Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat 500L от Канада

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat 500L от Канада

    Здравейте в семейството ни се появи един Фиат500L multair автоматик 1,4 160 и няколко коня.
    Имам няколко въпроса
    - разчитане на ВИН ZFBCFABH6EZ027536

    - какво е маслото по спецификация за двигателя и автомата
    - искаме да сложим газова, какъв е кода на двигателя? И има ли идентичен модел двигател от групата FIAT
    - какъв вид е автомата, дали е робот или някакъв друг(ще приложа снимка)
    - като е пуснато на топло да духа,от единия край духа студено
    - има ли начин за слагане на БГ навигация
    - разкодиране на честотите на радиото от канадските на европейски

    #2
    Здравейте в семейството ни се появи един Фиат500L multair автоматик 1,4 160 и няколко коня.
    Имам няколко въпроса
    - разчитане на ВИН ZFBCFABH6EZ027536

    - какво е маслото по спецификация за двигателя и автомата
    - искаме да сложим газова, какъв е кода на двигателя? И има ли идентичен модел двигател от групата FIAT
    - какъв вид е автомата, дали е робот или някакъв друг(ще приложа снимка)
    - като е пуснато на топло да духа,от единия край духа студено
    - има ли начин за слагане на БГ навигация
    - разкодиране на честотите на радиото от канадските на европейски
    Провери си ВИН-а, че изглежда не е този
    Иначе, ако е мултиаир - не експериментирай с газова, освен ако нямаш резервен двигател.
    Това е личното ми мнение, показва какво бих направил аз.
    Защото не бих купил мултиаир, но ти пожелавам много безаварийни км!
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      PM_u_bo написа: Преглед на мнението

      Провери си ВИН-а, че изглежда не е този
      Иначе, ако е мултиаир - не експериментирай с газова, освен ако нямаш резервен двигател.
      Това е личното ми мнение, показва какво бих направил аз.
      Защото не бих купил мултиаир, но ти пожелавам много безаварийни км!
      Ми за съжаление това е ВИНа!
      А тези двигатели Multi air, какво е маслото на двигателя по спецификация?

      Коментар


        #4
        Здравейте в семейството ни се появи един Фиат500L multair автоматик 1,4 160 и няколко коня.
        Имам няколко въпроса
        - разчитане на ВИН ZFBCFABH6EZ027536

        - какво е маслото по спецификация за двигателя и автомата
        - искаме да сложим газова, какъв е кода на двигателя? И има ли идентичен модел двигател от групата FIAT
        - какъв вид е автомата, дали е робот или някакъв друг(ще приложа снимка)
        - като е пуснато на топло да духа,от единия край духа студено
        - има ли начин за слагане на БГ навигация
        - разкодиране на честотите на радиото от канадските на европейски
        - https://www.ravenol.de/en/product/mo...-vst-sae-5w-40 - на капачката, през която го наливаш трябва да има информация.
        - 312B4000. Виж на тези от Канада дали на табелката отпред го пише. На европейските го пише.
        - Стандартен Аисин -
        https://www.ravenol.de/en/product/getriebeoel/getriebeoel-fur-automatikgetriebe/ravenol-atf-t-ws-lifetime
        - Най-вероятно моторче за клапа на парното
        - Обиковено няма навигация
        - И за това не съм чул.

        Успех с колата.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5

          - https://www.ravenol.de/en/product/mo...-vst-sae-5w-40 - на капачката, през която го наливаш трябва да има информация.
          - 312B4000. Виж на тези от Канада дали на табелката отпред го пише. На европейските го пише.
          - Стандартен Аисин -
          https://www.ravenol.de/en/product/getriebeoel/getriebeoel-fur-automatikgetriebe/ravenol-atf-t-ws-lifetime
          - Най-вероятно моторче за клапа на парното
          - Обиковено няма навигация
          - И за това не съм чул.

          Успех с колата.
          Благодаря “BO” за отговорите, ще погледна табелката.(Колата е на сестрата)
          А като литраж , колко събират двигателя и кутията?
          А това двигателно масло същото ли е с това което си постнал SELENIA K Pure Energy Multi Air 5W40


          PS: на сестрата са и казали, че не могат да прочетат колата, защото им трябвали някакви кодове(пет… шест цифрени нещо такова) има ли нещо вярно в цялата информация?
          Последна редакция от popaay; 16.11.2022, 10:02.

          Коментар


            #6
            Двигателя около 3 литра. Кутията около 4 (не можеш да източиш цялото).
            За вида масло, дали е същото, не е. Но е алтернатива. Кодовете са за имобилайзера и ключа. Общото четене и ровичкане е без кодове.
            Да смените и филтъра на мултиеъра. Ей така, за лично спокойствие.
            Ако колата е в София, можем да се разберем да я пробвам да я прочета, да видим дали ще може или няма да може.
            Поздрави.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Двигателя около 3 литра. Кутията около 4 (не можеш да източиш цялото).
              За вида масло, дали е същото, не е. Но е алтернатива. Кодовете са за имобилайзера и ключа. Общото четене и ровичкане е без кодове.
              Да смените и филтъра на мултиеъра. Ей така, за лично спокойствие.
              Ако колата е в София, можем да се разберем да я пробвам да я прочета, да видим дали ще може или няма да може.
              Поздрави.
              Благодаря за съдействието, колата е в Пловдив. Знам … в София има доста гурута на италианските машини. Имал съм и Алфа и Фиат, сега и сестрата влезна в сектата. Благодаря ти за отговорите отново, жив и здрав!

              Коментар


                #8
                За честотите на радиото, знам че в Бургас има един пич, който се занимава с обновяване на карти и отключване на европейските честоти на автомобили внесени от САЩ и Канада. Има страница в Facebook.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  https://www.fiatforum.bg/forum/%D0%B...B0%D1%81%D1%82
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Ако му замъкнат тоя 'американец' на Жоро , като нищо ще те препсува после
                    Пред мен псуваше един фримонт домъкнат от Америка. Но го беше оправил де

                    А По темата - има вече в нет-а клип, че са успяли да ремонтират повреден мултиаир. Стандартно по сервизна процедура се сменя главата. Която си струва сигурно колкото е купена цялата кола.
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      PM_u_bo написа: Преглед на мнението

                      Ако му замъкнат тоя 'американец' на Жоро , като нищо ще те препсува после
                      Пред мен псуваше един фримонт домъкнат от Америка. Но го беше оправил де

                      А По темата - има вече в нет-а клип, че са успяли да ремонтират повреден мултиаир. Стандартно по сервизна процедура се сменя главата. Която си струва сигурно колкото е купена цялата кола.
                      Отидох да взема Мареята след смяна на съединител. Имаше един бял бонбон (500) за обслужване. Та от Жоро знам, че се разкача двигателя за обслужване.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        Знам го Жорката,правил ми е пунтото. Колата за сега е топ под 50 000км е, даже с оригиналните гуми беше дот 2013

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте в семейството ни се появи един Фиат500L multair автоматик 1,4 160 и няколко коня.
                          Имам няколко въпроса
                          - разчитане на ВИН ZFBCFABH6EZ027536
                          ето вина, но ти тази информация си я имаш - https://vindecoder.pl/ZFBCFABH6EZ027536
                          А ако искаш инфо дали е имала удари и такива, трябва да провериш в сайт, в който се плаща. Не съм ползвал и не знам дали върши работа. В официалния сервиз на фиат ли не могат да я прочетат?

                          Коментар

                          Working...
                          X