! ще ви помоля за малко помощ...днеска на едно кръстовище в центъра чукнахме нашия пунто отпред в дясно и изкривихме калника. Фарът също се е повдлъбнал, но е здрав. Казаха ни, че сме за тенекеджия, защото чарковете вътре седели под напрежение. Питането ми е за съвет как по-евтинко да минем - свестен тенекеджия или просто саморъчно да си го поправим? И ако е за тенекеджия горе-долу некви пари...Помогнете моля!
    Пусни една снимка да видим за какво става въпрос и дали ще стане в домашни условия!

    Коментар


      #3
      ами в момента не мога, че моят приятел е с нея на бачкане, но утре сутрин ще я снимам и ще я постна! мерси предварително!
      Manowar forever!

      Коментар


        #4
        кола

        за фара освен ушите да са се счупили трудно се залепват с каквото и да е лепило освен да слагаш шини и да го залеш нещо а калника ако вземеш 2ра употреба пак трябва да го боядисаш ако не отговара на цвета на боята или е одраскан иначе ако го закараш на майстор да го изправи и боядиса излиза същите пари друго има ли повито или счупено
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          абе от мигача изхвърча едно парче, но то лесно ще се залепи, на фара наистина са му счупени държачите...друго счупено май няма, но ни казаха, че като цяло като сме го огънали и сме притиснали чарковете вътре. след малко ще го снимам и ще постна снимките, но друго счупено няма, върви си и така пунтака, но се охлажда малко повече откъм двигателя...
          kluchar написа:
          иначе ако го закараш на майстор да го изправи и боядиса излиза същите пари
          а нещо по-конкретно като цена можеш ли да кажеш?
          Прикачени файлове
          Manowar forever!

          Коментар


            #6
            упф .. мн гадно :/ аз онзи ден пък бях чукнат отзад от един некадърник .. но слва богу почти без нищо се рзминах
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Ако питаш мен опитай се да залепиш държачките на фара и вземи един калник втора ръка същия цвят. Калника мисля, че няма да е повече от 20-30 лева.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                мигача ше го залепиш с лепило... ама фара... порови се в този раздел.. имаше писано как се правят тези пластмасовите държачи... с неква метална мрежа.... ама много афиф работата... отиваш на нов фар...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  А мен ме притеснява пукнатия шев между подкалника и бомбето.

                  Коментар


                    #10
                    Airfan написа:
                    А мен ме притеснява пукнатия шев между подкалника и бомбето.
                    На мен ми се струва, че това е от някаква друга травма и не е ново поражение. Все пак има ръжда в цепнатаина, може и да не съм прав. Ако си по-сръчен можеш да си поправиш държачите на фара, или да му измислиш захращане с нови метални планки, които да са захванати за стърчащите счупени парчета. Мигачът е евтин втора употреба, не го мисли. А калиникът едва ли ще можете да си го оправите сами. Трябва изчукване, китосване, боядисване. Освен това е добре да се свали бронята и да се погледне отдолу дали няма някакви поражения. Общо взето между 130-250лв. ми се струва оправянето.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Без тенекиджия няма да минеш.....като гледам изместения калник (няма никакъв луфт при врата) и носещата греда отпред долу вдясно (там където се е огънала при бомбето). Цялата конфигурация за захващането на калника е нарушена и няма да можеш сам да го изправиш за съжаление. А като гледам и Капака - абсурд. Според мен ремонта (само за труд на тенекиджия) ще ти излезне не по-малко от 100-150лв. Мога да ти кажа и последователността на работа, ако можеш да контролираш тенекиджията . 1. Демонтират се предния десен фар и магача.2. Демонтира се подкалника3. Демонтира се предната броня (за да се свали трябва да се демонтира и левия подкалник)4. Демонтира се десния калник.При така направените демонтажи вече имаш достъп до предната гредичка пред радиатора и гредата долу вдясно където се е сгънало. 5. Долната дясна греда трябва да се изпъне и коригира за да може да се напасне калника и капака.6. След изпъването и пасването на детайлите (калник, капака и бронята) започва монтажа в обратния ред......Това е само тенекиджийска работа. Аз вече съм го правил Не е сложно....и може да стане за един ден ако намериш добър тенекиджия.....Успех

                      Коментар


                        #12

                        Коментар


                          #13
                          По-коварно място за ръждица от това не се сещам. Правене няма, според мен. Ако сега се е отпорило и отдолу е избила ръжда, по-добре го засилвайте нанякъде тоз автомобил, защото може би ви крие неприятни изненади.

                          Коментар


                            #14
                            За първи път да видя Пунто да гние.Преди 2 седмици бях в същата ситуация,нов калник,ново огледало и двата мигача ми излезнаха 260 лв с боя и труд.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              благодаря за съветите! ние като за начало го поизправихме под ръководството на един баш майстор, но ако можете да ми кажете конкретен човек или място, където сте правили и е сгодно и сте доволни от него, ще е много полезно, защото нямаме никаква идея за човек, а ни казаха, че трудно се намират свестни майстори. Засега сме поизправили калника, всмисъл, вече не зее така отпред, но капакът не се затваря като хората...а един наш човек от сервиз изобщо не щя да го погледне, каза - веднага за тенекеджия!
                              Manowar forever!

                              Коментар

                              Working...
                              X